خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تفریحی / گردشگری رامسر آخرین شهر غرب مازندران

گردشگری رامسر آخرین شهر غرب مازندران

رامسر، گردشگرپذیرترین شهر از سرسبزترین قسمت ایران است. شهری که پیش از این «سخت سر» نام داشت و حالا سال هاست به رامسر تغییر نام داده است.

رامسر آخرین شهر غرب مازندران است که مرز بین مازندران و گیلان به شمار می رود. شاید به همین دلیل است که بیشتر رامسری ها به جای آنکه مازنی صحبت کنند، گویش گیلکی دارند.

رامسر از سمت شرق به تنکابن از غرب به چابکسر (اولین شهر شرق گیلان)، ازجنوب به کوه‌های البرز و از سمت شمال به دریای مازندران محدود است.

وجود قله‌های مخروطی شکل با پوشش انبوه گیاهان متنوع، باغ‌های مرکبات، چای، مزرعه‌های برنج، برخورداری از ساحل زیبا، منطقه‌های ییلاقی خوش آب و هوا، منابع فراوان آبهای گرم معدنی، وجود فرودگاه و هتل‌های قدیم و جدید این شهر را به یکی از شهرهای منحصر به فرد تبدیل کرده‌است.

 

آب‌های گرم معدنی که در نزدیکی ساحل دریا دیده می شوند و چند وان و استخر آب گرم معدنی در شهرهای کتالم و سادات شهر، بوستان جنگلی صفارود در میان دره، روستای جواهرده در ارتفاع ۱۸۰۰ متری سطح دریا، قله مخروطی شکل مارکو و جداشده از سلسله کوه‌های البرز در شرق رامسر، جنگل دالخانی در مسیر رامسر به تنکابن، کاخ موزه تماشاگه خزر نزدیک هتل بزرگ رامسر و ده‌ها اثر تاریخی و دیدنی همه و همه باعث شده اند که سالانه هزاران مسافر و گردشگر داخلی و خارجی از این شهر دیدن کنند. وجود فرودگاه در شهر رامسر و جنگل در شهرستان رامسر در غرب مازندران از دیگر ویژگی‌های این منطقه محسوب می‌شود.

 

 

   از «سخت سر» تا «رامسر»!

 

 

 

آب های شفا بخش

بخش‌های گسترده‌ای از مرکز شهر رامسر از آبهای گرم معدنی با خاصیت‌های طبی و درمانی برخوردار است.

البته در فاصله پنج کیلومتری جنوب شرقی رامسر در شهرهای کتالم و سادات محله نیز چند وان و استخر آب گرم معدنی وجود دارد که برای درمان بیماری‌های پوستی، روماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی سودمند است.

یکی از دهستان‌های زیبای رامسر جواهرده است. جواهرده در ۲۷کیلومتری رامسر و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و مسیر دسترسی به جواهرده از منتهی‌الیه غربی شهر رامسر بوده که با عبور از میان کوه‌های پر از درخت و در امتداد رودخانه صفارود این منطقه ییلاقی خودنمایی می‌کند.

روستای جواهرده علاوه بر زیبایی‌های فراوان طبیعی از قدمت تاریخی نیز برخوردار بوده که وجود گورستان‌های گبری در آن گویای قدمت تاریخی این مکان است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا