خانه / اطلاعات گردشگری / ابرفرودگاه های دنیا + شلوغ ترین و زیباترین فرودگاه ها

ابرفرودگاه های دنیا + شلوغ ترین و زیباترین فرودگاه ها

معرفی شلوغ ترین و پررفت و آمدترین فرودگاه های دنیا

پررفت و آمدترین فرودگاه های دنیا

در لیست زیر ۱۰ فرودگاه به ترتیب اهمیت و میزان تراکم و جابجایی مسافر مشخص شده است:

۱- فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا – شهر جورجیا آمریکا

پررفت و آمدترین فرودگاه جهان، فرودگاه هارتسفیلد جکسون با ورود ۹۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۰ میلادی شناخته شد. در هر دقیقه ۳ هواپیما در حال فرود و یا برخاستن از باند فرودگاه است و روزانه ۲۵۰ هزار مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند.

۲-  فرودگاه بین المللی پکن – چین

فرودگاه بین‌المللی پکن، فرودگاهی بین‌المللی است که در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین واقع شده و پر رفت و آمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور و قاره آسیا محسوب می‌شود. این فرودگاه همچنین با جابجایی ۷۴ میلیون مسافر در سال، دومین فرودگاه شلوغ جهان شناخته شده است. فرودگاه بین‌المللی پکن، مرکز هواپیمایی ایر چاینا نیز محسوب می‌شود. ۵۰۰ هزار هواپیما در سال گذشته از باند این فرودگاه برای جابجایی مسافر و کالا استفاده کرده اند.

۳ -فرودگاه بین‌المللی اوهیر شیکاگو – ایلونیز آمریکا

فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی واقع شده و در جایگاه سومین فرودگاه پررفت و آمد جهان می‌باشد.
فرودگاه اوهیر، یکی از شاهکارهای معماری جهان نیز شناخته شده است و معماری سالن اصلی آن توسط معمار مشهور آمریکایی چارلز اف. مورفی است. در سال گذشته ۶۷ میلیون با استقاده از این فرودگاه سفر کرده اند.

۴- فرودگاه هیترو لندن – انگلیس

فرودگاه هیترو در لندن که معمولاً تنها با نام «هیترو» شناخته می‌شود، تا چند سال پیش شلوغ‌ترین و کارآمدترین فرودگاه جهان بود اما اکنون در رده چهارم قرار دارد ولی همچنان شلوغ‌ ترین فرودگاه اروپا است و مرکز اصلی مسافرت از آسیا، اروپا و آفریقا به قاره آمریکا و بالعکس است. هیترو در ۲۴ کیلومتری غرب «چرینگ کراس» در مرکز لندن واقع شده است و در سال گذشته ۶۵ میلیون مسافر را جابجا کرده است.

۵- فرودگاه هانه‌دا توکیو – ژاپن

فرودگاه بین المللی توکیو که به فرودگاه هانه دا نیز معروف است، فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن قرار دارد. فرودگاه بین‌المللی توکیو، آشیانه خطوط هوایی ژاپن نیز به حساب می آید و در سال گذشته ۶۴ میلیون مسافر را جابجا کرده است.

۶- فرودگاه بین‌المللی لس ‌آنجلس – کالیفرنیا آمریکا

فرودگاه بین المللی لس آنجلس در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا واقع شده و در رده ششم پر رفت و آمدترین فرودگاه ها در جهان است. معماری این فرودگاه نیز به وسیله معمار مشهور دنیا، ویلیام پریرا صورت گرفته است. این فرودگاه ۵۹ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۰ جابجا کرده است.

۷- فرودگاه شارل دوگل پاریس – فرانسه

فرودگاه بین المللی شارل دوگل، فرودگاه اصلی شهر پاریس و بزرگترین فرودگاه در فرانسه است. نام این فرودگاه در احترام به شارل دوگل رهبر جنبش مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم تعیین شده است. این فرودگاه در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی پاریس واقع شده است. در سال گذشته میلادی بیش از ۵۸ میلیون مسافر در این فرودگاه جابه جا شده‌اند.

۸- فرودگاه بین‌المللی دالاس فورت ورث – تگزاس آمریکا

دالاس فورت ورث فرودگاهی بین‌المللی در آمریکا است که در شهر فورت وورث در ایالت تگزاس واقع شده و در جایگاه هشتمین فرودگاه پر رفت و آمد جهان از دید سازمان بین المللی فرودگاهها است. این فرودگاه در سال ۲۰۱۰ میلادی ۵۷ میلیون مسافر جابجا کرده است.

۹- فرودگاه بین المللی فرانکفورت

فرودگاه بین المللی فرانکفورت در آلمان که به فرودگاه راین ماین نیز مشهور است، در شهر فرانکفورت و بزرگ‌ترین فرودگاه کشور آلمان و سومین فرودگاه بزرگ در کل اروپا است. این فرودگاه بیش از ۵۳ میلیون مسافر جابجا کرده است.

۱۰- فرودگاه بین‌المللی دنور – کلرادو آمریکا

این فرودگاه که در دنیا به فرودگاه سبز نیز معروف است بخشی از انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌کند و به الگویی برای ساخت فرودگاه های جدید تبدیل شده است. این فرودگاه در سال گذشته حدود ۵۲ میلیون مسافر جابجا کرده است.

معرفی زیباترین و دیدنی ترین فرودگاه های دنیا

در صورتی که عجله ای برای انجام کارهای خود نداشته باشید، توقف طولانی مدت در برخی از فرودگاه های جهان چندان مساله ناراحت کننده ای محسوب نمی شود. طراحی های بی نظیر، مواد مصرفی با کیفیت، امکانات رفاهی و فروشگاه های موجود در این فرودگاه ها حتی تاخیر چند ساعته پروازها را نیز برای مسافران به تجربه ای جالب مبدل خواهند کرد.

فرودگاه بین المللی پکن، چین

 فرودگاه بین المللی پکن، چین

به منظور برگزاری بازی های المپیک تابستانی ۲۰۰۸، مسئولان فرودگاه بین المللی پکن، ترمینال ۳ را به این فرودگاه اضافه کردند که یکی از بزرگترین ترمینال های فرودگاه جهان محسوب می شود. نورمن فاستر طراح انگلیسی وظیفه طراحی و تکمیل ترمینال ۳ را طی چهار سال بر عهده داشته و در راستای تحقق این هدف از هنر فنگ شویی بهره برده است. سقف فرودگاه پکن حالتی کاملاً آیرودینامیک داشته و از شکلی اژدها گونه برخوردار است. استفاده از رنگ و نمادهای سنتی قرمز و طلایی چین در ساخت این فرودگاه مورد توجه قرار گرفته است. این ترمینال از چشم اندازی زیبا و سقفی واحد بهره می برد. نورگیرهای خطی نیز به خوبی از نور روز استفاده کرده و مسافران با عبور از این ساختمان شاهد تغییر رنگ از قرمز به زرد خواهند بود.

فرودگاه بین المللی کاراسکو، اروگوئه

فرودگاه بین المللی کاراسکو، اروگوئه

کاراسکو فرودگاهی متعلق به بخش خصوصی بوده و توسط پوئرتا دل سور مدیریت می شود. این فرودگاه برای افزایش ظرفیت و ایجاد رشد تجاری و گردشگری در مناطق اطراف مونته ویدئو پایتخت اروگوئه احداث شده است. سقف بیرونی کارسکو با الهام از چشم اندازهای طبیعی اروگوئه ساخته شده و نه تنها نقطه عطفی در طراحی و معماری محسوب می شود بلکه همانند یک تندیس و مجسمه بسیار زیبا به نظر می رسد.

فرودگاه بین المللی دنور، آمریکا

فرودگاه بین المللی دنور، آمریکا

فرودگاه دنور که در سال ۱۹۹۶ آغاز به کار کرده است معمولاً به عنوان بهترین فرودگاه آمریکای شمالی از سوی مجله بیزینیس تراولر انتخاب می شود. ایجاد تعادل میان امنیت پرواز و تجربه ای لذت بخش از جمله عوامل موثر در این زمینه است. سقف ترمینال فرودگاه دنور با الهام از چادرهای سفید سرخ پوستان ساخته شده است. کرتیس فنترس طراح آمریکایی تا حد ممکن استفاده از انرژی های پاک را در این فرودگاه مورد توجه قرار داده است. استفاده از پنل های خورشیدی و همچنین به کار بردن موادی در سقف که ۲۰ درصد از نور خورشید را در تابستان جذب کرده و به حفظ گرما در زمستان کمک می کند از جمله اقدام های صورت گرفته در این زمینه است. طی سال ۲۰۰۹ عملیات بهسازی در فرودگاه دنور انجام شده و به سیستم بازیافت مجهز شده است.

فرودگاه بین المللی اینچئون، کره جنوبی

فرودگاه بین المللی اینچئون، کره جنوبی

از زمان آغاز به کار فرودگاه اینچئون در سال ۲۰۰۱، از نظر تجربه پروازی مسافران، این فرودگاه در بین بهترین ها قرار داشته است. کرتیس فنترس طراحی فرودگاه اینچئون را بر عهده داشته و از فرهنگ کره در ساخت آن بسیار الهام گرفته است. وی به مکان های مختلف این کشور سفر کرده و خطوط و فرم هایی که در ساختمان های سنتی این کشور مورد استفاده قرار گرفته اند را مورد مطالعه قرار داده است. قوس سقف فرودگاه اینچئون از معابد قدیمی کره الهام گرفته شده و راهروها با الهام از مصنوعات کره ای طراحی شده اند. ترمینال ریلی فرودگاه کاملاً آینده نگر بوده و درخت های کاج و گل های وحشی در داخل ساختمان کاشته شده اند. سیستم حمل بار این فرودگاه قابلیت جابجایی ۳۱ هزار چمدان در یک ساعت را داشته و از کامپیوتر مرکزی و ریل های خودکار با قابلیت خواندن بارکد بهره می برد.

فرودگاه لیون – سنت اگزوپری، فرانسه

فرودگاه لیون - سنت اگزوپری، فرانسه

قابل توجه ترین مشخصه سنت اگزوپری دو قوس همگرای فولادی بوده که پرنده در حال پرواز را تداعی می کند. سانتیاگو کالاتراوا طراحی این ساختمان را بر عهده داشته و طراحی بال مانند به خوبی از نور روز برای روشنایی فضای داخل استفاده کرده است. اگرچه یک قطار پر سرعت با فرودگاه در ارتباط است اما رویای کالاتراوا برای مبدل کردن این منطقه به یک مرکز بین المللی با شکست مواجه شد.

فرودگاه مالویناس آرجانتیناس، آرژانتین

 فرودگاه مالویناس آرجانتیناس، آرژانتین

مالویناس در نزدیکی دریاچه تیرا دل فوئگو واقع شده و زیبایی های آن تابع محیط طبیعی آن است. هواپیماها در هنگام فرود با فاصله کمی بر فراز کوه های آند پرواز کرده و با عبور از دشت های شمالی و تپه هایی هموار به سمت این فرودگاه می آیند. ساختمان شیشه ای مالویناس نور خورشید را بازتاب داده و چارچوب های چوبی داخلی از مشخصه های اصلی آن است.

فرودگاه مراکش منارا، مراکش

فرودگاه مراکش منارا، مراکش

طراحی مدرن و سنتی اسلامی در کنار یکدیگر به شکل گیری فرودگاه مراکش منارا انجامیده است. طراحی این فرودگاه بر عهده یک تیم طراحی به سرپرستی مرکز طراحی و معماری E2A که در کازابلانکا واقع شده، بوده است. ترمینال جدیدی در سال ۲۰۰۸ به آن افزوده شده است. در داخل طراحی لوزی شکل سقف با ستون های لوزی کاملا هماهنگ هستند. روکش صندلی ها و مبل های این فرودگاه از پارچه های سنتی مراکش است.

فرودگاه سنگاپور چانگی، سنگاپور

فرودگاه سنگاپور چانگی، سنگاپور

سنگاپور چانگی حاصل یک طرح بلند پروازانه و گسترش آن در سال ۲۰۰۰ است. در داخل استفاده از گیاهان طبیعی از ویژگی های بارز است. نورگیرهای این فرودگاه که به شکل بال پروانه هستند به خوبی برای روشنایی فضای داخلی استفاده شده و میزان حرارت توسط سنسورهای برنامه ریزی شده کنترل می شود. فضای سبز عمودی پنج طبقه ملقب به دیوار سبز تکمیل کننده عناصر طبیعی به کار رفته در این فرودگاه است.

فرودگاه ساندیکا بیلبائو، اسپانیا

فرودگاه ساندیکا بیلبائو، اسپانیا

این فرودگاه در چشم انداز سبز دره Txoriherri در نزدیکی شهر بیلبائو واقع شده است. این پروژه از سال ۱۹۹۰ آغاز شد اما تکمیل آن نزدیک به یک دهه طول کشید و در سال ۲۰۰۰ با سرمایه گذاری ۳۹ میلیارد دلاری به بهره برداری کامل رسید. طراحی ساندیکا با توجه به محیط پیرامون آن صورت گرفته است. به دلیل شکل پرنده گونه به این فرودگاه لاپالوما یا کبوتر نیز گفته می شود.

فرودگاه بین المللی تمپل هاف، آلمان

 فرودگاه بین المللی تمپل هاف، آلمان

یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه های آلمان که توسط آلبرت اشپیر طراحی شده است. از ویژگی های خاص تمپل هاف سقف بزرگ و قایق مانند آن است. اگرچه این فرودگاه در سال ۲۰۰۸ تعطیل شد اما بسیاری از کارشناسان طراحی معتقد هستند که ویژگی های آن در شکل فرودگاه های آینده به کار گرفته خواهد شد.

معرفی ابر فرودگاه های جهان

ابر فرودگاه های جهان

به عصر انفجار ابر فرودگاه‌ها خوش آمدید. در این مطلب قصد داریم در خصوص شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا صحبت کنیم. این لیست فرودگاه‌هایی را شامل می‌شود که ساخت آن‌ها تکمیل شده‌اند و یا در حال احداث می‌باشند. فرودگاه‌های مورد نظرقرار است پیشگامان نسل جدید فرودگاه‌ها باشند.

این فرودگاه‌ها بیشتر در مناطق آزاد تجاری قرار گرفته‌اند و ابعاد بعضی از آن‌ها با شهری که در آن قرار دارند برابری می‌کند. در بیشتر موارد از این فرودگاه‌ها به عنوان فرودگاه دوم و حتی سوم یک شهر استفاده می‌شود. این فرودگاه‌ها منادی توسعه شهری هستند و برنامه‌ریزان صنعت حمل و نقل باید به دنبال راه حل‌های جدیدی باشند.

آخر هفته در حالی‌که از فرودگاه محلی خود قصد مسافرت کاری و یا تفریحی دارید برای مدتی به فرودگاه یک یا دو بانده شهر خود فکر کنید و در نظر داشته باشید که اولین فرودگاه نه بانده دنیا در چین در حال ساخت است.

فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم

برای ساخت این فرودگاه که به نام فرودگاه مرکزی دبی نیز شناخته می‌شود، ۳۲ میلیارد دلار هزینه شده است و همانطور که قبلاً اشاره شد اولین پرواز تجاری ماه اکتبر در این فرودگاه به زمین نشست. قرار نیست که تا سال ۲۰۲۷ پروژه ساخت و گسترش این فرودگاه پایان یابد و در نهایت انتظار می‌رود که ۱۶۰ میلیون مسافر را در سال جابجا کند و به شلوغ‌ترین فرودگاه دنیا تبدیل شود.

البته بعضی‌ها انتقال این تعداد مسافر را تا سال ۲۰۲۷ از طریق فرودگاه آل مکتوم زیر سؤال برده‌اند اما این فرودگاه طراحی شده است تا جایگزین فرودگاه بین‌المللی دبی شود و در حال حاضر جزو شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا به حساب می‌رود. تا زمانی که نیاز مسافران کاهش پیدا نکند می‌توان گفت که دلیلی برای گسترش این فرودگاه وجود خواهد داشت.

فرودگاه بین‌المللی دکسینگ پکن

پکن از سال ۱۹۹۰ در تلاش است تا میزان پروازهای هوایی خود را بیشتر کند، این فرودگاه که در ۳۰ مایلی دکسینگ واقع شده است در آینده به سومین فرودگاه بزرگ دنیا تبدیل خواهد شد. مکان این فرودگاه در مناطق محلی واقع شده و انتظار می‌رود این پروژه یازده میلیارد دلاری تا سال ۲۰۱۸ پایان یابد.

بر اساس اطلاعات گاردین فرودگاه دکسینگ به هر نقطه‌ای از دنیا (حدود ۱۲۰ تا ۲۰۰ مکان) پرواز خواهد داشت این فرودگاه با نه باند پرواز، سه برابر از فرودگاه دنور بزرگ‌تر خواهد بود. در نهایت فاصله شهر تا فرودگاه توسط مترو پرسرعت در ۳۰ دقیقه طی خواهد شد.

فرودگاه بین‌المللی حماد

این فرودگاه طراحی شده است تا جایگزین فرودگاه فعلی دوحه شود اما ساخت فرودگاه به دلایل امنیتی به تأخیر افتاده و تا سال ۲۰۱۴ افتتاح خواهد شد. فرودگاه حماد در پایان برنامه ساخت و ساز خود توانایی حمل و نقل ۹۳ میلیون مسافر را در هر سال خواهد داشت.

بر اساس گزارشات سایت Airport Technology ابعاد این فرودگاه ۹۰۰۰ هکتاری برابر با دو سوم کل شهر دوحه است و سقف فرودگاه به صورت خمیده و دارای فضای سبز بسیار بزرگ با امکان آبیاری خودکار است.

فرودگاه جدید حماد به همراه فرودگاه دوبی و ابوظبی از جمله فرودگاه‌هایی هستند که به دلیل ازدیاد مسافرت‌های هوایی در چند ساله اخیر ساخته خواهند شد.

فرودگاه ابوظبی

این فرودگاه عظیم به بزرگ‌ترین ساختمان امارات متحده عربی تبدیل خواهد شد. در برنامه بلند مدت این فرودگاه تعداد سالانه مسافرین از ۱۲ میلیون نفر به عددی مابین ۲۰ تا ۴۰ میلیون نفر خواهد رسید.

در حال حاضر دوازده هزار نفر کارگر مشغول کار بر روی ساخت این فرودگاه هستند و مسئولین قصد دارند مسافران بیشتری را از فرودگاه‌های رقیب به این فرودگاه بکشانند.

ترمینال بین‌المللی بائوآن ۳

این فرودگاه نقش اساسی در منطقه پرل ریور بازی می‌کند. مسافران واقع در شهرهای شنزن و منطقه هنگ‌کنگ می‌توانند از طریق گذرگاه آبی به این فرودگاه دسترسی داشته باشند.

طراحی این فرودگاه توسط طراح ایتالیایی Massimiliano Fuksas انجام شده و بخش اعظم طرح گسترش این فرودگاه را باند جدیدی شامل می‌شود که بر روی ۱۰۸ هزار فوت زمین ساخته شده بر روی رودخانه ریور دلتا کشیده شده است.

فرودگاه بین‌المللی اینچئون

عمر این فرودگاه به نسبت به فرودگاه‌هایی که ذکر شد کمتر است. بزرگ‌ترین فرودگاه کره جنوبی در سال ۲۰۰۱ افتتاح شد و این در حالی است که مرکز حمل و نقل سامو در سال ۲۰۰۸ افتتاح گردید.

البته این دو پروژه کاملاً به یکدیگر مربوط هستند و علی‌رغم سیستم بی‌نظیر حمل و نقل چمدان‌های مسافرین، این فرودگاه به خاطر داشتن موزه فرهنگ کره، سینما و کازینو به خود می‌بالد. به معنای دیگر می‌توان گفت که این فرودگاه یک شهر کوچک است که این امر هدف اصلی تمامی فرودگاه‌هایی است که در مناطق تجاری آزاد ساخته شده‌اند.

به دلیل مسافرت زیاد بیماران از طریق این فرودگاه، یک بیمارستان نیز در مجاورت فرودگاه ساخته شده است. از نظر تئوری شما می‌توانید به این فرودگاه مسافرت کنید، در همان جا خرید انجام دهید، از موزه دیدن کنید، غذاهای مختلف را امتحان کرده و در صورت بروز بیماری در بیمارستان بستری شوید، اصلاً نیازی برای ترک این فرودگاه وجود ندارد.

حالا با داشتن این اطلاعات می‌توانید در خصوص مسافرت‌های خارجی خود تصمیمات بهتری اتخاذ نمایید و می توانید نسبت به خرید بلیط هواپیما خود به بیلیتز مراجعه کنید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا