خانه / اطلاعات گردشگری / خرید اینترنتی بلیط هواپیما و راهنمای رزرو بلیط ارزان

خرید اینترنتی بلیط هواپیما و راهنمای رزرو بلیط ارزان

خرید اینترنتی بلیت هواپیما

نکاتی جامع  که برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما لازم است به آن ها توجه کنید

۱- نرخ بلیط را زود به زود چک کنید

آیا می دانید تفاوت قیمت خرید بلیط هواپیما در بهترین زمان خرید  و بدترین زمان خرید  بلیط بطور میانگین ۲۳۶ دلار است؟! البته این شامل افرادی که هر روز بلیط می خرند نمی شود. معمولا شرکت های هواپیمایی درطی هفته چندین بار در هفته به طور مداوم، قیمت بلیط هواپیما را تغییر می دهند.بنابراین زمانی که موعد خرید بلیط از شرکت های هواپیمایی فرا رسید،زمانبندی همه چیز است.ما توصیه می کنیم که شما به محض اینکه تصیم به پرواز داشتید شروع به چک کردن قیمت ها بکنید. سپس برای انجام یک معامله خوب بطور مداوم، حداقل یک بار در هفته قیمت بلیط را چک کنید. زمانی که بلیط را با قیمتی که می خواهید پیدا کردید معطل نکنید وآنرا بخرید چراکه ممکن است تا مدت ها بلیطی با این مبلغ پیدا نکنید . هرچند به نظر دیوانگیست اما  شرکت های هواپیمایی از سیستم های کامپیوتری بسیار پیچیده برای تنظیم نرخ در زمان مشخص استفاده می کنند. خرید بلیط هواپیما واقعاً می تواند مانند بازی بازار سهام باشد.

۲- در زمان درست بلیط بخرید

دانستن اینکه چه زمانی بلیط بخرید میتواند بهترین نکته برای پس انداز مبلغ زیادی برای سفر بعدی باشد.ما سال قبل یک تحقیق انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که زمان مناسب برای خرید بلیط پرواز داخلی با قیمت مناسب بطور متوسط ۴۹ روز طول می کشد.اما این زمان میتواند بسته به جایی که می روید و زمان رفتن شما کمی متفاوت باشد.

۳- بعضی روزها از بقیه روزها ارزانتر است

اینکه چه روزی از هفته را برای پرواز انتخاب میکنید در تفاوت قیمت بلیط بسیار موثر است.سه شنبه ها و چهار شنبه ها به دلیل اینکه روزهای وسط هفته هستند معمولاً ارزانتر هستند و جمعه ها وشنبه ها چون آخر هفته هستند قیمتهای بلیط گرانتر است.تفاوت قیمت بین بلیط اول و آخر هفته حدود ۲۹ دلار و برای سفر ۲ طرفه ۵۸ دلار است.اگر سفر شما آخر هفته است به انتخاب شنبه به دوشنبه یا انتخاب سه شنبه به جای ۵ شنبه و جمعه توجه کنید. و اگر تمام هفته در سفر  هستید ۳ شنبه به ۳ شنبه یا ۴ شنبه به ۴ شنبه را انتخاب کنید،این ها بهترین گزینه ها برای پایین آوردن مبلغ هستند. بطور کلی اگه امکان جابجایی تاریخ سفرتان وجود دارد،محدوده زمانی اطراف تاریخ مورد نظر را بررسی کنید چراکه شما نمیدانید که  ممکن است بلیط با یک ترکیب زمانی با قیمت خیلی پایین تر در اطراف آن محدوده زمانی وجود داشته باشد.

۴-  به فصل ها و تعطیلات توجه کنید

دانستن اینکه چه زمانی بروید به همان اندازه زمان خرید بلیط مهم است.چراکه کمترین عاملی که روی قیمت پروازهای ویژه تاثیر دارد این است که پرواز چطور پر شده است، تعطیلات بهار،عید شکرگذاری یا  کریسمس روی سفر تاثیر می گذارد و قیمت ها از حالت عادی گرانتر می شوند. این موضوع درباره برخی مسیرها مورد علاقه شما، مخصوصاً مسیرهای بین المللی که طبیعت فصلی دارند و ایام شلوغ و خلوت دارند صادق می باشد.برای مثال اگه شما می خواهید به اروپا سفر کنید،اگه توی ماه فوریه با مارس که فصل خلوت هست میتوانید بلیط را با قیمت فوق العاده ای پیدا کنید اما اگه می خواهید تابستان به سفر بروید این بلیط رو باید با مبلغی بیش از دو برابر این قیمت پیدا کنید.اگه باید به جاهای پرطرفدار بروید و باید زمانی که این مسیرها شلوغ هستند به سفر بروید باید پیش از سفر به رزرو بلیط هواپیما خود اقدام کنید وگرنه از تخفیف صندلی پیش فروش بی بهره خواهید بود.

۵- پروازهای ایرلاین های مختلف را با هم ترکیب کنید تا به ارزانترین نرخ بلیط برسید

شما می توانید با بکار گیری شیوه ترکیب ، بلیط رفت و برگشت یک مسیر در ایرلاین های مختلف با هم ترکیب کنید. این ترکیب این امکان را به شما می دهد که بهترین قیمت های ایرلاین های مختلف را با هم ترکیب کنید و در نهایت به بهترین قیمت برسید.ممکن است قیمت بلیط رفت یک سفر ضروری در یک ایرلاین با بلیط برگشت از ایرلاین دیگر قیمت بسیار مناسبی را به شما ارائه بدهد.ممکن است یک ایرلاین با پرواز رفت مناسب ،پرواز برگشت با قیمت مناسب نداشته باشد و برعکس.

۶- برای اطلاع پیدا کردن از نرخ بلیط در سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیما ثبت نام کنید

برای اینکه همیشه از نرخ بلیط اطلاع داشته باشید در سیستم های اطلاع رسانی ایرلاین های مختلف ثبت نام کنید.با این روش زمانیکه حراج آغاز می شود و یا تنها تعداد محدودی صندلی وجود دارد شما به سرعت در جریان قرار خواهید گرفت و میتوانید نسبت به خرید بلیط چارتر با قیمت مناسب اقدام نمائید.عملکرد سریع هنگامی که نرخ های تخفیف دار ارائه می شود می تواند به شما کمک کند که هزینه زیادی صرفه جویی کنید.

۷- مراقب هزینه های کیف اضافی باشید

ایرلاین های مختلف سیاست های متفاوتی درباره چمدان ها دارند.بیشترین هزینه برای ساک های چک شده وحتی برای حمل این ساک هاست.شما باید این عامل در زمان تصمیم برای پرداخت هزینه در نظر داشته باشید.برای برخی ایرلاین ها نیز این موضوع که در هنگام خرید هزینه ساک های خود را نیز بپردازید مهم است.

۸- فرودگاه های جایگزین را نیز چک کنید

در صورتی که بیش از یک فرودگاه در نزدیکی مبدا خود و یا شهرستان مقصد وجود دارد، هر دو آنها را چک کنید. این که شما گزینه های بیشتر در رابطه با  فرودگاه ها و تاریخ های سفر داشته باشید،این گزینه ها این امکان را فراهم میکند که شما بتوانید یکی از صندلی های تخفیف دار به مقصدتان را پیدا کنید.

۹- تقسیم گروه یا خانواده به گروه کوچکتر برای هزینه کمتر

به نظر می رسد این یک امر کاملاً اثبات شده است که هرچه تعداد افراد که می خواهند به سفر بروند بیشتر باشید قیمت مناسب تراست.
این موضوع به ندرت درباره ایرلاین ها صدق میکند.معمولاً تخفیفات گروهی کم و با فاصله هستند.چون ایرلاین ها معمولاً تعداد صندلی محدودی در هر پرواز دارند که با نرخ ارزانتری بفروش می رسانند.البته گاهی اوقات شما می توانید با معرفی چند مسافر قیمت بلیط خودتان را با قیمت خوبی تهیه کنید.فرض کنید یک ایرلاین ۲ صندلی با قیمت ۱۰۰ دلار دارد و قیمت بقیه بلیط در کلاس بالاتر ۱۵۰ دلار است،اگر برای ۴ نفر به دنبال بلیط هستید قیمت هر بلیط برای هر صندلی ۱۵۰ دلار تمام میشود اما اگه به دنبال ۲ بلیط بگردید میتوانید ۲ بلیط را با قیمت ۱۱۰ دلار و برای ۲ بلیط دیگه هرکدام ۵۰ دلار بیشتر پرداخت می کنید.آیا می دانید این کار را چطور انجام دهید؟ همیشه اول برای کل گروه به دنبال بلیط بگردید و مطمئن شوید که پرواز برای همه افراد گروه صندلی کافی دارد . سپس جستجو برای یک گروه کوچک تر را امتحان کنید.اگه قیمت برای گروه کوچکتر پایین آمد،بلیط رو برای گروه کوچکتر بخرید و سپس برای بقیه اعضای گروه به دنبال بلیط بگردید.این کار ممکن است وقت زیادی ببرد اما به پس انداز پول هم فکر کنید.

۱۰- از سایت هایی خرید کنید که در صورت پس دادن بلیط جریمه کمتری را از شما کم کنند.

در این صورت اگرنتوانید به سفر بروید، هزینه زیادی را ضرر نکرده اید و ممکن است در فرصت مناسب تری بتوانید همان بلیط را با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

راهنمای خرید اینترنتی بلیط هواپیما

برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما خود باید سه شرط زیر را در نظر داشته باشید:

۱- یک ایمیل باید داشته باشید تا بتوانید ثبت نام کنید. اگر ندارید برای خود یک حساب ایجاد کنید.

۲- یک کارت بانکی عضو شتاب که رمز دوم آن را هم داشته باشید. اگر رمز دوم ندارید می توانید از خودپرداز همان بانکی که در آن حساب دارید رمز دومتان را بگیرید.

۳- پول به اندازه کافی برای خرید بلیط هواپیما در کارت های عضو شبکه شتاب داشته باشید

برای خرید بلیط هواپیما شما دو راه دارید؛ هم می توانید به سایت تک تک شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید و بلیت خود را تهیه کنید و هم اینکه از یک سایت جامع این کار را انجام دهید.

عیب روش اول این است که با انتخاب های کمتری روبرو هستید،مثلاً شما اگر قصد سفر به مشهد را داشته باشید، می توانید به سایت ایران ایر مراجعه کنید و فقط از بین هواپیماهای این شرکت پرواز خود را انتخاب کنید و دیگر دسترسی به شرکت آسمان و … ندارید اما در یک سایت جامع تمام پروازهای موجود از هر شرکت برای شما به نمایش گذاشته می شود و حق انتخاب بیشتری دارید.

سایت های بسیاری این کار را انجام می دهند. شما کافی است به یکی از این سایت های معتبر مانند سایت بیلیتز وارد شوید و ثبت نام کنید و بعد از انجام امور ثبت مشخصات سفر خود را وارد کنید.

مشخصاتی مثل اینکه پرواز داخلی می خواهید یا خارجی، مبدا، مقصد و تاریخ حرکتتان. پس از جستجو پرواز مورد نظرتان را انتخاب کنید و پول بلیت را از طریق عابر بانک تان پرداخت کنید. کار خرید بلیتتان تمام شده است و شما می توانید در زمان مناسب به فرودگاه بروید و با نشان دادن یک کارت شناسایی به باجه صدور کارت پرواز بگویید که بلیتتان را به صورت اینترنتی گرفته اید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا