خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تفریحی / معرفی دره زیبا وردن با مناظر تماشایی

معرفی دره زیبا وردن با مناظر تماشایی

دره وردن (Verdon Gorge) یک تنگه و آبراه عمیق رودخانه ای واقع در جنوب شرق فرانسه است. این دره سنگ آهکی بیش از ۲۵ کیلومتر طول و تا ۷۰۰ متر عمق دارد.

این دره فوق العاده دیدنی، با آب های فیروزه ای رنگ و مناظر تماشایی اطرافش، در زمره یکی از زیباترین مقاصد گردشگری اروپا قرار دارد. گذر آب های رودخانه وردن از دل یک توده سنگ آهک، به مرور زمان این دره بانشاط را پدید آورده است.

چشمگیرترین بخش وردن جایی است که بین دو روستای Castellane و Moustiers-Sainte-Marie قرار گرفته است. رودخانه وردن در انتهای این دره دراز و نسبتاً باریک، به دریاچه مصنوعی Sainte-Croix-du-Verdon می ریزد.

دره وردن به دلیل نزدیک بودن به ریوریا (Riviera) رودخانه مشهور فرانسه، به یکی از مقاصد محبوب گردشگران تبدیل شده است. این تنگه طبیعی مکان خوبی برای صخره نوردی، قایق سواری با کایاک و پیاده روی است.

عبور با ماشین بر لبه این دره عمیق، یک تفریح لذت بخش برای کسانی است که دوست دارند ترس و هیجان را با هم احساس کنند! همچنین دیواره های سنگ آهکی این دره که چند صد متر ارتفاع دارد، صخره نوردان بسیاری را به سوی خود فرا می خواند.

در این دیواره های سر به فلک کشیده، می توان ترک ها و ستون های طبیعی بسیاری مشاهده کرد. بیش از ۱۵۰۰ مسیر سنگ نوردی به طول ۲۰ تا ۴۰۰ متر، در این دره زیبا یافت می شود.

دیدنی های جهان- تصاویر دره زیبا و دیدنی وردن در فرانسه

دره,دره وردن

دیدنی های جهان – تصاویر دره وردن در فرانسه

 دره,دره زیبا و دیدنی وردن

زیباترین مکان های دیدنی دنیا- دره زیبا و دیدنی وردن در فرانسه

 دیدنی های جهان,دره وردن

زیباترین مکان های دیدنی دنیا- عکسهای دره وردن در فرانسه

 رودخانه,رودخانه وردن

دره زیبا و دیدنی وردن در فرانسه – دیدنی های جهان

 رودخانه,رودخانه وردن فرانسه

زییاترین مکان های دیدنی دنیا – دره وردن فرانسه

 رودخانه,رودخانه وردن

دره زیبا و دیدنی وردن در فرانسه – مناطق گردشگری

 کوه,رودخانه وردن فرانسه

دره زیبا و دیدنی وردن در فرانسه- مناطق گردشگری

 دره وردن فرانسه,دره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا