خانه / اطلاعات گردشگری / آسیب دیدن یا گم شدن چمدان و دریافت غرامت آن

آسیب دیدن یا گم شدن چمدان و دریافت غرامت آن

آسیب دیدن یا گم شدن چمدان

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که نسبت به رزرو بلیط هواپیما خود اقدام نمودید و با مراجعه به فرودگاه و انجام پرواز،هنگام تحویل بار خود در فرودگاه مقصد دچار مشکل شده اید و یا اگر هم تا کنون چنین مساله ایی برایتان پیش نیامده،خوب است بدانید در این گونه مواقع چه اقداماتی را انجام دهید و چه حقوقی دارید.

هنگام تحویل بار به متصدی و دریافت کارت پرواز برچسبی نواری شکل توسط متصدی شرکت هواپیمایی دور دسته چمدان مسافر چسبانده می شود و برچسب های کوچکی هم از انتهای آن نوار‌ها روی پاسپورت شما چسبانده خواهد شد که در واقع این برچسب های کوچک همان سند مالکیت بارشماست که این بار در فرودگاه مقصد تحویل شما خواهد شد.

زمانی که چمدان توسط نوار نقاله به قسمت بارگیری فرودگاه انتقال داده می شود،بارکد های موجود روی برچسب ها توسط دستگاه ها خوانده شده و دستگاه ها مقصد بار را مشخص خواهد کرد.

البته چند سال است که این سیستم اتوماتیک شده و درصد خطا کمتر از قبل شده است اما هنوز هم گاهی بار مسافران به اشتباه به دیگر هواپیماها منتقل خواهد شد یا به عبارتی گم می شود.

بنابراین هرگز لوازم ارزشمند یا پول خود را داخل چمدان نگذارید چون اگر این چمدان در فروگاه مقصد به شما تحویل داده نشود مشکل زیادی خواهید داشت.

این رسیدی که به صورت بارکد است و معمولاً توسط متصدی شرکت هواپیمایی روی پاسپورت یا بلیت شما چسبانده می شود،در واقع سند مالکیت چمدان و بسته های شماست و حاوی اطلاعات شخصی مسافر از قبیل شماره پرواز،مبداء،مقصد،تاریخ و نام مسافر است. بنابراین هرگز تا زمان گرفتن چمدان و خروج از فرودگاه مقصد آنها را دور نریزید.

در صورت گم شدن و یا آسیب دیدن چمدان چه باید کرد؟

شاید باورکردنی نباشد که میلیون‏‌ها چمدان تحویل شده در جریان ترانزیت یا گم می‎شوند و یا آسیب می‎بیند.وقتی چمدانمان را تحویل می‏‌دهیم انتظار داریم که دوباره آن را در مقصد ببینیم.اما اگر چمدانتان در مقصد نبود چه‌ کاری باید انجام دهید؟

وِرد زبان یک مسافر باید این باشد که:”وقتی فرودگاه را ترک می‎کنم یا باید چمدانم همراهم باشد و یا باید فُرم PIR داشته باشم”.

وقتی شما آخرین فردی هستید که در کنار گردونه ایستاده‌‏اید و متوجه می‎شوید که قرار نیست سروکله چمدانتان پیدا شود احتمالاً اصلاً برایتان اهمیتی ندارد که بیشتر چمدان‌‏های گم شده در طی ۲۴ ساعت دوباره به صاحبش بازگردانده می‌‏شود و یا این‏که کمتر از ۰/۰۰۵ درصد از چمدان‌‏های تحویل شده برای همیشه گم می‎شوند.لازم است بدانید پس از آن باید چه کار کنید.

تشریفات اداری را تکمیل کنید

قبل از این‏که محل استرداد چمدان را ترک کنید ضروری است که یکی از اعضای پرسنل شرکت هواپیمایی یا پیشخوان خدمات مشتری را پیدا کنید و گم‏ شدن چمدانتان را گزارش کنید.

حتی اگر به شما گفته شود که کیفتان با پرواز بعدی وارد می‎شود اصرار کنید که فُرم شکایت را پر کنید.صبر کردن در زمان کوتاهی،تقریباً تا سه روز،گاهی ممکن است ادعای شما را از اعتبار ساقط کند.

به شما فرمی با عنوان گزارش بی‏‌نظمی در خصوص مال (PIR) داده می‎شود تا آن را پر کنید.آن را در همان محل پر کنید و یک کپی از آن تقاضا کنید.وجود این فُرم،به همراه رسید چمدانی که قبلاً از پرواز تحویل گرفته‎اید (این رسید معمولاً به بلیط سفر یا روی گذرنامه الصاق می‎شود)،برای آن‎که تقاضای غرامت از فرودگاه یا بیمه سفرتان را داشته باشید ضرورت دارد. PIR شما به خودی خود یک مطالبه خسارت نیست،بنابراین شما هنوز باید ظرف هفت روز کتباً مطالبه خسارت کنید.

غرامت برای چمدان تأخیری

اگر در مسافرت خارجی هستید حتماً مقداری پول نقد برای ملزومات ضروری درخواست کنید.شرکت هواپیمایی ممکن است به شما پیشنهاد دهد که ملزومات را خریداری کنید و آن‏ها هزینه آن را بر اساس رسید بازپرداخت خواهند کرد.

از پیش با محدودیت مخارج موافقت کنید و انتظار سخاوت بیش از حد از شرکت هواپیمایی نداشته باشید چون شرکت‏های هواپیمایی این دیدگاه را دارند که به محض آن که کیفتان پیدا شد استفاده‌ ی آتی تان از محتوای آن خواهد بود.

در سفری که به سوی خانه خودتان است، شرکت هواپیمایی چندان جواب‎گو نیست،چراکه آن‎ها فرض می‎گیرند که هرآن‏چه نیاز داشته باشید را در خانه خودتان دارید.در بهترین حالت،وقتی کیفتان نهایتاً پیدا شود شرکت هواپیمایی به هزینه خودش کیف را برای شما ارسال خواهد کرد.

اما در بدترین حالت،بیست و یک روز طول خواهد کشید تا شرکت هواپیمایی تصدیق کند که کیف شما گم شده است.در این حالت،شما واجد شرایط دریافت غرامت خواهید بود،اما لازم است باز هم آن را کتباً درخواست کنید.

غرامت چمدان گم‎شده

طبق پیمان مونترال (که جایگزینِ مقررات قدیمی و منسوخِ پیمان ورشو در می ۱۹۹۹ شد) مسافران می‎توانند حداکثر به میزان ۱٫۱۳۱ حقوق دریافت ویژه (یا SDR) برای چمدان گم‏شده به ازای هر نفر مطالبه کنند.

ارزش یک SDR به سبد پول‏‌های رایج بین‌‏المللی و نوسانات آن بستگی دارد. مقدار ارزش یک SDR به صورت روزانه توسط IMF (صندوق بین‏‌المللی پول) محاسبه می‎شود و ممکن است از ۵۲۶ یورو تا ۸۵۰ یورو در نوسان باشد. شرکت‏‌های هواپیمایی عادت ندارند که بی‎درنگ غرامت را پرداخت کنند و میزان غرامتی که شما دریافت می‎کنید نیز به این بستگی دارد که در مورد ارزش محتویات چمدانتان چقدر دلیل و مدرک دارید.بر اساس یک قاعده سرانگشتی شما به ازای هر کیلوگرم می‎توانید انتظار دریافت ۱۴ یورو داشته باشید.

غرامت برای اشیاء دزدیده شده

اگر شیئی تک از کیف‎تان دزدیده‏ شود باز هم دشوار است که از شرکت هواپیماییتان غرامت طلب کنید زیرا این کارِ تقریباً غیرممکن بر دوش شما خواهد بود که ثابت کنید آن شیء از ابتدا در کیفتان بوده است. AUC (شورای کاربران حمل و نقل هوایی) به شما توصیه می‌‏کند که فقط از چمدان ‏‌های با کیفیت استفاده کنید، اشیای گران‌ قیمت در کیف‌هایی که در مخزن قرار داده می‎شوند نگذارید و این که از بیمه سفر استفاده کنید.

فکر خوبی نیست که اشیاء گران‌ قیمتی مثل تلفن همراه،دوربین فیلم‎ برداری یا دوربین عکس‎ برداری و جواهرات را درون چمدان‏‌هایی که تحویل بار می‎شوند قرار دهیم،زیرا شرکت‏‌های هواپیمایی بندی در ضوابط حمل خود دارند که طبق آن هرگونه مسئولیتی در قبال اشیاء داخل چمدان را از خود سلب می‎کنند.وضع قانونی دقیق این بندهایی که ادعای سلب مسئولیت دارند مشخص نیست اما به هر صورت شما مجبور خواهید شد که برای گرفتن غرامت به دادگاه مراجعه کنید.

غرامت برای چمدان آسیب دیده

اگر چمدان شما،و نه محتوای آن،آسیب ببیند می‎توانید بر دریافت هزینه تعمیر یا دریافتِ یک کیف جایگزین مصر باشید.

بیمه سفر می‏‌تواند از بد شدن اوضاع جلوگیری کند

بیمه سفر کمک‌‏کننده است. حیاتی است که وقتی شما بیمه‌‏نامه‏ ایی را انتخاب می‎کنید آسوده‎خاطر باشید که این بیمه‏‌ نامه به قدر کفایت نیازهای شما و هرگونه کسری غرامتی که تحت پیمان مونترال پرداخت می‎شود را برآورده خواهد کرد.

چند توصیه مفید و مختصر

فقط به برچسبی که شرکت هوایی در اختیارتان قرار می دهد اکتفا نکنید و خودتان هم در دسته چمدان، یا قسمتی دیگر، اسم خود را بنویسید.

در بسیاری موارد دسته چمدان می شکند و برچسب مشخصات گم می شود. پس نام و مشخصات خود و آدرس مقصد و مبدا را نوشته و داخل چمدان بگذارید.مسئولان شرکت های هوایی مجازند در صورت نبود مشخصاتی روی چمدان، در حضور مامور قانون چمدان را بشکنند تا نشانه ای از صاحب آن پیدا کنند.

خط هوایی موظف است از شروع روز هشتم تا پایان پنجاه و پنجمین روز، در صورت پیدا نشدن چمدان گمشده، هزینه خسارت مسافر را پرداخت کند.

حداکثر خسارت در صورت گم شدن چمدان تا ۲۰ کیلو، به ازای هر کیلوگرم ۲۰ دلار است.در مسیر اروپا حداکثر ۴۰۰ دلار و در مسیر آمریکا بر اساس مسافت،۶۴۰ دلار خسارت پرداخت می شود.البته بلیت های FIRST  کلاس و Business کلاس بر اساس افزایش بار مجاز،خسارات بیشتری دریافت می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا