خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تاریخی / پردجاما، بزرگترین قصر ساخته شده در غار

پردجاما، بزرگترین قصر ساخته شده در غار

اگر از علاقمندان به دیدن موزه و قصر های تاریخی و زیبا هستید به شما پیشنهاد می کنیم قصر پردجاما در اسلوونی را هم به لیست مقاصد گردشگری خود اضافه کنید تا در زمان مناسب به این مکان بروید. قصر پرجاما بزرگترین ساختمان و یا به عبارت دیگر قصری که در دهانه غار ساخته شده است که برای هر گردشگری جذاب و دیدنی است.

قصر پردجاما (Predjama Castle) قلعه ایی تاریخی ایست که از زمان رنسانس به یادگار مانده است، این قصر در دهانه ی غاری بزرگ در اسلوونی ساخته شده و به یکی از مراکز گردشگری و پرطرفدار این کشور تبدیل گشته است.

اگر بخواهیم دقیق تر اشاره کنیم در منطقه ای تاریخی به نام کارنیولا (Carniola) در روستایی به نام پردجاما قرار دارد که در ۱۱ کیلومتری شهر پستوجنا (Postojna) واقع شده است.
ارتفاع این قصر به ۳۵ متر می رسد و به عنوان بزرگ ترین ساختمانی که در دهانه ی غار ساخته شده نامش در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.
قدمت این قصر را قرن سیزدهم می دانند و در سال ۱۵۷۰ میلادی بازسازی و مرمت شد. این غار صخره ای است و ۱۲۳ متر ارتفاع دارد.

نکته جالب توجه در رابطه با قصر پردجاما گذرگاه پنهانی آن است، سازندگان ماهر این بنا از یکی از شکاف های صخره که به صورت عمودی و طبیعی در غار ایجاد شده بود استفاده کردند و گذرگاهی پنهان ساخته اند که با دنبال کردن آن از ۲۵ متر دورتر از قصر و بر لبه ی صخره ای بلند سر در می آوریم.
گفته می شود که این غار برای اولین بار در سال ۱۲۷۴ میلادی بنا شده است و در آن زمان با نام آلمانی لوگ (Luegg) شناخته می شد. همچنین گفته می شود یکی از بزرگان خاندان آکویلیا (Aquileia) این قصر را ساخته بود و از دلایل انتخاب این غار برای خانه اش محفوظ بودن کامل سقف آن در زیر صخره های غار بوده است، همچنین دسترسی به منزلش هم دشوارتر می شد.

خاندان آکویلیا با نام آدلسبرگ (Adelsberg) به معنای شوالیه هم شناخته می شدند.

 11

5

2

3

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا