خانه / معرفی شهر / همه چیز درباره آنتالیا ؛ بهشت گردشگری ترکیه

همه چیز درباره آنتالیا ؛ بهشت گردشگری ترکیه

آنتالیا

یکی از بنادر و شهرهای مهم ترکیه آنتالیا است که به عنوان بهشت گردشگری توصیف می شود. آنتالیا٬ در مکانی طبیعی و زیبا واقع شده است. کوههای توروس پوشیده از درختان کاج دریای شفاف راکنار زده و به سواحل صخرهای زیبا وخلیج های پنهان شکل داده است. در این مناطق٬ مراکز تاریخی مهمی وجود دارد که زیستگاه و حوش و گیاهان مختلف است و در حال حاضر منطقه حفاظت شده به شمار می رود. آنتالیا می تواند تصویر کاملی از یک سفر خیال انگیز را بسازد.آنتالیا پایتخت توریستی ترکیه به شمار می رود و مردم مهمان نواز آن٬ همیشه آماده پذیرایی از گردشگران هستند. منطقه اصلی توریستی مدیترانه٬ منطقه زیبای آنتالیا است. طول ساحل های آنتالیا با در نظر گرفتن ناهمواریهایش ۶۵۰ کیلومتر و طول مستقیمش ۵۰۰ کیلومتر می باشد عمق دریا در بخش های غربی ساحل آنتالیا به خاطر شیب تند کوههای مشرف به این قسمت ها بیشتر می باشد.

جاذبه های توریستی

شهر قدیمی در مرکز آنتالیا – ترکیه
کاله ایچی به شهر قدیمی آنتالیا معروف است که توسط رومی ها بنا گردید و با دیوارهای بلند که به دریا ختم شده محاصره و تحت حفاظت بوده است.

بندر قدیم آنتالیا – ترکیه
بندر قدیم آنتالیا در گذشته یک خلیج کوچک بوده که دور آن قلعه بوده و در دوران سلجوقیان ساخته شده. این بندر امروزه به عنوان گردشگاه از آن استفاده میشود و فقط لنگرگاه قایقهای تفریحی است. خانه های قلعه امروزه بدون تغییر بازسازی شده و باعناوین مراکز تفریحی و پانسیون در خدمت جهانگردان قرار دارد.

برج ساعت آنتالیا – ترکیه
در گذشته ۸۰ برج در دور شهر آنتالیا قرار داشته که اکنون از همه آنها فقط یک برج ساعت مانده میدان کاله کاپیسی بعنوان سمبل صلابت و پایداری جای خود را در این شهر قدیمی حفظ کرده است.

ییولی مناره آنتالیا Yiyli Minare
در مرکز شهر آنتالیا قرار دارد مناره مسجد اعظمی است که سلطان سلجوقی علاءالدین کیقباد در سال ۱۲۳۰ از کلیسا به مسجد تبدیل کرده است. مناره شیار دار در اولین نگاه مانند یک بنای یادگاری چشم نواز است و به عوان سمبل شهر نیز می توان آن را قبول کرد. کف این مناره که از بنای مسجد جدا بوده و بلافاصله در کنار مسجد در میدان کاله کاپی سی ساخته شده به شکل مربع سنگفرش شده است. به این دلیل که بدنه اش از آجر و به شکل قاچ قاچ بوده ، همچنین از هشت عدد نیم استوانه ساخته شده است به ییولی مناره مشهور شده است. تنه ضخیم مناره در سایه این شیارها صاحب بنایی بسیار زیبا می باشد. بدنه مناره مزین به آجرهایی سرخ با چین هایی فیروزه ای می باشد.

کسیک مناره آنتالیا Kesilk Minare
این اثر در واقع نمایانگر تاریخ کهن شهر که زمان رومی ها ، بیزانس ، سلجوقیان ، عثمانی ها تا به امروز را شامل میشود ، می باشد. در قرن پنجم میلادی از طرف بیزانس به نام مریم مقدس و به عنوان کلیسای Byzantine ساخته شد و در زمان بایزدید دوم از طرف شاهزاده کورکوت تبدیل به مسجد شده است.

دروازه هادریان آنتالیا Hadrianus Gate
یکی از آثار به جای مانده از زمان رومیان دروازه هادریان است. این دروازه شامل دیوار بلندی می باشد که قسمتی از آن به عنوان موج شکن بوده و شهر را از طوفانهای سهمگین حفظ می‌کرده است. دروازه هادریان در سال ۱۹۶۰ مرمت شده.

موزه آنتالیا – ترکیه
اولین موزه آنتالیا در سال ۱۹۲۲ با جمع آوری آثار تاریخی از گوشه و کنار آنتالیا در مسجد علاء الدین تشکیل شد و با انتقال این اثرها به ییولی مناره و کلیه اش (دارالفنون) در سال ۱۹۳۷ برای بازدید عموم حاضر شد و در سال ۱۹۷۲ در بنای فعلی اش شروع به فعالیت نمود. این موزه در سال ۱۹۸۸ برنده جایزه ویژه شورای عالی اروپا شد. این موزه از ۱۳ سالن نمایش، بخش کودکان و حیاط نمایش تشکیل شده و آثار تاریخی منطقه با توجه به دوره های تاریخی در این مکان به نمایش درآمده است

غار آلتین بشیک Altinbesik Dudensu Cave
این غار در شهر ابرادی قرار دارد. در این غار ۲ دریاچه زیر زمینی قرار دارد که طول یکی از آنها ۱۲۵ متر است. این غار یکی از بزرگترین و مهمترین غارهای ترکیه است. دریاچه ها و مجموعه سنگی زیبای موجود در داخل غار همگی از جنس سنگ تراورتن (سنگ آهک سفید) هستند.

غار داملاتاش آنتالیا Damlatas Cave
شناخته شده ترین و در دسترس ترین غاری که می توان از آنتالیا به آن رسید غار داملاتاش است. در این غار دیوارهای سنگی به طرز خارق العاده ای در طول زمان تغییر شکل یافته اند. دیدن مناظر خارق العاده طبیعی و سنگهای تغییر شکل یافته باعث شده امروزه گردشگران از این غار دیدن کنند.

غار کارائینی آنتالیا Karain Cave
از جمله قدیمی ترین مکانهای سکونت انسانها در کشور ترکیه می باشد. این مکان دارای یک ورودی مجزا است که با نور خورشید روشن می شود که در ادامه به ۳ تالار بهم پیوسته منتهی می گردد. در داخل موزه کوچک که در کنار درب ورودی این غار قرار دارد برخی از آثار باستانی که قدمت آنها به ۰۰۰/۱۶۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد وجود دارد. ویرانه های شهر ترسوس با قرار گرفتن در بلندای یک فلات ۱۰۵۰ متری در ناحیه غربی کوهستان گوللوک از جمله نقاط دیدنی دیگر این منطقه است.

Kocain Cave
در ۴۷ کیلومتری آنتالیا قرار دارد.

Beldibi Cave
بین شهر کمر و آنتالیا قرار دارد. فاصله آن تا آنتالیا ۲۵ کیلومتر است.

پارک ها در آنتالیا
•پارک کوههای المپوس بیگ
•پارک ملی کویرولوکائیون
•پارک ملی گوللوک داغی
•پارک ملی غار آلتین بشیک

درباره آنتالیا
آنتالیا دارای دو ساحل اصلی است ساحل لارا که شنی است و در شرق آنتالیا قراردارد و ساحل کنیالتی که سنگی و صخره ای است و در غرب آنتالیا واقع شده است. هر دو ساحل زیباییهای خاص خود را دارند.

ساحل غربی آنتالیا: ساحل نور
کیمیر ، فاسلیس ، الیمپوس ، فینیک ، آری کاندا ، کاله ، ککوا ، کاس ، کالکان ، پاتارا کینیک.این منطقه سرزمین شگفت انگیز و طبیعت ارام است که یکی از مکان های درجه یک برای گذراندن تعطیلات به شمار می آید.گوشه ای خلوت یا تفرحگاه زنده می تواند انتخاب شما باشد. خلیج های کوچک و بزرگ خصوصیات خاص خود را دارند که درست پشت ساحل کوههای بی ریج واقع شده اند .از ساحل کونیالی تا شبه جزیره زیبا و قدیمی لیسیان را شکل بخشیده است . تاریخچه این منطقه به نئولیتیک برمیگردد.

سواحل شرقی آنتالیا: سواحل ماسه های طلایی
امکانات مدرن برای توریست ها ، در این سواحل و مناطق تاریخی مکان انتخاب فعالیت های مختلفی را در طول روز فراهم نموده است . این سواحل عبارتند از : برگ ، بلک ، آسپندوس ، پارک ملی کوبرولو کانیون ، آلتینکایا( سلگ) ، ماناوگات ، سیده ، آلاراهان ، آلاینا.

پلاژ سورقون آنتالیا – ترکیه
از زیباترین پلاژهای آنتالیا می باشد. برای رسیدن به این پلاژ باید مسیر ۶ کیلومتری جاده جنوب ماناوگات را طی کرد.

پلاژ لارا آنتالیا – ترکیه
واقع در ۱۲ کیلومتری شرق آنتالیاست. خاک نرم آن را انبوه درختان کاج پوشانده است. در این پلاژ با انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها از گردشگران پذیرایی می شود. همچنین در این پلاژ کازینو و رختکن وجود دارد.

تور رافتینگ آنتالیا – ترکیه
یک تورآبی بر روی رودخانه خروشان ، سوار بر قایقهای بادی با پوشیدن جلیقه های نجات ، لحظات مهیج و شادی آوری را تجربه می کنید . در آنجا آژانسهای زیادی هستند که این تور را برنامه ریزی میکنند که شما میتوانید با یکی از آنها هماهنگ کرده و از این بازی لذت ببرید.

آکوا پارک
در آنتالیا ۳ پارک آبی قرار دارد.

•Troy Aqua Park که در Rixos Premium Hotel قرار دارد که بزرگترین پارک آبی در منطقه مدیترانه است.
•Aqua Park که در Dedeman Hotel در ساحل لارا قرار دارد
•Aqua Land که در ساحل کنیاآلتی قرار دارد که یکی از زیباترین پارکهای آبی است.

تورکشتی
این تور شامل گشت دریایی بر روی آبهای گرم مدیترانه میباشد. شما از هتل خود توسط اتوبوس به بندر زیبای شهر کمر در ۴۵ کیلومتری آنتالیا حرکت کرده و پس از سوار شدن به کشتی ضمن تماشای طبیعت زیبای اطراف ، میتوانید در توقفهای کوتاه در دریا به شنا پرداخته و لذت ببرید. صرف ناهار بر روی عرشه کشتی میباشد . در پایان پس از بازگشت به اسکله شهر کمر میتوانید مدت زمانی را به بازدید از شهر زیبای کمر بپردازید

شب ترکی آنتالیا
این تور که شب ترکی یا افسانه هزارو یکشب نامیده میشود نظاره گر برنامه های فولکوریک ترکی و شیوه ازدواج نمودن در زمان عثمانیها را که توسط گروهی هنرمند به نمایش در میاید میباشیم . این تور به همراه صرف شام و نوشیدنی می باشد

Aspendos
سریک یکی از شهرهای آنتالیا بوده و جایگاه آسپندوس Aspendos بعنوان مهمترین شهر Pamfilya می باشد. آمفی تاتر آسپندوس که دارای یک دورنمای بسیار عالی بوده و بدون تخریب تا به امروز باقی مانده است در حال حاضر محل برگزاری جشنواره های مهم هنری می باشد. شهر سریک در قرن دوم میلادی در Sillion ( که امروزه در نزدیکی یانکوی قرار دارد ) که تحت حاکمیت پادشاهی برگاما بود و نیز در روستای بلقیس ( در دو منطقه ) ساخته شده بود . در سال ۱۸۱۷ بعلت دوری مراکز مسکونی از یکدیگر ابتدا با نام سریکSERIK نامگذاری شده است.
تفریحات دیگری که می توانید در آنتالیا انجام دهید اسب سواری- بازی گلف – جیپ سواری و غواصی در دریای مدیترانه است.

یک نظر

  1. رویاییترین منطرهای بود که من تا حالا دیدم
    خیلی زیباستعکساشو ببینید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا