خانه / اطلاعات گردشگری / دیدنی های سوچی واقع در روسیه

دیدنی های سوچی واقع در روسیه

یکی از جذاب ترین شهرهای روسیه ، شهر سوچی است.سوچی یک شهر گردشگری روسیه واقع در سرزمین کراسنودار در مرز غربی این کشور است.سوچی بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌های پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز قرار گرفته است. سوچی به دلیل آفتاب ، آب و هوای کوهستانی و گیاهان کم نظیر ، خواص درمانی چشمه های آب معدنی و خاک شفا بخش خود یک تفریحگاه فوق العاده برای بهبود سلامتی به شمار می رود. بزرگ ترین مناطق دیدنی سوچی عبارتند از: لازروسکویه، لوو، داگومیس، سوچی، خوستا، کودپستا، آدلر و کراسنایا پولیانا.  امروزه دیگر همه ی جهانیان سوچی را به دلیل زیبایی های خیره کننده ی آن می شناسند. سوچی در ساحل دریای سیاه در منظقه ی قفقاز قرار گرفته است. شهر سوچی از یک طرف به دریا و سوی دیگر به منطقه ی کوهستانی پهناور وودلند منتهی می شود . برخلاف تصورات ما از آب و هوای کشور روسیه، سوچی جز اقلیم های نیمه گرمسیری مرطوب به شمار می رود. این نوع از آب و هوا با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های ملایم خود تعریف می شود. همانطور که از میانگین دمای هوا در جدول پایین مشخص است، این شهر آب و هوایی بسیار مناسب برای گردشگری هم در تابستان و هم در زمستان دارد.

sochi
جاذبه های سوچی عبارتند از : دریای سیاه سوچی ، مراکز تفریحی و سلامت سوچی ، چشمه ی آب معدنی ماتسستا سوچی ، آخون بزرگ سوچی ، بیشه ی چوب شمشکی و سرخدار سوچی ، چایخانه ی معروف سوچی ، پارک آبی دلفین ها در منطقه ی آدلر سوچی ، پارک ریوییرا سوچی ، پارک دلفین ریوییرا سوچی ، پارک دندراری سوچی ، تفریحگاه ساحلی سوچی ، تئاتر زمستانه ی سوچی ، پارک اقیانوسی سوچی (دیسکاوری ورلد) ، مجموعه آبشارهای سوچی ، پارک ملی سوچی و اسکای پارک سوچی.
دریای سیاه سوچی :
گرمترین دریا در روسیه دریای سیاه می باشد که بسیاری از گردشگران برای آبتنی به آنجا میروند. عمق دریای سیاه در این منطقه همانند عمق اقیانوس می باشد و حداکثر به ۲۲۴۵ متر می رسد . دمای آب دریای سیاه در تابستان و زمستان متغیر است که در تابستان دمای آن به +۲۶ و در زمستان به +۶  کاهش می یابد. سواحل دریای سیاه سوچی جزء محبوب ترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشند.
سن دریای سیاه به ۱۰ سال هم نمی رسد. نام دریای سیاه توسط کسانی که در ساحل آن زندگی می کرده اند نام گذاری شده اما تاکنون حدود ۷۰۰ نام از نام های این دریا را شناسایی کرده اند. از جمله می توان به سیتیان ، سارماتیان ، اسلاویک ، خزر، آمازون و روسی اشاره کرد.جزر و مد در این دریا بوجود می آید اما بسیار کم می باشد. در واقع مساحت کم دریا و عمق کم تنگه ی بوسپورس اجازه ی ورود جزر و مدهای بزرگ اقیانوسی را به این دریا نمی دهد که حداکثر دامنه ی نوسان جزر و مد بین ۳ا- ۱۰ سانتی متر می باشد.تغییرات سطح دریا در محدوده ی سوچی به جهت باد بستگی دارد یعنی اگر باد از سمت شمال شرقی بوزد آن گاه آب را از  سطح ساحل پس می زند بنابراین سطح آب افت پیدا کرده و در نتیجه سواحل سوچی  توسعه می یابند. اما اگر باد از سمت جنوب غربی بوزد دریای سوچی طوفانی شده و موج ها شروع به جاروب ساحل کرده و از توسعه ی آن کاهش می یابند.اما تمایز دریای سیاه از دریاهای دیگر در تعداد رودخانه هایی است که به این دریا می ریزد و به علت تعداد رودخانه های بسیاری که به این دریا میریزند شوری آب این دریا کم شود و به این دلیل شاخص مقداری نمک در دریای سیاه ۱۷-۱۸ گرم می باشد متخصصان معتقدند که این مقدار نمک بهترین مقدار برای حمام آفتاب می باشد و به همین دلیل سواحل دریای سیاه از محبوبیت خاصی برخوردار است. دریای سیاه محل زندگی بیش از ۱۵۰۰ موجود زنده ، ۲۵۰ نوع جلبک و ۱۸۰ نوع ماهی می باشد.

LG_1421919150_08ecb986922350026b59fe1faecec922

دریای سیاه
کراسنایا پولیانا  :
یک تفریحگاه بی نظیر است که در سوچی روسیه قرار گرفته است . این اقامتگاه کوهستانی را به جرات می توان یکی از زیباترین مکان های زمین دانست. در کراسنایا پولیانا میانه های مسیر رودخانه ی مزیمتا در ارتفاع ۵۵۰–۶۰۰ متری از سطح دریا ، چشم انداز وسیعی را به وجود آورده است. از یک طرف در میان قله های آیبگا  و از سوی دیگر صخره های آچیشخو قرار گرفته است. در پائین مزیمتا قله های پوشیده از برف قفقاز قرار دارند. این چشم انداز از همه جهت به جنگلی سرسبز و انبوه از درختان بلوط،  راش، شاه بلوط،  ممرز،  افرا و توسکا منتهی می گردد. دراین منطقه از ترکیب کوه های بلند و آب زلال منظره ی بی نظیری بوجود آمده است. این منطقه تابستان خیلی گرم نیست و زمستان های ملایمی دارد. نمونه های آب و خاک این اکوسیستم با استانداردهای بالای اروپایی مطابقت دارد. در کراسنایا پولیانا سه موزه ی تاریخی و محلی وجود دارد. در موزه ی طبیعت که در ساختمان اداری جنگلداری کراسنایا پولیانا قرار دارد می توانید گونه ی نادری از گاوها، گوزن، خرس، گرازهای وحشی و بز های قفقازی را که بصورت خشک شده نگهداری می شوند ببینید و با انواع حشرات، پرندگان  و گیاهان بومی این منطقه آشنا شوید.(تور سوچی ) در پیست اسکی گورکی گورود، در کراسنایا پولیانا،  محل مناسبی برای نگهداری تجهیزات  اسکی وجود دارد و این منطقه برای ورزش های زمستانی از جمله اسکی بسیار مناسب است.

کراسنایا پولیانا

چشمه ی آب معدنی ماتسستا سوچی :
چشمه ی آب معدنی ماتسستا سوچی (Matsesta) یکی از مکان های دیدنی و تفریحی شهر سوچی می باشد که به خاطر وجود چشمه ی آب معدنی به تفرجگاه آب های گرم تبدیل شده است. این آب معدنی توسط پزشکان جهت درمان بیماریهای قلبی و عروقی ، بیماریهای زنان ، بیماریهای پوستی و اختلالات عصبی و حرکتی توصیه میشود.آب معدنی ماتسستا حاوی سولفید هیدروژن ، ید ، بروم ، فلورین و کولویدال سولفور میباشد.ماتسستا به معنای ” آب آتش ” میباشد و این نام به این دلیل است که اگر دست خود را درون آب چشمه قرار دهید از شدت گرما قرمز میشود اما همزمان احساس خواهید کرد که دردهای شما کاملا برطرف شده اند و یونانیان باستان اولین کسانی بودند که قدرت شفابخشی چشمه های ماتسستا را به جهانیان معرفی کرده اند و با بیست دقیقه رانندگی از مرکز سوچی به دره ی ماتسستا می رسید، جایی که بیشترین تعداد چشمه ها را در خود جای داده است.

چشمه اب معدنی

چشمه اب معدنی2پارک ملی سوچی :
پارک ملی سوچی (The Sochi national park) یکی از اماکن دیدنی و تفریحی در شهر سوچی می باشد .محدوده پارک ملی سوچی در امتداد اتوبان و در مرزهای شمالی سوچی واقع شده است.پارک ملی سوچی مساحتی بالغ بر ۱۹۰۰۰۰ هکتار دارد و به دلیل تنوع بیولوژیک،گونه های قدیمی و بومی و همچنین تنوع چشم اندازها از اهمیتی جهانی برخوردار است.این پارک به امکانات رفاهی و مجموعه های تفریحی مجهز است. گردشگران تور روسیه ماجراجو می توانند از آثار طبیعی این پارک مانند آبشارهای زمیکا، آرخوسکویه، آگورا، دره های آخشتور و آخ تسو دیدن کنند.در این پارک حدود ۲۰۰ غار وجود دارد که از میان این ۲۰۰ غار ۴ غار به نام های وارانتسو وسکابا ، آخشتیر سکایا ، تیگرووایا و ساحره ها برای بازدید عموم آزاد است و از آب و هوای تمیزی برخوردار است .پارک ملی سوچی شامل چندین منطقه ی تاریخی و فرهنگی می باشد که از جمله ی آن ها میتوان به معبدی در لو ، دلمن ها ، سازه هایی با ستون های سنگی یک شکل در ناحیه ی لازاروسکی ، برج مراقبت کوه آخون و … اشاره کرد.

پارک ملی

PARK

چایخانه معروف سوچی :
در سال ۱۹۷۹ در نزدیکی داگوموس مجتمع گردشگری زیبای چایخانه بنا گردید. مبتکر این مجتمع مدیر عامل انجمن تولید چای کراسنودار بود. سبک این ساختمان بر اساس بناهای شاهانه در دوران کیف باستان طراحی شده بود . سقف و دیوارهای این ساختمان در طول تابستان به انجام رسید. تمام اتاق های تالار برج توسط استادان روسی تزئین شده بودند. در این مجتمع  تابلوی زیبایی اثر بوریس موراتف با نام “میهمانی چای در خانه روسی” وجود دارد.

چایخانهتفرجگاه های ساحلی :
تفرجگاه ساحلی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری سوچی محسوب می شود. اینجا منطقه ی مختص پیاده روی بوده و گردشگران می توانند از قدم زدن در آن لذت ببرند. هتل های مجلل ماریتایم، هتل پارک، برج هایت، هتل های پولمن و مجموعه ی فانوس اسکندر در این ناحیه واقع شده اند. تمام ساختمان های تفرجگاه ساحلی توسط درختان بزرگ و زیبایی احاطه شده اند. بسیاری از درختان بزرگ بلوط، افرا و درختان ماموت آمریکایی در اینجا رشد می کنند. سوچی کلکسیون فوق العاده ای از درختان نخل دارد که گردشگران را به خود جذب می کند. این ساحل زیبای دریای سیاه، محل رویش درختان نخل بوتی، واشینگتون، کناری دیتس، لیویستونا، کاریبین سابا، ایتالین همروپسی و چیلین یوبی است. همچنین در اینجا می توانید درختان نخل عاجی که عرض تنه ی آن ها به یک متر و نیم می رسد را ببینید. اما اکثر درختان این منطقه، درختان نخل چینی هستند که به زبان علمی آن ها را “تراچیکارپوس فورتونی” می نامند. وجه تمایز این درختان سبز و زیبا به دلیل داستان هایی است که درمورد آن ها نقل شده است. هنگامی که ساکنین روسیه در اواخر قرن ۱۹ شروع به جستجو در ساحل می کردند هیچ درختی به این شکل در آنجا وجود نداشت. این درختان توسط نیکلای مامونتوف، واسیلی خلودوف و سرگی خودکوف، اولین بنیان گذاران این پارک ها، از کشورهای مختلف به اینجا منتقل شده اند. درختان نخل به سرعت در گلخانه ها، خیابان ها، بلوار ها و تفرجگاه های ساحلی کاشته شدند. زیباترین چشم انداز سوچی مشرف به ساحل است که می توانید همراه با نوشیدن یک فنجان قهوه از تماشای آن لذت ببرید. بسیاری از گردشگران مدت زمان زیادی را در اینجا به استراحت می پردازند.

پارک ساحلی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا