خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تفریحی / سفری کوتاه به پیست اسکی دیزین

سفری کوتاه به پیست اسکی دیزین

پیست اسکی دیزین در۷۵کیلومتری کرج و۶کیلومتری روستای ولایت روددر جاده کرج–چالوس واقع است.روستای ولایت رود به دلیل وجود پیست اسکی و همچنین دره زیبای ولایت رود، کوه ها و دشت های آن به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی شده است. پیست دیزین در سال ۱۳۴۸ تأسیس شده است و در شمار پیست های معروف جهان قرار دارد . این پیست اولین پیست اسکی درایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات رسمی مورد تأیید قرار گرفته،عنوان بین المللی یافته است.
ارتفاع پایین ترین نقطه آن از سطح دریا۲۶۵۲متر وبلندترین نقطه آن ۳۶۲۲متر می باشد. این پیست دارای۳مسیر تله کابین ،۲تله سیژ ،۲۳پیست اسکی و هفت تله اسکی بشقابی و تله اسکی چکشی و پیست چمن است که در فصول مختلف سال پذیرای علاقه مندان به اسکی و سایرورزش های تابستانی و زمستانی است. پیست اسکی دیزین از امکانات آموزشی و زمین های تنیس ، والیبال ،زمین بازی کودکان ، پیست اسکی روی چمن و نیز ارتفاعات مناسب برای کوهپیمایی ، پیاده روی و اسب سواری برخورداراست. همچنین امکانات رفاهی آن شامل۲هتل ،۱۹کلبه و۵رستوران می باشد.
دسترسی به این پیست در فصل تابستان از سمت شمشک در استان تهران و همچنین جاده کرج–چالوس ،روستای ولایت رود امکان پذیر است ولی در زمستان به دلیل بهمن گیر بودن محور شمشک به دیزین ، این مسیرغیر قابل تردد بوده،تنها از جاده کرج–چالوس قابل دسترسی است.

0 (1) 0 (2) 0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا