خانه / جاذبه های گردشگری / معبد مار پنانگ مالزی

معبد مار پنانگ مالزی

همانطور که  میدانید معابد مالزی طرفدارای زیادی دارد که مسافرین تور مالزی نوروز ۹۵ ترجیح میدن نیمی از وقت خودشان را به دیدن این معابد سرگرم کنند که یکی از این معابد ،معبد مار پنانگ نام دارد شاید اسمش یکم وحشتناک بنظر میرسد. معبد مار یکی دیگر از دیدنی های پنانگ مالزیست که در این معبد مارها خدا هستند و مردم آنها را عبادت می کنند، این معبد به معبد ابرهای لاجوردی یا معبد ابرها نیز شهرت دارد و …  پس در این مطلب با ما همراه باشید.

این معبد تا فرودگاه موجود در Sungai Kluang سه کیلومتر فاصله دارد. در واقع این معبد برای بزرگداشت Chor Soo Kong که یک کشیش بودایی بود ساخته شده است. بر اساس افسانه ها این راهب به مارها پناه می داده و زمانی که ساخت این معبد بعد از مرگ او کامل شد مارها خود به این معبد نقل مکان کردند. بعد از آن مارها جزو ملتزمین کشیش بودند و چندین مار سمی و زهر دار Wagler’s pit vipersو همچنین مارهای درختان سبز در این معبد وجود داشتند. این معبد با نام معبد ابر لاجوردی هم شناخته می شود. این معبد در سال ۱۸۵۰ با کمک مالی سخاوتمندانه ی یک اسکاتلندی به نام David Brown که گفته می شود Chor Soo Kong بیماری لاعلاج او را درمان کرده بوده، ساخته شد.

پنانگ کوچک ترین ایالت مالزی است و به عنوان آسیای فشرده شناخته میشود. پنانگ دارای سواحلی زیبا و فرهنگ Baba Nyonya ( ترکیبی از سنت های هندی و چینی) و غذاهای متنوع و رنگارنگ می باشد. این جزیره پایتخت آشپزی این کشور است. این معبد که در ۱۲ کیلومتری Georgetown واقع شده یکی از جاذبه های توریستی است که حتماً باید از آن دیدن کرد.

برخی بر این باورند که نام این معبد گمراه کننده است چرا که این معبد اصلاً خطرناک نیست. در هر صورت وقتی نام معبد مار را می شنوید برخی انتظار دارند با مارهای پیتون که در اطراف حلقه زده اند مواجه شوند اما این معبد یک محل بسیار آرام و بی خطر است و مارهای بی خطر در اطراف آن می خزند. در ورودی معبد یک دستگاه بخور روشن است که بخار آن سالن اصلی را پر می کند و به عنوان یک آرام بخش عمل می کند. و همین باعث می شود که مار ها بی حرکت باشند و یا به خواب فرو روند. علاوه بر این مجسمه ها و کنده کاری های زیبایی هم در این معبد وجود دارد که برای عکاسی بسیار مناسب هستند. یک زنگ ۶۰۰ پوندی در سالن اصلی این معبد وجود دارد که در سال ۱۸۸۶ در دوران سلطنت Manchurian از چین به این جا آورده شده است. این زنگ در روز اول و پانزدهم هر ماه چینی به صدا در می آید و دعوتی محسوب می شود برای کسانی که دعا کردن را ترک کرده اند. در فضای پشت معبد درختان میوه وجود دارد که مارها در روی شاخه های این درختان دیده می شوند.

برخی بر این باورند که جمعیت مارهای معبد به دلیل توسعه ی شهری و اختلالی که در زیستگاه طبیعی مارها به وجود می آید در کاهش هستند. انجام مراسمات مذهبی در این معبد معمولاً از ساعت ۵:۰۰ با سر دادن شعار sutras آغاز می شود. یک نمایشگاه کوچک هم در این معبد وجود دارد که حاوی تانکر هایی است که در داخل آن ها مارهایی از قبیل مار پیتون و مار کبری دیده می شود. در این جا می توانید با این مارهای خطرناک عکس بگیرید. دندان نیش بیشتر مارهای موجود در معبد کشیده شده است. اما اگر بخواهید یکی از مارها را در دست بگیرید و با آن عکس بگیرید باید پول بیشتری پرداخت کنید. اتوبوس های شماره ۳۰۲ و ۴۰۱ و ۴۰۱E از Georgetown به سمت Bayan Lepasحرکت می کنند. در اطراف معبد جاذبه های دیدنی زیادی وجود ندارد و بیشتر کارخانه و بزرگراه است. پس بهتر است در روشنایی روز معبد را ترک کنید تا بتوانید از سرویس اتوبوس ها استفاده کنید و یا تاکسی بگیرید. بازدید از این معبد رایگان است اما بهای بازدید از مزرعه مارها برای بزرگسالان ۵ رینگیت و برای کودکان ۳ رینگیت است.ساعت بازدیدهم از۶:۰۰ تا ۱۹:۰۰ می باشد.

1

2

3

4

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا