خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های مذهبی / شناختی از امامزاده پیر شمسه

شناختی از امامزاده پیر شمسه

مقبره امام زاده پیر شمس‌الدین «شمس‌الدین بن على بن محمد بن احمد از فرزندان امام موسى کاظم (ع)» معرف به پیر شمسه که زیارتگاه عاشقان ولایت و امامت منطقه می باشد. اهالی شهرستانهای خرم آباد ، کوهدشت ،دلفان ،سلسله ، و سایرشهرستانهای استان لرستان و استانهای همجوار نیز در ایام عید وتعطیلات به زیارت این امام زاده بزرگوار می شتابند.صاحب مزار مورد احترام همگان می باشد و مردم منطقه مراسمات مذهبی همچون عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و لیالی قدر و …… را در این مکان مقدس برگزار می کنند .

این امام زاده بزرگوار دارای کرامات و معجزات فراوانی است . این امر موجب آن شده که سالانه شیعیان و دلسوختگان فراوانی برای استجابت دعا و شفای بیماران به ایشان متوسل می شوند. نقل است که عشایر کوچ رو در قدیم برخی وسایل خود را که بعضاً با ارزش هم بوده ودر طول سفر نیازی به آن نداشته اند را در کنار امام زاده قرار میدادند و سال بعد در بازگشت آن را بر می داشتند بدون اینکه کم و کاستی در آن به وجود آید .

ساختمان جدید امام زاده به کوشش مردم و خیر خرم آبادی مرحوم حاج کریم احسانی احداث شده است. مرحوم حاج کریم احسانی از جمله خیرین بزرگوار بودند که خدمات فراوانی در منطقه از خود بجا گذاشته اند .

امامزاده پیر شمسه

امامزاده پیر شمسه

امامزاده پیر شمسه

امامزاده پیر شمسه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا