خانه / اطلاعات گردشگری / تجربه ای لوکس در آسمان با پرواز فرست کلاس

تجربه ای لوکس در آسمان با پرواز فرست کلاس

پرواز فرست کلاس

با توجه به قوانین سازمان حمل و نقل بین المللی هوایی (یاتا) صندلی های هواپیما دارای رده بندی (کلاس بندی) پروازی مختلفی است که مسافران میتوانند هنگام رزرو بلیط هواپیما خود، با مشخص کردن کلاس پروازی دلخواه بلیط مورد نظر خود را تهیه نمایند. قابل ذکر است که قیمت بلیط هواپیما برای انواع کلاس پروازی متفاوت است.

درجه یک : فرست کلاس – first class یا F

فرست کلاس گرانترین صندلی های یک پرواز را دارد و قیمت آن از دیگر کلاس های پروازی بیشتر است. صندلی فرست کلاس تک نفره، مبله، اتاقک مانند و خصوصی هستند. امکانات رفاهی فرست کلاس متفاوت است و شامل تلویزیون خصوصی با ریموت کنترل، لپ تاپ، سرویس اینترنت ماهواره ای، صندلی های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیر پا، پشت و پشتی سر به حالت یک بالش انعطاف پذیر و سرویس بهداشتی جداگانه است.

در این کلاس پروازی غذای گرم سرو میشود و انتخاب نوع غذا با خود مسافر و از روی منوی غذایی است. در واقع سرویس کترینگ این کلاس پروازی متفاوت است و همچنین از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است. از نظر پذیرایی نیز مهمانداران این کلاس پروازی با تجربه تر و توجه خاصی به مسافران دارند. هنگام سوار شدن مسافران فرست کلاس جزء آخرین مسافران هستند و انتقال آنها تا هواپیما بصورت جداگانه از سایر مسافرین انجام می‌شود. در ترمینال فرودگاه نیز کانتر پذیرش آنها کانتری مجزا است و برای دریافت کارت پرواز اولویت دارند. مسافران فرست کلاس نخستین مسافرانی هستند که هنگام پیاده شدن از هواپیما خارج می‌شوند.

بیشتر مشتریان فرست کلاس، مسافران VIP و سرمایه داران بزرگ هستند. کلیه امکانات ذکر شده در یک کابین جدا از مسافرین عادی وجود دارد و حتی علاوه بر این امکانات، گاهی اتاق جلسات و یک یا چند لابی خصوصی هم در هر کابین وجود دارد تا افراد بتوانند در کنار یکدیگر جلساتشان را برگزار نمایند. برای کلاس پروازی فرست کلاس اکثرا” از هواپیماهای دو طبقه بوئینگ و ایرباس استفاده میشود که فضای بیشتری رو بتوانند در اختیار شرکت های هواپیمایی بگذارند.

درجه تجاری : کلاس تجاری – business class یا C

کلاس تجاری دومین کلاس تجار است که بعد از فرست کلاس قرار گرفته است. صندلی این کلاس پروازی در دو ردیف جدا هستند و به طور معمول، در جلوی کلاس اکونومی و با فاصله‌ی بیشتری از هم قرار دارند. صندلی های بیزنس کلاس مبله هستند و اگرچه نسبت به فرست کلاس از درجه پایینتری برخوردار هستند ولی راحت و اتوماتیک و جادار هستند. امکانات کنترل صوتی و تصویری در کابین این کلاسها بصورت استفاده همگانی وجود دارد.

در کلاس تجاری سرو غذاهای گرم و دارای کترینگ متفاوت و کامل است اما در درجه ای پایین تر از فرست کلاس است. امکانات رفاهی مانند کانتر مستقل و حمل و نقل مجزا از ترمینال تا هواپیما و بالعکس در این کلاس پروازی وجود دارد. در کلاس تجاری مهماندارها رسیدگی بیشتری دارند و کلاس کابین از سایر مسافرین مجزا است. قیمت بلیط بیزنس کلاس نسبت به فرست کلاس پایین تر اما نسبت به اکونومی بالاتر است.

درجه اقتصادی : کلاس اکونومی – economy class یا Y

کلاس اکونومی آخرین کلاس پروازی است که در ایران رواج دارد و مشتریان آن مسافران عادی هستند. کلاسی اکونومی در یک پرواز بیشتر صندلی‌ها را به خود اختصاص می‌دهد؛ قیمت بلیط آن پایین ترین نرخ بلیط هواپیما را دارد و صندلی های کلاس اقتصادی در ردیف های کنار هم قرار دارند. امکاناتی که برای مسافران این نوع پرواز در نظر گرفته می‌شود، معمولاً از تعداد محدودی روزنامه، مجله‌ی تبلیغاتی و کارت راهنمای پرواز فراتر نمی‌رود.

در بعضی هواپیماها برای صندلی‌های کلاس اکونومی مانیتور و هدفون هم تعبیه شده است که مسافران در تغییر برنامه‌‌های آن حق انتخاب زیادی ندارند؛ اما در بیشتر هواپیماها، برای تمام مسافران بخش اکونومی یک مانیتور بزرگ وجود دارد که برنامه‌ی مشخصی پخش می‌کند. سایر امکانات و تفریحات برای مسافران در کلاس اکونومی، به خط پروازی و البته مدل هواپیما بستگی دارد.

با انتخاب مبدا و مقصد و فشردن یک دکمه جستجو در پایگاه اینترنتی خرید بلیط هواپیما بیلیتز، کلیه اطلاعات پروازهای موجود در مسیر مورد نظر در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. همه نتایج نمایش داده شده شامل اطلاعات کامل پروازی از قبیل نوع پرواز، نرخ بلیط، نوع کلاس و … است که میتوان با بهره گیری از قابلیت فیلتر نمودن نتایج، به آسانی و سرعت بلیط هواپیمای مورد نظر را تهیه نمود.

پرواز فرست کلاس

امکانات پروازهای فرست کلاس در ۳ خط هوایی آسیایی

قرن حاضر برای صنعت حمل و نقل یک جهش بزرگ است. تکنولوژی یک نیاز ضروری تلقی می شود و این موضوع که در کدام نقطه از دنیا هستید مهم نیست، بلکه ناوگان حمل و نقل پیشرفته، زندگی را آسان تر می کند و به ما امکان انجام کارهای فوق العاده را می دهد. صنعت گردشگری نیز از این موجه نوآوری بهره برده است. هتل ها ترغیب شده اند تا هزینه های هنگفتی را برای باشکوه تر شدن محیط خود جهت اقامت راحت برای مسافر هزینه کنند. رستوران ها و مراکز تفریحی و تفرجگاهی نیز کسب و کار خود را تحت تاثیر صنعت حمل و نقل می دانند.

شرکت های هواپیمایی تلاش کرده اند با کارآفرینی و نوآوری، امنیت، امکانات و خدمات رفاهی ویترین صنعت حمل و نقل باشند. خطوط هوایی در قاره آسیا و خاورمیانه همیشه جلودار این شکوه بوده اند برای آن که به اهمیت نقش نوسازی صنعت هوایی ایران در اقتصاد پساتحریم بیشتر پی ببرید شما را با سه خط هوایی آسیایی آشنا خواهیم کرد که فرودگاه های آنها در کشوری واقع شده اند که مساحت آنها از شهرهای ایران کوچکتر است.

شرکت هواپیمایی سنگاپور

جمهوری سنگاپور، کشوری ۷۱۹ کیلومتر مربعی واقع در جنوب شرقی آسیاست که با جمعیتی حدود ۵٫۵ میلیون نفری، کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است. این کشور که مساحتش از تهران کمتر است شش شرکت هواپیمایی دارد که خط هواپیمایی سنگاپور بزرگترین و یکی از برترین خطوط هوایی دنیا محسوب می شود. شرکت هواپیمایی سنگاپور با خرید ۳ فروند هواپیمای غول پیکر ایرباس A330، ایرباس A380 و بوینگ ۷۷۷ در سال ۲۰۱۵ جمعا ۱۰۹ فروند هواپیما مسافربری در ناوگان خود دارد. شرکت هواپیمایی سنگاپور به مسافرت تجملی بیش از حد اعتقاد دارد.

شما وقتی یک بلیت فرست کلاس خریداری می کنید فضایی که در اختیار شما قرار می گیرد به اندازه دو صندلی است. طراحی داخلی کابین یا صندلی در بخش فرست کلاس به شکل سنتی ساخته شده است و تمامی امکانات رفاهی که از ذهن شما می گذرد در این بخش دیده می شود.

در بخش فرست کلاس مسافر یک صندلی یک متری در اختیار دارد که روکش آن چرم طبیعی و دکور آن از چوب درخت ماهون است. در آسمان، هنگام خواب شما در تختی با پارچه کتان، خواب رویایی خواهید داشت.

جواهر این خط هوایی بخش فرست کلاس آن است که طراحی آن با مشارکت گروه BMW طراحی شده است که کابینی بسیار راحت و مدرن را در اختیار مسافر قرار می دهد. هر صندلی با دیوارهای ثابت در پشت و اطراف کابین احاطه شده است که مسافر حس می کند در سوئیت شخصی خودش در آسمان است. تختخواب دو متری و نورپردازی محیط با یک تلویزیون ال سی دی ۲۴ اینچی با صفحه HD، برای مسافرانی طراحی شده که علاقه زیادی به تجملات دارند.

در بخش فرست کلاس، شرکت هواپیمایی سنگاپور برای هر دو نفر یک مهماندار، پذیرایی خواهد کرد. تمامی ظروف از بهترین برندها و مواد غذاهای سرو شده در این خط هوایی تازه هستند.

پرواز فرست کلاس

شرکت هواپیمایی الاتحاد

ایالت ابوظبی با مساحت ۹۷۰ کیلومتری و جمعیت حدود ۶۱۴ هزار نفر، پایتخت سیاسی کشور امارات است. این ایالت دارای هفت شرکت هواپیمایی است که شرکت هواپیمایی الاتحاد بزرگترین آن است و خدمات لوکس پروازی را ارائه می دهد. الاتحاد دارای ۱۱۹ فروند هواپیما است که به ۹۰ مقصد پرواز می کنند. این شرکت ۱۹۸ فروند هواپیمای دیگر سفارش داده است که قرار است جایگزین هواپیماهای قدیمی شود.

الاتحاد یک واحد نیز برای هواپیماهای خصوصی دارد که در سال ۲۰۱۵ نیز برای نوسازی این ناوگان ۸۷ مورد سفارش برای طراحی داخلی و لوازم خاص آنها داده است. این شرکت هواپیمایی اعتقاد دارد مسافر از زمانی که تصمیم به سفر می گیرد مسئولیتش به عهده الاتحاد است. این شرکت به مسافر امکان می دهد که فقط تصمیم سفر را بگیرد و این شرکت با ارائه خدمات ویژه مانند: بسته بندی وسایل شخصی مسافر در منزل، خودروی لوکس شخصی جهت انتقال به فرودگاه، پذیرایی، اقامت فرودگاهی، خدمات عبور از مرز هوایی بشکل خصوصی، انتقال به هواپیما از خروجی های خاص، اقامت و خدمات گردشگری در مقصد را به عهده می گیرد.

حس شخصی بودن، سوئیت در کلاس پروازی درجه یک الاتحاد آرامش خاصی را به مسافر می دهد. با تجربه ای لوکس  در آسمان که احساس می کنید در جت شخصی خودتان هستید، در فضایی که در اختیار مسافر قرار می گیرد سعی شده وی در دنیای خصوصی خود زندگی کند. در بخش فرست کلاس این خط هوایی به شما این امکان داده می شود که سوئیت یا کابین مستقل داشته باشید. در حقیقت شما از زمانی که وارد هواپیما می شوید خود را در هتل ۵ ستاره خواهید دید.

در کابین های بخش فرست کلاس این خط هوایی از عایق ضدصدا استفاده شده تا مسافر صدای موتور هواپیما را کمتر حس کند. مسافر در این کلاس پروازی می تواند از نوع و رنگ روتختی و پتو همچنین نوع گلی که دوست دارد را انتخاب کند. مسافر غذای خود را در باکیفیت ترین ظروف از برترین برندهای دنیا میل می کند و با آرامش در آسمان به شبکه های تلویزیونی HD نگاه میکند همچنین در این کابین ها مسافرین سرویس بهداشتی و حمام شخصی و برای هر کابین یک میهماندار وجود دارد.

در بخش فرست کلاس این خط هوایی بسته ای به مسافر هدیه داده می شود که شامل تمام لوازم مورد نیاز در طول سفر است که البته خود بسته و محتویات آن از برترین برندهای جهان است. در این بسته که چندین عطر، کرم های صورت، دستمال های مرطوب، جعبه وسایل مربوط به بهداشت دهان، جوراب، چشم بند، اسفنج گوش، در کنار اسپری های بالشت برای خواب راحت و روغن های معطر و گیاهی قرار دارد. در این بسته سعی شده حس سنتی بودن کشور امارات را نیز به مسافر انتقال دهد.

سفر با خطوط هواپیمایی الاتحاد تجربه ای لوکس است، که به سختی از ذهن مسافر پاک می شود و تجربه سفر برای بار اول این حس را به شما می دهد که نوبت بعدی که شانس پرواز با الاتحاد را داشتید، مطمئن هستید سوئیت خودتان را رزرو  کرده اید و مدرن سفر خواهید کرد.
قیمت بلیت این قسمت از پرواز تقریبا ۳۵ میلیون تومان به ازای هر نفر است!

شرکت هواپیمایی الامارات

کشور امارات با مساحتی برابر با ۸۳ هزار کیلومتر مربع تقریبا نصف استان سیستان و بلوچستان ایران با جمعیت حدود شش میلیون نفری که فقط ۱۹ درصد آنها اماراتی و بقیه از جنوب آسیا و دیگر اعراب هستند، در نقطه کوچکی از خلیج فارس واقع شده است. این کشور ۲۷ شرکت هواپیمایی دارد که شامل خطوط هوایی مسافری، حمل و نقل بار، دولتی و شخصی می باشد.

ایالت دبی، قطب اقتصادی کشور امارات با مساحتی برابر با ۴ هزار کیلومتر و جمعیتی حدود دو و نیم میلیون نفر دارای ۸ شرکت هواپیمایی می باشد که بزرگترین آنها شرکت هواپیمایی الامارات است. این شرکت با ۲۴۵ هواپیمای مسافری به ۱۶۴ نقطه دنیا پرواز می کند. با خرید بلیط هواپیما فرست کلاس الامارات به نهایت دنیای مدرن نزدیک می شوید. الامارات به شما این امکان را می دهد که سفر شخصی خود را ترسیم کنید و اجرای آن را به شرکت الامارات بسپارید.
در خط هوایی الامارات، برای کاهش استرس پرواز، شما می توانید از کابین هایی با درب، بدون درب یا با پارتیشن، فضای خود را انتخاب کنید. حتی برای به صفر رسیدن استرس پرواز، میهماندار هم زبان، شما را در طول سفر همراهی خواهد کرد. وقتی پرواز به ارتفاع رسید، شما می توانید درب یخچال شخصی خود را باز کرده نوشیدنی و تنقلات خود را انتخاب کنید و در بین ابرها ناپدید شوید. نور اصلی کابین خود را تنظیم و درخواست کنید موسیقی مورد علاقه شما پخش شود یا با خواباندن مبل، تختی داشته باشید و با گرم کن و ماساژور تخت خود احساس سبکی کنید همچنین شما با تماشای یک فیلم در سینمای شخصی خودتان می توانید از طول مسیر لذت ببرید. این تازه ابتدای سفر با الامارات است.

در بخش فرست کلاس الامارات زمانی که از خواب بیدار شدید، قبل از اینکه یک بار دیگر وارد دنیای رویایی شوید، با دوش آب گرم معدنی در هواپیما احساس شادابی کنید. ممکن است در پرواز علاقه ای به دوش گرفتن نداشته باشید، الامارات تجربه استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی بولگاری و محصولات کاهش استرس پرواز و خستگی منحصر به فرد، بدون محدودیت زمان را در اختیار شما قرار می دهد.

در فرست کلاس الامارات به اندازه ای فضای شخصی طراحی شده است که ممکن است احساس تنهایی کنید. این شرکت هواپیمایی با خرید هواپیماهای غول پیکر به شما این امکان را می دهد به پیاده روی بروید و از کافی شاپ مستقر در هواپیما قهوه ای بخرید و خواندن کتاب در مجاورت دیگران لذت ببرید. فضای این کافی شاپ به شکلی طراحی شده که به تجار امکان برقراری جلسه کاری را بدون مزاحمت برای دیگران خواهد داد. ممکن است از یک سفر کاری به خانه برمی گردید که وقت خرید سوغات را نداشته اید.

در بخش فرست کلاس هواپیماهای جدید الامارات امکان خرید از برندهای معروف به شما داده می شود. حتی شما می توانید از وب سایت طراحی شده در هواپیما خرید کنید به محض فرود، در فرودگاه محصول مورد نظر به شما تحویل داده می شود. لازم به ذکر است شما در خطوط هوایی الامارات امکان تماس تلفنی، اینترنت و دیگر امکانات عمومی را داشته باشید.

شرکت هواپیمایی الامارات که کارمندانش آن را کشور هواپیمایی الامارات می خوانند، در کمتر از ۳۰ سال با حدود ۶۰ هزار کارمند هر آنچه را که شما تصور آن را برای سفر در ذهن خود ترسیم کنید اجرا خواهد کرد. این شرکت هواپیمایی پا فراتر از کشورش گذاشته و با ساخت هتل و ترمینال خصوصی برای پروازهای خود در برخی از کشورها سعی دارد بهترین خدمات را به مسافرانش ارائه دهد. در جدال برترین های آسمان شرکت هواپیمایی الامارات سومین ترمینال بزرگ دنیا را دارد که در سال ۲۰۱۵ به حدود ۵۰ میلیون مسافر خدمات داده است. حال الامارات با سفارش ۱۴۰ فروند هواپیمای ایرباس A380S که پهن ترین هواپیمای جهان است شوک بزرگی را به رقبای خود وارد کرده است. به گفته مدیران الامارات، این شرکت قرار است بزودی خدماتی را ارائه کند که فراتر از تصویر ذهنی رقبای ما در این صنعت خواهد بود.

مطالعه و برنامه ریزی های طولانی مدت و ایجاد سازمان نوآوری و اتاق فکر برای آینده در صنعت هایی مانند حمل و نقل هوایی کاهش ریسک و رشد را به همراه دارد ولی تمامی این هزینه ها بدون آموزش مستمر و مشتری مداری با نظارت کیفی در سطوح اجرایی، می تواند هر کسب و کاری با پشتوانه کلان را وارد چالش جبران ناپذیری کند.

پرواز فرست کلاس

بهترین صندلی پروازهای فرست کلاس

خطوط هوایی آمریکا اعلام کرده اند ۷۰ درصد از مجموع درآمدهایشان را ۲۵ درصد از مسافران بخش درجه یک تامین می کنند.

خطوط هوایی اتحاد : امارات متحده عربی به داشتن لوکس ترین کابین های پرواز در جهان شهرت دارد . تلویزیون ۳۲ اینچی با فضایی ۱۲ متر مربعی بخشی از امکانات کابین فرست کلاس اتحاد است.

خطوط هوایی سنگاپور : هر کابین بخش فرست کلاس در هواپیمایی سنگاپور دارای تلویزیون ۲۳ اینچی ، تخت خواب استاندارد و فضای کافی برای استراحت است.

خطوط هوایی امارات : هواپیماهای امارات سوپر جامبو A380 هستند و کابین های فرست کلاس در محیطی لوکس دارای یخچال مستقل ، کمد دیواری ، تلویزیون و … است.

خطوط هوایی بریتیش ایرویز : طراحی مدرن و به روز بخش فرست کلاس بریتیش ایرویز توجه همه مسافران ثروتمند را به خود جلب کرده است.

خطوط هوایی قطر ایرویز  : قطری ها طی سالهای اخیر ترجیح داده اند بر تعداد صندلیهای بخش تجاری خود بیافزایند اما هنوز هم بخش فرست کلاس آن طرفداران پروپا قرص خود را دارد.

خطوط هوایی ایرفرانس : طرح جدید صندلی های فرست کلاس ایرفرانس از سپتامبر ۲۰۱۳ در تمامی هواپیماهای این خطوط هوایی اعمال شد. این بخش محیطی خصوصی برای مسافران بوجود می آورد و هزینه نصب ۷۶ صندلی فرست کلاس در تمامی هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ بالغ بر ۷۵ میلیون دلار تخمین زده شده است.

خطوط هوایی کانتاس : استرالیایی ها هم در ارائه بخش فرست کلاس هواپیما موفق بودند . طراحی شیک و راحتی مسافر در این بخش از جمله نقاط قوت کانتاس است.

خطوط هوایی جت ایرویز : مقامات هندی جت ایرویز بخش فرست کلاس را فقط برای هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷- ۳۰۰ فراهم کرده اند. هر کابین به یک بخش خصوصی تبدیل شده که دارای امکانات رفاهی مناسبی نیز می باشد.

خطوط هوایی کاتای پاسیفیک : پروازهای طولانی مدت خطوط هوایی هنگ کنگ با بخش فرست کلاس کاتای پاسیفیک به یک مسافرت رویایی تبدیل می شود.

خطوط هوایی لوفت هانزا : آلمانی ها نهایت زیبایی را در طراحی بخش فرست کلاس هواپیمایی لوفت هانزا بکار برده اند. این بخش دارای تخت خواب مجزا و صندلی های راحت است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا