خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / شگفت انگیز ترین رودخانه های جهان

شگفت انگیز ترین رودخانه های جهان

این واقعیت وجود دارد که رودخانه های گردشگر پذیر بوده و هستند، از هر گوشه و کناری که در زمین آبی رد شود حتماً چند نفر مسافر در کنار آن بساط تفریح خود را به راه انداخته اند و جالب تر از همه این است که رودخانه هایی در جهان وجود دارند که رکورد دارند و جزو ترین ها به حساب می آیند که در این مطلب عجیب ترین و شگفت انگیز ترین رودخانه های جهان را به شما معرفی میکنیم.

رودخانه هامبر

رودخانه ای با نام هامبر در کانادا وجود دارد که باعث تعجب همگان شده است. در این رودخانه عجیب گویا سنگها به همدیگر وصل هستند و یا توسط یک ریسمان به یکدیگر متصل شده اند، در صورتی که بین این سنگ ها هیچ اتصالی وجود ندارد.

%d9%87%d8%a7%d9%85%d8%a8%d8%b1

رنگین ترین رودخانه جهان

رود کانو کریستال در کلمبیا واقع شده است. این رودخانه به نام های دیگری از جمله رودخانه رنگ های پنجگانه، قوس القزح و زیباترین رودخانه در جهان نیز خوانده شدند.

%d8%b1%d9%88%d8%af%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b1%d9%86%da%af%db%8c%d9%86

طولانی ترین رودخانه در جزیره

رودخانه کابوس واقع در اندونزی که طول آن به یک هزار و ۱۴۳ کیلومتر می رسد.

%da%a9%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%b3

رودخانه لک دار – بریتیش کلمبیا

لکه های این رودخانه که در نزدیکی اوسویوس در فاصله کمتر از یک مایلی از مرز ایالت واشنگتن است، مثل این است که شما می توانید روی آن لی‌لی بازی کنید. در روزهای تابستان، حجم وسیعی از آب این رودخانه معدنی تبخیر می شود و توده های بزرگی از نمک، تیتانیوم، کلسیم، سولفاید و دیگر مواد معدنی بر جای می گذارد. این توده ها با سایه ای از رنگ های سبز، زرد و قهوه ای به شکل دایره با اندازه های متفاوت، شکلی خالدار به رودخانه می بخشند.

این رودخانه به نخستین قوم دره اوکاناگان وقف شده است و زمینی که در آن قرار دارد، دارایی خصوصی بخش کار سرخپوست هاست. شما نمی توانید به این رودخانه خیلی نزدیک شوید اما تا فاصله ای که بتوانید آن را به درستی ببینید، می توانید جلو بروید.

%d8%b1%d9%88%d8%af%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%84%da%a9-%d8%af%d8%a7%d8%b1

رودخانه ربتا – سنگال

به نظر می رسد فردی چند سطل رنگ داخل این رودخانه خالی کرده است زیرا آب این رودخانه صورتی است. رنگ این رودخانه در نتیجه نوعی جلبک خاص به نام «دونالیلا سالینا» است که از خودش رنگ تولید می کند. نمک زیادی در این رودخانه وجود دارد به طوریکه در برخی مناطق به ۴۰ درصد هم می رسد و باعث می شود تا جلبک ها بیشتر رشد کنند و شناکننده ها نیز بدون هیچ تلاشی روی آب در حرکت باشند. این نمک ها در لبه های ساحل جمع و انباشته می شوند. محلی ها نیز چند ساعت در روز را به جمع آوری این نمک ها از آب های صورتی روشن اختصاص می دهند.

%d8%b1%d9%88%d8%af%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b1%db%8c%d8%aa%d8%a7

طولانی ترین رودخانه جهان

رود نیل، به طول ۶ هزار و ۶۵۰ کیلومتر واقع در شمال شرقی آفریقا و از ۹ کشور اتیوپی، زئیر، کنیا، اوگاندا، تانزانیا، رواندا، برونئی، سودان، سودان جنوبی، مصر عبور می کند.

%d8%b1%d9%88%d8%af-%d9%86%db%8c%d9%84

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا