خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / سیر و سفر در غار دانیال

سیر و سفر در غار دانیال

۳۶˚ ۳۹′ ۶٫۰۷″ : (N) عرض جغرافیایی دهانه غار

۵۱˚ ۱۰′ ۸٫۴۶″ : (E) طول جغرافیایی دهانه غار

ارتفاع دهانه اصلی از سطح دریا : ۱۶۰ متر

تعداد دهانه غار : ۱ دهانه
طول غار : ۲۱۵۸ متر

عمق غار : ۷۴٫۲ متر
جانداران داخل غار : زندگی جانوری آن محدود به پشه، خفاش و آبزیان محدودی از جمله قورباغه و خرچنگ می باشد.

توصیف سختی غار برای پیمایش : نسبتا ساده در بعضی مواقع درگیری با سنگ

تاریخ ثبت غار : ۲۴/۰۲/۱۳۹۰

توضیحات :

دومین غار بزرگ رودخانه ای ایران بعد ازغار قوری قلعه پاوه در کرمانشاه می باشد.
دمای داخلی آن در طول سال تقریبا یکسان می باشد . جریان رودخانه از ابتدای ورود به غار تا بخش انتهایی وجود دارد که از بهم پیوستن چندین جوی و چشمه بوجود می آید. عمق این جریان در بخشهای مختلف غار متغیرمی باشد ولی بطور کلی از یک متر تجاوز نمی کند. البته چندین گذرگاه و بخش در این غاروجود دارد که در هنگام بارندگی عمق آنها بالا آمده و گذر از آنها تقریبا غیر ممکن آب داخل غار از چند چشمه کوچک که از شعب مختلف آن سرچشمه می‌گیرد تامین می‌شود وکاملا زلال و از نظر محلولات دارای درصدپایینی بوده و آن را قابل شرب می‌کند.
دمای هوای داخل غار حدود ۲۳ درجه سانتیگراد و دمای آب چیزی در حدود ۱۷ درجه است که این دما در تمامی طول سال تقریباثابت است که همین ثابت بودن اجازه می‌دهداین غار در تمامی فصول سال حتی فصل زمستان قابل دیدار باشد اما توصیه می‌شود برای تماشای این غار از فصول گرم به دلیل بالابودن دما در خارج از غار و خیس بودن کل لباسها استفاده شود. زمان لازم برای پیمایش کامل غار برای یک تیم کوچک و سریع سه‌ و‌ نیم ساعت و برای یک تیم متوسط بین پنج تا هفت ساعت است .

نشانی محل غار : انتهای روستا قبل شیب جاده فرعی دست چپ را داخل شده و تا آخرین ویلا مسیر را ادامه می دهیم. از اینجا ازماشین پیاده شده و از رودخانه ای که درپایین مشاهده می گردد عبور کرده و از سمت چپ رودخانه مسیر رودخانه را تا دومین انشعاب ادامه می دهیم. پس از رسیدن به دومین انشعاب مسیر سمت چپ را به سمت بالاتا زیر دیواره ای سفید رنگ ادامه می دهیم.دهانه غار رو به شمال غربی بوده و درست درزیر این دیواره قرار دارد .

شرحی از پیمایش و ابزار مورد نیاز : کلاه ایمنی، لباس مناسب (ترجیحا یکسره)، هر نفر۲ عدد هد لامپ + باتری اضافه، چکمه یا کفش مناسب جهت حرکت در آب، دستکش کار. لباس و لباس زیر اضافی + جوراب خشک جهت تعویض بعداز برنامه. پیمایش این غار نیاز به ابزارفنی غارنوردی و حتی علایم رد زنی ندارد.
جریان رودخانه بجز در چند قسمت محدودبهترین نشانه جهت پیمایش غار می باشد.

غار دانیال

غار دانیال

غار دانیال

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا