خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تفریحی / اوج ترس و هیجان در سریعترین ترن های دنیا

اوج ترس و هیجان در سریعترین ترن های دنیا

اسم ترن هوایی که می آید قلب آدم به تپش می افتد. سرعت، ترس و هیجان بارزترین ویژگی های رولرکوسترها هستند. این تفریح برای هیجان دوست هایی مناسب است که آدرنالین خونشان پایین آمده است. پارک ارم ما هم ترن هوایی بی‌بخاری دارد که خیلی کم باعث هیجان زدگی می شود. اما در دنیا ترن هوایی های بزرگ و پرسرعتی وجود دارند که واقعا دل شیر می خواهد سوار آنها شدن.

برای آشنایی با سریع ترین رولر کوسترهای جهان با ما همراه باشید.

Millennium Force

بالاترین سرعت: ۱۵۰ کیلومتر در ساعت

 سریع‌ترین ترن هوایی‌های دنیا,گردشگری

  ترن هوایی Millennium Force در پارک سرو اوهایو، سریع ترین ترن هوایی دنیا نیست. اما طرفداران بسیاری دارد و در طول سه سال گذشته به عنوان یکی از بهترن ترن هوایی های فلزی دنیا شناخته شده است.

اژدهای فلزی ۲۰۰۰

بالاترین سرعت: ۱۵۳ کیلومتر در ساعت

سریع‌ترین ترن هوایی‌های دنیا,گردشگری

 رولر کوستر Steel Dragon وقتی در سال ۲۰۰۰ میلادی گشایش یافت، سریع ترین ترن هوایی دنیا بود. تا سه سال آینده نیز این لقب را با خود داشت اما ترن های دیگری در دنیا ساخته شدند و این ترن هوایی به رتبه ششم دنیا رسید. اما اژدهای فلزی همچنان با داشتن ۱٫۵ مایل ریل، همچنان بلندترین رولر کوستر دنیا است. این دستگاه امنیت بسیار بالایی دارد اما در سال ۲۰۰۳ میلادی، چرخ های ترن از هم باز شدند و یک مرد داخل استخر افتاد و ران پایش شکست.

سوپرمن: فرار از کریپتون

بالاترین سرعت: ۱۶۱ کیلومتر در ساعت

 سریع‌ترین ترن هوایی‌های دنیا,گردشگری

 این ترن هوایی رتبه پنجمین ترن هوایی پرسرعت دنیا را دارد. این ترن هوایی نسخه بسیار ترسناک اسکیت هوایی پارک ارم خودمان است. به این ترتیب که کابلی ترن را از عقب با سرعت ۱۶۱ کیلومتر در ساعت تا ارتفاع ۱۲۲ متری  بالا می کشد و سپس آنها را رها می کند تا به زمین بازگردد. مسافرهای این ترن حدود ۶٫۵ ثانیه هیجان و ترس زیاد را تجربه می کنند.

Dodonpa

بالاترین سرعت: ۱۷۲ کیلومتر در ساعت

 سریع‌ترین ترن هوایی‌های دنیا,گردشگری

 این ترن هوایی بسیار عظیم در پارک ملی ژاپن در جوار کوه فوجی قرار دارد و چهارمین رولر کوستر پرسرعت دنیا شناخته می شود.

Thrill Dragster

بالاترین سرعت: ۱۹۳ کیلومتر در ساعت

 سریع‌ترین ترن هوایی‌های دنیا,گردشگری

 این ترن در سال ۲۰۰۳ میلادی در جنگل سرو در ساحل رودخانه Erie ساخته شده است. این ترن در عرض کمتر از ۴ ثانیه به سرعت ۱۹۳ کیلومتر در ساعت می رسد و همه مدت حرکت این ترن فقط ۱۷ ثانیه است. شاید به نظر کم باشد اما به قدری هیجان انگیز است که آن بالا کم بودن آن را احساس نمی کنید.

Kingda Ka

بالاترین سرعت: ۲۰۶ کیلومتر در ساعت

 سریع‌ترین ترن هوایی‌های دنیا,گردشگری

 این رولر کوستر عظیم و ترسناک در نیوجرسی قرار دارد و دومین ترن هوایی پرسرعت دنیا است. بعلاوه، Kingda Ka، بلندترین ترن هوایی دنیا نیز هست و پر شیب ترین ریل را دارد.

Formula Rossa

بالاترین سرعت: ۲۴۰ کیلومتر در ساعت

 سریع‌ترین ترن هوایی‌های دنیا,گردشگری

 رتبه یک پرسرعت ترین ترن هوایی دنیا برای Formula Rossa است. نام این ترن به گونه ای است که تصور می کنید برای ایتالیا است. اما این ترن هوایی در پارک فراری در ابوظبی امارات قرار دارد و در سال ۲۰۱۰ میلادی گشایش یافته است. بالاترین سرعت این ترن ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است که واقعا وحشتناک به نظر می رسد.  قدرت این ترن مساوی با ۲۰۸۰۰ اسب بخار است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا