خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / آشنایی با غار عجیب میدانک

آشنایی با غار عجیب میدانک

غار میدانک در کیلومتر ۵۳ جاده چالوس و در شمال شرقی روستای میدانک از توابع بخش آسارا شهرستان کرج قرار دارد.

دهانه این غار در ارتفاع ۲۰۰۶ متری از سطح دریا واقع شده است. چند متر ابتدای غار بسیار کم‌ارتفاع بوده به طوری که باید به صورت سینه‌خیز و نشسته پیمایش شود و بعد از آن به دلیل افزایش ارتفاع می‌توان به صورت ایستاده ادامه مسیر را پیمود.

این غار دارای ۳ تالار بوده و طول آن در حدود ۱۵۰ متر می‌باشد. سقف تالار اول به دلیل تخریب‌های انسانی و طبیعی (از جمله زلزله) ریزش نموده و بسیاری از ساختار زینتی غار از بین رفته و از زیبایی‌های آن کاسته شده است. تالار دوم ۷ متر ارتفاع دارد و داخل آن حفره‌ای دیده می‌شود. در برخی مواقع در این حفره آب جمع شده و بر زیبایی این تالار می‌افزاید. بعد از تالار دوم تالار سوم قرار گرفته که این دو تالار از طریق معبر کوچکی که باید به صورت سینه‌خیز طی شود، به یکدیگر راه می‌یابند. تالار سوم زیباترین بخش غار میدانک می‌باشد که به دلیل دسترسی سخت‌تر، تاحدودی از آسیب‌دیدگی محفوظ مانده است.

غار-میدانک غار-میدانک2

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا