خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تاریخی / معرفی ۱۱ کاخ زیبا و معروف در جهان

معرفی ۱۱ کاخ زیبا و معروف در جهان

اقامتگاه رسمی مکانی است که در آن رئیس دولت یا دیگر چهره های ارشد رسما اقامت دارند. اغلب اقامتگاه ها بخش مهمی از تاریخ یک کشور هستند ؛ کاخ یا قلعه ها توسط پادشاهان قرن ها مورد استفاده قرار می گرفت. از آنجایی که این ساختمان ها هنوز مورد استفاده هستند ، دسترسی به آن ها محدود می باشد ، اما حتی  اگر شما بتوانید تنها قسمت بیرونی را ببینید باز هم ارزش دیدن را دارند. در زیر لیستی از معروف ترین اقامت گاه های رسمی وجود دارد.

۱- لافورتالزا (La Fortaleza)

قلعه لافورتالزا, قلعه, قلعه های تاریخی جهان

قلعه لافورتالزا

قلعه لافورتالزا محل اقامت رسمی فعلی فرماندار پورتوریکو (Puerto Rico) است. این قدیمی ترین عمارت اجرایی در دنیای امروز است. این قلعه بین سال های ۱۵۳۳ و ۱۵۴۰ برای دفاع از بندر سان خوآن یا سان جوآن (San Juan) (پایتخت و بزرگ ترین شهرستان پورتوریکو) ساخته شد که اولین سری از ساختارهای نظامی برای حفاظت از شهر بود.

۲- کاخ سلطنتی آمستردام (Koninklijk Paleis Amsterdam)

کاخ, قلعه, قلعه های تاریخی جهان

کاخ سلطنتی آمستردام

کاخ سلطنتی یکی از ۴ کاخ در هلند است که در اختیار ملکه بئاتریکس می باشد. این کاخ از سمت غرب میدان دام در مرکز آمستردام واقع شده است. این کاخ به عنوان سالن شهر در قرن ۱۷ در دوران طلایی هلند ساخته شد و بعد از خانه سلطنتی هلند ، کاخ سلطنتی پادشاه لویی ناپلئون شد.
۳- کاخ  درُتنینگهُلم (Drottninghom Palace)

کاخ, قلعه, قلعه های تاریخی جهان

کاخ درُتنینگهُلم

کاخ درُتنینگهُلم در اصل در قرن ۱۶ ساخته شد و محل اقامت خصوصی و رسمی خانواده سلطنتی سوئد می باشد. باغ ها و پارک اطراف کاخ را احاطه کرده اند و ساختمان هایش به یکی از جاذبه ها برای گردشگران تبدیل شده است که هرساله از کاخ بازدید می کنند. همچنین این کاخ دارای سالن اپرا و تئاتر می باشد که هنوز هم استفاده می شود.
۴- کاخ امپراتوری هُفبورگ (Hofburg Imperial Palace)

کاخ,کاخ امپراتوری توکیو, قلعه های تاریخی جهان

کاخ امپراتوری هُفبورگ

کاخ امپراتوری هُفبورگ واقع در وین به عنوان محل اقامت رسمی رئیس جمهور اتریش در نظر گرفته می شود ، اینجا محل  اقامت زمستانی اصلی هابسبورگ (Habsburg) بود ، در حالی که کاخ شونبرون محل اقامت آن ها در فصل تابستان بود. از ۱۴۳۸ تا ۱۵۸۳ و از ۱۶۱۲ تا ۱۸۰۶ اینجا مقر پادشاهان و امپراتوران مقدس روم بود و پس از آن تا سال ۱۹۱۸ مقر امپراتوری اتریش بود.
۵- کاخ امپراتوری توکیو (Tokyo Imperial Palace)

کاخ,قلعه های تاریخی جهان, قلعه

کاخ امپراتوری توکیو

کاخ امپراتوری توکیو مانند پارکی بزرگ می باشد که محل اقامت اصلی امپراتوران ژاپن است. در اوج رفاه ژاپن در دهه ۱۹۸۰ ، ارزش زمین های کاخ از تمام املاک و مستغلات در ایالت کالیفرنیا کمی بیشتر بود. باغ ها و ساختمان های داخلی کاخ به جز در تاریخ ۲ ژانویه و ۲۳ دسامبر هنگامی که خانواده های سلطنتی در جمعیت ظاهر می شوند ، به روی عموم مردم بسته است.

۶- کاخ سلطنتی مادرید (Palacio Real)

کاخ,قلعه های تاریخی جهان, قلعه

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید * محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا می باشد اگرچه پادشاه جان کارلوس در کاخ سلطنتی کوچکتر در حومه مادرید اقامت دارند. ریشه های این کاخ به قرن ۱۰ بازمی گردد که در طی آن مورها (Moors) ، قلعه ای دفاعی را در این محل ساختند. کاخ سلطنتی بین سال های ۱۷۳۸ و ۱۷۵۵ ساخته شد و پادشاه کارلوس سوم در سال ۱۷۶۴ در این کاخ اقامت کردند.

۷- کاخ باکینگهام (Buckingham Palace)

کاخ, قلعه, قلعه های تاریخی جهان

کاخ باکینگهام در لندن

کاخ باکینگهام در لندن محل اقامت اصلی ملکه الیزابت دوم است با این وجود متعلق به دولت بریتانیا است و جز اموال شخصی پادشاه نیست. جلوی کاخ باکینگهام برای تغییر نگهبانان استفاده می شود که جز مهم ترین مراسم و جاذبه های گردشگری هستند. بین ماه های مه و جولای نگهبان ها هر روز صبح ساعت ۱۱٫۳۰ دقیقه تغییر می کنند. بقیه سال ، نگهبان ها به صورت یک روز در میان تغییر می کنند.

۸- قصر سویل (Alcazar of  Seville)

کاخ,قصر سویل, قلعه های تاریخی جهان

قصر سویل

قصر سویل یکی از بهترین نمونه های باقی مانده از معماری اسلامی در اسپانیا است. در اصل در قرن ۱۰ ساخته شد و در طول قرن بعدی توسط حاکم سلسله آلمُهادس گسترش یافت. پس از اشغال دوباره ، پادشاهان پی در پی به قصر سویل اضافه کردند. سطوح بالای قصر هنوز هم توسط خانواده سلطنتی به عنوان محل اقامت رسمی استفاده می شود.
۹- کاخ بزرگ (Grand Palace)

کاخ, قلعه, قلعه های تاریخی جهان

کاخ بزرگ

ساخت و ساز کاخ بزرگ در سال ۱۷۸۲ زمانی آغاز شد که پایتخت سیام از تُنبوری به بانکوک منتقل شد. این کاخ به عنوان محل اقامت پادشاه تایلند تا مرگ مرموز پادشاه آناندا ماهیدل در سال ۱۹۴۶ در نظر گرفته می شد. برادرش که بعد از او به پادشاهی رسید به کاخ چیترالادا نقل مکان کرد. با این حال کاخ بزرگ هنوز هم محل اقامت رسمی می باشد و اغلب برای مراسم رسمی استفاده می شود.

۱۰- کاخ سفید (White House)

کاخ, کاخ سفید, قلعه های تاریخی جهان

کاخ سفید

کاخ سفید در واشنگتن محل اقامت رسمی و دفتر رئیس جمهور ایالت متحده می باشد. این کاخ بین سال های ۱۷۹۲ و ۱۸۰۰ ساخته شد و برای اولین بار توسط رئیس جمهور جان آدامز مورد استفاده قرار گرفت. پس از حملات ۱۱ سپتامبر بازدید از کاخ سفید دشوارتر شد و امروزه برای تورهای ۱۰ نفره یا کمی بیشتر در دسترس می باشد و در خواستشان باید از طریق عضو کنگره یا سفیر آمریکا شش ماه در نوبت باشد.
۱۱- کاخ کرملین مسکو (Moscow Kremlin)

کاخ,قلعه های تاریخی جهان, قلعه

کاخ کرملین

کاخ کرملین ، مسکو یک مجتمع بزرگ غنی شده شامل ۴ قصر ، ۴ کلیسا و دیوار کرملین با برج های آن می باشد. کرملین به عنوان محل اقامت رسمی رئیس جمهور روسیه در نظر گرفته می شود. اگرچه دو سوم از قلمرو کرملین به روی گردشگران بسته می باشد، یک سوم باقی مانده به اندازه کافی شامل گنجینه هایی می باشد که زمان گشت و گذار را پر کند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا