خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های گردشگری ترسناک در هندوستان

جاذبه های گردشگری ترسناک در هندوستان

در هند مکان های عجیب و شگفت انگیزی وجود دارد که ممکن است از آنها خبر نداشته باشید و جالب باشد که با آنها آشنا شوید و درباره آنها بیشتر بدانید.در پشت سر این مکان ها که در این مطلب به شما معرفی می کنیم  داستان های ترسناکی وجود دارد که بسیار جالب و شنیدنی است و شاید زمانی که به هند سفر کردید به این مکان ها هم سری بزنید.

آپارتمان‌های GP، واقع در میروت (Meerut)

به خاطر افسانه‌های ترسناکی که در مورد یک بلوک آپارتمانی شنیده می‌شد، این مجتمع از دهه ۳۰ میلادی خالی از سکنه است. آپارتمان‌های جی ‌پی در میروت یکی از ترسناک ‌ترین مکان‌ها در هند هستند و مردم ادعا می‌کنند زنی را دیده‌اند که لباس قرمز به تن داشته و بر بام این خانه نشسته بوده است. آنها همچنین چهار مرد را نیز در آنجا دیده‌اند. برخی از مردم تلاش کرده‌اند برای این عجایب پاسخی بیابند، اما تاکنون هیچ کسی جوابی پیدا نکرده و این مجتمع هنوز هم بدون سکنه است. افراد محلی عقاید مختلفی در مورد واقعیت ماجرا دارند. این مجتمع زمانی نگهبانانی داشت که به مدت شش ماه در آنجا زندگی کردند و هیچ مورد عجیبی هم مشاهده نکردند. اما یک روز، خانمی یک زن با لباس قرمز را دید، جیغ زد و این مکان را ترک کرد.
1
۱-کولدهارا (Kuldhara)، واقع در راجاستهان
داستان روستای متروکه کولدهارا که هنوز هم خالی از سکنه است، بر سر زبان ‌هاست و بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب می‌کند. اما این روستا هنوز هم هیچ سکنه‌ای ندارد و مردم شب‌ها در آنجا نمی‌مانند چرا که گفته می‌شود مکانی نفرین شده است. داستان کولدهارا هم در نوع خودش بسیار جالب است. بنابر افسانه‌ها، حاکم این روستا که شخص فاسدی بود، قصد داشت با دختر کدخدا ازدواج کند و برای اطمینان از محقق شدن آرزویش، به روستاییان گفت که اگر چنین چیزی روی ندهد، مالیات گزافی از آنها خواهد گرفت. آنها که احساس ظلم می‌کردند، بدون برجای گذاشتن هیچ رد یا اثری از خود، روستا را ترک کردند. اما گفته می‌شود که ارواح آنها هنوز هم در این روستا سرگردان هستند و آن را نفرین کرده‌اند تا هیچ کسی نتواند در آن بماند. به همین دلیل است که از دو قرن پیش تاکنون، این روستا هیچ سکنه ‌ای نداشته است.
kuldhara-haunted-village
۲-آسیاب موکش (Mukesh)، واقع در بمبئی
آسیاب موکش زمانی بسیار پرکار بود اما پس از یک آتش‌ سوزی، چیز زیادی از آن باقی نماند. امروزه این آسیاب بیشتر برای فیلم برداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. گفته می‌شود که این آسیاب نفرین شده است و با وجود اینکه هنرپیشگان برای فیلمبرداری به آنجا می‌روند، عوامل ساخت فیلم به ندرت شب را در آنجا می‌گذرانند تا باعث آزار و اذیت ارواح نشوند. هنرپیشگان بالیوود از جمله بیپاشا باسو (Bipasha Basu) و وارون دهاوان (Varun Dhawan) که در این مکان فیلم بازی کرده‌اند، ادعا می‌کنند تجربه‌های ترسناکی داشته‌اند. بنابر یکی از همین روایت‌ها، یکی از اعضای گروه فیلم برداری به چنگ یک روح افتاد و با التماس از دیگران خواست تا او را آزاد کنند. اگر شما علاقه دارید در این مکان به گردش بپردازید، خوب است بدانید که این روزها آسیاب موکش میزبان میهمانی‌های خصوصی و دورهمی ‌هاست.

mukeshmills

۳-خانه چارلویل (Charleville)، واقع در شیملا (Shimla)
گفته می‌شود که این خانه نفرین شده است و بسیاری از مالکان پس از اندک زمانی که با چشم خود چیزهای ترسناک دیدند، آنجا را ترک کردند. از زوج ‌های هندی گرفته تا مردم بریتانیایی، کسانی که در این خانه اقامت داشته‌اند، داستان‌های وحشتناکی برای گفتن دارند. گفته می‌شود یکی از اتاق‌های طبقه بالای این خانه که محل رخ دادن فعالیت ‌های عجیب و غریب است، همیشه درش قفل است.

۴-ساختمان نویسنده، واقع در کلکته
ساختمان نویسنده واقع در کلکته اکنون به‌عنوان یک فضای اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این بنا در سال ۱۷۰۰ و برای نویسندگانی ساخته شد که در کمپانی هند شرقی کار می‌کردند. گفته می‌شود که این ساختمان نفرین شده است و کسانی که در آن کار می‌کنند، هر روز قبل از غروب آفتاب آن را ترک می‌کنند و اینکه طبقه پنجم این ساختمان مرکز وقایع مافوق طبیعی است. ساختمان نویسندگان نفرین شده است زیرا سه فرد انقلابی به آن یورش بردند و سربازرس سرهنگ سیمپسون را هدف گلوله قرار دادند. روح او هنوز هم در این مکان حضور دارد و مردم صدای پا، خنده و گریه او را شنیده‌اند؛ حتی وقتی که هیچ کسی در آنجا حضور نداشته است. به همین دلیل است که کارمندان به هیچ وجه بعد از غروب آفتاب در آنجا نمی ‌مانند.

writersbuilding

۵-پارک ملی سانجی گاندی، واقع در بمبئی
پارک ملی سانجی گاندی، واقع در بمبئی، هم شهرت مثبت و هم شهرت منفی دارد. این پارک به خاطر زیبایی طبیعی خود، بسیاری از گردشگران از اقصی نقاط هند را به سوی خود جذب می‌کند. اما موجودات آن ‌جهانی هم در آنجا به سر می‌برند. گفته می‌شود ارواح سرگردان شب‌ها در این جنگل پدیدار می‌شوند. این اعتقاد وجود دارد که روح یک زن با لباس ساری از مردم سواری می‌خواهد و بعد ناپدید می‌شود. اگر این به اندازه کافی ترسناک نیست، باید بگوییم مردم صداهایی شنیده‌اند و احساس کرده‌اند که کسی آنها را تعقیب می‌کند؛ حتی وقتی که هیچ کسی در اطراف نبوده است. به همین دلیل است که اصلاً توصیه نمی‌شود در هنگام شب به این پارک بروید.

sanjaygandhinationalpark

۶-شهرک سینمایی راموجی (Ramoji)، واقع در حیدرآباد
شهرک سینمایی راموجی که به خاطر داشتن مکان‌های عالی برای فیلم برداری مشهور است، اغلب مردم زیادی را به سوی خودش جذب می‌کند. اما گفته می‌شود که این مکان هم نفرین شده است؛ هرچند که مقامات رسمی چنین چیزی را انکار می‌کنند. دست ‌اندرکاران ساخت فیلم‌ها هم می‌توانند شهادت دهند که چیزهای عجیبی دیده‌اند؛ همچون اینکه توسط نیروی نامرئی هل داده شده‌اند و خودشان را زخمی کرده‌اند. برخی از اتاق‌های هتل نیز نفرین شده هستند؛ چرا که گفته می‌شود زمینی که این شهرک سینمایی روی آن ساخته شده، جایی است که بسیاری از سربازان جان خود را از دست دادند و ارواح آنها در آنجا سرگردان هستند.

30travelramojifilmcity

۵-کلیسای سه پادشاه، واقع در گوآ (Goa)
این کلیسا در گوآ بیشتر به خاطر داستان ترسناک آن مشهور است. گفته می‌شود سه پادشاه بودند که می‌خواستند بر یک روستا حکمرانی کنند و برای این کار، یکی از آنها دو پادشاه دیگر را برای ناهار دعوت کرد ولی غذا را مسموم نمود. دو پادشاه پس از خوردن این غذا مردند؛ اما مردم متوجه این مساله شدند و خودشان را برای کشتن پادشاه سوم آماده کردند. او هم از روی ترس، همان غذا را خورد و مرد. هر سه پادشاه در نزدیکی کلیسا دفن شدند و اهالی روستا اعتقاد دارند ارواح آنان هنوز هم در آنجا سرگردان هستند.

۷-محله ورینداوان (Vrindavan)، واقع در ثاین (Thane)
یکی از املاک عمده در ثاین، محله ورینداوان است که در دهه ۸۰ میلادی افتتاح شد و دارای بیش از یکصد ساختمان است. گفته می‌شود یک روح سرگردان در آن زندگی می‌کند که شب‌ها به افراد سیلی می‌زند. روایت می‌کنند که چند سال پیش شخصی در واحد آپارتمان خودش خودکشی کرد؛ اما روح او هنوز هم در این محله سرگردان است. او به صورت بسیاری از نگهبانان سیلی زده و بسیاری هم او را در ساختمان‌های خود دیده‌اند. اما این روح تمایل چندانی برای ترک این مجتمع ندارد. اگرچه این محله بسیار پرجمعیت است، اما هنوز هم چنین داستان‌هایی پیرامون آن شنیده می‌شوند. اگر از این محله دیدن کردید، از نگهبانان بخواهید تا داستان‌های بیشتری برای شما تعریف کنند.

۸ساختمان مذهبی مهاندیپور بالاجی (Mehandipur Balaji)، واقع در راجاستهان
اگر تابه حال فکر می‌کردید که بناهای مذهبی امن‌ترین جا برای در امان ماندن از ارواح هستند، در اشتباه هستید. در این ساختمان که به هانومان (Hanuman) تقدیم شده، جن ‌گیری انجام می‌شود. افرادی که گفته می‌شود جن‌ زده شده‌اند، به اینجا آورده می‌شوند و کارهای عجیبی انجام می‌دهند، مثلاً روی خودشان آب جوشان می‌ریزند. قوانینی وجود دارند که برای شاد نگه داشتن ارواح، بازدیدکنندگان باید آنها را رعایت کنند تا برای خودشان دردسر درست نکنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا