خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های مذهبی / معرفی امامزاده حسین جوپار

معرفی امامزاده حسین جوپار

ساختمان امامزاده مربوط به دوره صفویه است . گنبد آبی رنگ آن با خط های سفید که شکل های هندسی منظمی را به وجود آورده است مانند نگینی در وسط شهر می درخشید . این بنا در دوره قاجاریه تعمیر و تکمیل گردیده است و دارای حرم ، صحن ، رواق و دو زائر سرا ، بازارچه . سرویس های بهداشتی می باشد .

زائر سرا قدیمی در دو طبقه بنا شده وجود حوض و درختهایی در وسط آن و اتاقهای دور تا دور آن جلوه خاصی را به این مکان بخشیده است . کاشی کاری و آئینه کاری داخل رواق ها فضاهای روحانی بر این محل حاکم کرده است .

داخل ضریح قبر سه امامزاده که از فرزندان امام موسی بن جعفر (ع) می باشند دیده می شود . امامزاده حسین – امامزاده قاسم و امام زاده عبدالله . از سال تولد و شهادت امامزاده ها اطلاعی در دست نیست ولی می توان گفت در حدود سالهای بعد از شهادت امام رضا (ع) در این محل به شهادت رسیده اند. بدون شک مرقد مطهر امامزاده حسین (ع) در شهر جوپار ، پیشنه جوپار را تأیید می کند.

0 (4) 0 (1) 0 0 (2) 0 (3)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا