خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های مذهبی / معرفی معبد ترایمیت در بانکوک

معرفی معبد ترایمیت در بانکوک

جاذبه اصلی در معبد ترایمیت نه تنها معماری زیبای آن است بلکه مجسمه های بودای ساخته شده از طلا که در داخل معبد نشسته و در نوع خودشان بزرگترین مجسمه بودا در جهان می باشند.

در شهر بانکوک، در کشور دیدنی تایلند، معبدی قرار گرفته است که بسیاری از گردشگران با تور تایلند از نقاط مختلف به این شهر می آیند تا از این معبد زیبا و دیدنی بازدید نمایند. این معبد زیبا که ترایمیت نام دارد، در China Town واقع شده است و در واقع محل نگهداری آن بزرگترین مجسمه به اندازه ۳ متر طول، ۵٫۵ تن وزن می باشد، که بزرگترین بودای جهان با قدمت ۷۰۰ سال در آن قرار گرفته است.

معبد ترایمیت در تایلند,معبد ترایمیت,معبد ترایمیت در بانکوک

معبد ترایمیت یکی از جاذبه های گردشگری تایلند

معبد ترایمیت در تایلند,معبد ترایمیت,معبد ترایمیت در بانکوک

معبد ترایمیت در شهر بانکوک

این مجسمه ی زیبا وقتی در سال ۱۹۵۵ پیدا شد، تنها یک مجسمه گچ اندود ساده بود، ولی با گذشت  ۲۰ سال که به صورت تصادفی ترک برداشته بود، مشخص گردید که درون آن از مواد گران قیمت ساخته شده است. این مجسمه با اینکه قدیمی به نطر می رسد اما هنوز هم تا به امروز تازگی و سالم بودن خودش را حفط کرده است.

جاذبه های گردشگری تایلند, معبد ترایمیت در تایلند, معبد ترایمیت در بانکوک

بزرگترین بودای جهان با قدمت ۷۰۰ سال در معبد ترایمیت قرار گرفته است

معبد ترایمیت, معبد ترایمیت در تایلند, معبد ترایمیت در بانکوک

مجسمه ی معبد ترایمیت

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا