خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / گشت و گذار در ساحل فریدونکنار

گشت و گذار در ساحل فریدونکنار

شهر فریدونکنار از سمت شمال به دریای خزر، از سمت شرق به شهرستان بابلسر، از جنوب به شهرستان آمل و از غرب به شهرستان محمود آباد محدود می شود. این شهر در استان مازندران و بر روی جلگه پست و ساحلی جنوب دریای خزر قرار گرفته است وضعیت آب و هوایی این شهر مانند دیگر نقاط شمال کشور معتدل می باشد. دما در گرمترین ماه سال (مرداد) به ۳۰ الی ۳۵ درجه سانتی گراد می رسد. فریدونکنار شهری است که اقامتگاه و تفریگاه مسافران زیادی است که از جمله دلایل آن، ساحل زیبا و دریای مطمئن آن، امکان خرید برنج مرغوب و… است. همچنین علاقمندان به گوشت پرندگان و ماهی بازار این شهر مناسب است چرا که فریدونکنار محیط زیستی مناسبی برای پرندگان و آبزیان است.
طول سواحل فریدونکنار به طور تقریبی نزدیک به ۸ کیلومتر می رسد. شیب ملایم، عمق کم آن تا فاصله زیاد، بستر شنی مناسب جهت شنا و تفریح، آلودگی نفتی کم و دسترسی راحت و آسان به ساحل از مزیت های ویژه ساحل فریدونکنار می باشد. در ساحل فریدونکنار طرح سالمسازی دریا هر ساله در تابستان برپا می شود تا محیط امن تری برای شنا فراهم گردد.

پیشنهاد ویژه

خواهشمندیم در حین شنا به نکان ایمنی توجه کنید و یا در طرح سالمسازی دریا شنا کنید یا در نزدیکی غریق نجات، چون گاه هوای نامناسب و جو دریا طوری است که حتی قهارترین شناگران را به کام مرگ می کشد و هر ساله آمار زیادی از غرق شدن هموطنان گزارش می شود. امیدوارم سفری با لذت و امنیت را تجربه کنید.

دسترسی به پلاژ فریدونکنار که پین نقشه روی آن است از طرق خیابان امام، میدان ماهی به سمت دریا است.

0 (1) 0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا