خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تفریحی / گشت و گذاری در پارک شهر تهران

گشت و گذاری در پارک شهر تهران

پارک شهر یکی از قدیمی‌ترین بوستان‌های تهران است که در مرکز شهر تهران قرار دارد. این پارک در اراضی محله سنگلج واقع شده و تاریخ تأسیس آن به سال ۱۳۳۹ خورشیدی بازمی‌گردد.

مساحت این پارک تقریباً ۲۵ هکتار است و از شمال به خیابان شهید فیاض‌بخش، از جنوب به خیابان بهشت، از شرق به خیابان خیام و از غرب به خیابان وحدت اسلامی (شاپور سابق) محدود می‌شود. این پارک دارای ۸ ورودی می‌باشد.

از مساحت کل پارک، ۱۷۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع به فضای سبز اختصاص دارد که از این مقدار، ۴۴ هزار و ۲۰۰ مترمربع چمن‌کاری، ۱۲۷ هزار و ۳۰۰ مترمربع درخت‌کاری و به صورت شبه جنگلی و ۲ مترمربع فضای گل‌کاری است. ۴ هزار و ۲۵۰ مترمربع مساحت دریاچه و ۲۹۰۰ مترمربع مساحت آبنماهای پارک است.

۸ هزار مترمربع از مساحت پارک به ساختمان‌های مختلف شامل کتابخانه، سالن نمایش، پناهگاه، پست برق و ساختمان اداری اختصاص یافته و سایر سطوح مربوط به پیاده‌روها و خیابان‌های داخل پارک می‌باشد.

موزه صلح، آکواریوم و باغ پرندگان از دیگر بخش‌های موجود در پارک شهر می‌باشند.

از مراکز مهم پیرامون پارک شهر می‌توان به شهرداری تهران، ساختمان شورای شهر، پزشکی قانونی، دیوان عدالت اداری، تالار سنگلج، کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی ایران، وزارت دادگستری، ورزشگاه شهدای هفتم تیر، مرکز تحقیقات علوم آزمایشگاهی، سازمان بهزیستی کل کشور و … اشاره نمود.

0 (10) 0 0 (1) 0 (2) 0 (3) 0 (4) 0 (5) 0 (6) 0 (7) 0 (8) 0 (9)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا