خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های مذهبی / معرفی امامزاده شعیب نبی

معرفی امامزاده شعیب نبی

شعیب بنا بر معتقدات ادیان ابراهیمی یکی از پیامبران است. از شعیب و پیامبری او در قرآن به کرّات یاد شده است و یکی از پیمبرانی است که برای دو بار مسئولیت پیامبری داشت. اکثر کتب تاریخ انبیا مدفن او را در شوشتر می‌دانند.

شعیب نام پیغمبری که پدرزن موسی بود و نام اصلی او اوثیرن و به فارسی یوبب گویند.(ناظم الاطباء) و گویند نام اوثیرون بن صیقون بن عیفا بن ثابت بن مدین بن ابراهیم. وگفته اند که اسم او شعیب بن میکائیل از اولاد مدین بود. (از منتهی الارب از آنندراج). نام پیغمبر و پدرزن موسی که خطیب الانبیاء لقب اوست . ثیرون بن یوبب نسبش از پدر به مدین بن ابراهیم (ص) و از مادر به لوط(ص) رسد و صد و چهل سال زندگانی نمود. (ازحبیب السیر چ سنگی ج۱ ص۷ و ۸ و ۹۲ و ۰۳ و ۱۳). کاهنی که اسم اواویثرون بود و هم او حضرت موسی را حمایت کرد. (از اقرب الموارد).

پسر مشعون‌بن عفان‌بن مدین‌بن ابراهیم خلیل علیه‌السلام بود.خداوند او را به مدین فرستاد به پیغمبری از شام و آنجا بیشه و درختان بود‚ و خدایتعالی فرماید: کذب اصحاب الایکه المرسلین.(قرآن۶۲/۶۷۱). و سخن به تازی گفت سخت عظیم و نیکو و فصیح. و محمد او را خطیب پیغمبران خواند از بس سخنان بلیغ و موعظت که قوم را گفته در تعبد ایزدتعالی… و تا عهد موسی بماند و زیادتر‚ عمراو سخت دراز گویند. (از مجمل التواریخ و القصص ص۸۹۱). پیغمبریاز نسل ابراهیم خلیل (ع)که طبق روایات پس از هود و صالح و اندکی پیش از موسی (ع) می زیسته. منازل قوم او نزدیک تبوک بین مدینه وشام بود. نام شعیب و قوم او (بنی مدین) در قرآن آمده است.

معرفی امامزاده شعیب نبی 1

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا