خانه / اطلاعات گردشگری / سفر هوایی با نوزاد

سفر هوایی با نوزاد

برای خانواده هایی که دارای فرزند نوزاد هستند در هنگام سفر با هواپیما یکسری سوالاتی بوجود می آید که برای پاسخ به این سوالات و دانستن برخی نکات قبل از تهیه بلیط هواپیما بهتر است به مطلب زیر توجه کنند:

همانطور که می دانید نوزادان از جمله گروه های خاصی هستند که ممکن است در سفر هوایی دچار مشکل شوند. بدون تردید مسافرت هوایی با نوزاد شیرخوار یکی از مسائلی است که زوج هایی که به تازگی صاحب فرزند شده اند در هنگام مسافرت با آن روبرو می شوند. بعضی از زوجها ترجیح می دهند برای مسافرت با نوزاد خود از هواپیما استفاده کنند به این دلیل که هواپیما سریع تر از هر وسیله دیگر به مقصد می رسد و طولانی بودن مسیر مادر و کودک را خسته نمی کند. البته در بعضی از شرایط به ویژه رفتن به سفرهای خارج از کشور استفاده از هواپیما الزامی است. مسافرت هوایی برای مادر و نوزاد محدودیت هایی را ایجاد می کند اما با رعایت کردن یک سری نکات هیچ مشکلی در این سفر بوجود نخواهد آمد.

1%d9%86%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%af

سن مناسب برای نوزاد در سفر هوایی

در مورد سفر هوایی نوزادان زیر یک سال، باید مسائل پزشکی و ایمنی رعایت شود. پزشکان به والدین توصیه می کنند نوزاد را در ماه اول زندگی به سفر هوایی نبرند. در طی این مدت نوزاد تلاش می کند تا خودش را با زندگی خارج از رحم مادر تطبیق دهد. در این مدت علایم بیماری در نوزادان بسیار پنهانی است و به راحتی خود را نشان نمی دهند.

وسایل مورد نیاز نوزاد در طول سفر

در یک ساک دستی وسایلی را که در طول پرواز مورد نیاز هستند را قرار دهید و آن را همراه با خود به داخل هواپیما ببرید. تعدادی پوشک، شیشه شیر، شیر خشک، پستانک، یک دست لباس، یک شیشه آب معدنی و یا آب جوشیده شده و تعدادی اسباب بازی برای سرگرم کردن نوزاد، البته باید به خاطر داشته باشید که در هواپیما اجازه بردن مایعات بیشتر از ۱۰۰ میلی لیتر را ندارید و برای بردن مایعات بیشتر باید اقدامات خاصی انجام شود و شما باید از کیسه های مخصوص که باید آن را از خود فرودگاه تهیه نمائید، استفاده کنید.

مکان و زمان مناسب برای پرواز

بهتر است در هنگام تهیه بلیط هواپیما، قسمت جلو هواپیما و صندلی های مجاور دیواره هواپیما را رزرو کنید. جلو هواپیما فضای بیشتری وجود دارد و نشستن در این قسمت برای شما و نوزاد شما راحت تر است. قسمت عقبی هواپیما بیشتر است و گوش‌های حساس نوزاد را آزار می دهد. به علاوه صندلی کنار راهرو به شما امکان تحرک بیشتر و فضای آزادتری می دهد. شما می توانید در زمان‌هایی که تردد در هواپیما مجاز است از جایتان بلند شوید و در راهرو هواپیما قدم بزنید و فرزندتان را آرام کنید. ترجیحاً از پروازهای شب استفاده کنید تا نوزاد شما راحت تر بخوابد. اگر احساس می کنید که می توانید نوزاد را در صندلی مخصوص خودش بهتر نگهداری کنید، صندلی او را همراه خود بیاورید و در صندلی مجاور خود قرار دهید. در این مورد دقت کنید که پهنای صندلی نوزاد نباید بیشتر از ۴۰ سانتی متر باشد. اگر تمایل دارید تا از صندلی مخصوص نوزاد استفاده نکنید، در طول پرواز او را در بغل خود نگه دارید و کمربند ایمنی مخصوص را ببندید.

مراقب گوش های نوزاد خود باشید

زمانی که هواپیما در حال بلند شدن وفرود آمدن است در داخل کابین هواپیما تغییر سریع فشار هوا باعث می شود تا به گوش میانی نوزاد فشار وارد کرده و ایجاد درد و ناراحتی کند. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل بهترین کار این است که هنگام بلند شدن هواپیما و موقع فرود آمدن به نوزاد خود شیر بدهید. البته می توانید شیشه شیر یا پستانک را برای مکیدن در دهان او بگذارید. مکیدن به نوزاد کمک میکند تا به گوش نوزاد کمتر فشار وارد شود. چنانچه نوزاد شما دچار سرما خوردگی و یا عفونت گوش میانی و هر نوع مشکل تنفسی دیگر است، قبل از مسافرت با پزشک او مشورت کنید.

هشدار

قابل توجه است که نوزادان زیر ۷ روز اجازه پرواز ندارند. همچنین جهت نوزادانی که نارس به دنیا آمده اند توجهات و مراقبت های پزشکی خاص در طول پرواز نیاز است. گفتنی است زنانی که کمتر از ۷ روز از وضع حملشان گذشته نیز اجازه پرواز ندارند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا