خانه / بازار و مرکز خرید / فهرست کامل بازارها و مراکز خرید ازمیر

فهرست کامل بازارها و مراکز خرید ازمیر

برای گردشگرانی که همیشه یکی از اهدافشان از سفر خرید است، و به گشت‌وگذار در فروشگاه‌های خیابانی یا بازارهای قدیمی همان‌قدر علاقه‌مندند که به مراکز خرید و فروشگاه‌های لوکس، ازمیر شبیه به بهشتی تمام‌نشدنی است. فرقی نمی‌کند که به دنبال چه باشید، کفش و لباس، یا جواهرات و مُد، خیابان‌های شهر پُرند از فروشگاه‌هایی که هرچه به ذهنتان برسد عرضه می‌کنند. اگر همیشه به دنبال البسه تُرک اصل بوده‌اید، بهترین نمونه‌هایش را، در بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، می‌توانید در ازمیر پیدا کنید. از بازار کمرآلتی معروف تا مراکز خریدی که چیزی کمتر از یک شهر کوچک ندارند، همه و همه در انتظار میزبانی شما هستند.

خرید در ازمیر

خرید در ازمیر

بازارهای قدیمی همیشه رنگارنگتر، شلوغتر، و حتی گاهی پرهرج و مرج تر از مراکز خریدند و به همین دلایل بعضی از گردشگران ترجیح می‌دهند از آن‌ها دور بمانند، اما اگر شما از آن دسته از گردشگرانی هستید که دوست دارید در فرهنگ ازمیر غرق شوید، و به چانه زدن در هنگام خرید علاقه دارید، بازارهای این شهر را دوست خواهید داشت. کمرآلتی (Kemeralti) مهم‌ترین، بزرگ‌ترین و تاریخی‌ترین بازار ازمیر به شمار می‌رود و گاهی بازار سنتی یا بازار نیز نامیده می‌شود. بعضی از فروشگاه‌ها در پاساژهای سرپوشیده قرارگرفته‌اند، مانند جواهرفروشی‌ها و فرش‌فروشی‌ها، اما بیشتر مغازه‌های کمرآلتی در فضای باز قرار دارند. محصولات در بازار به‌صورت متمرکز عرضه می‌شوند، به همین علت پیدا کردن محصول موردنظرتان بسادگی امکان‌پذیر است، فقط کافی است راسته‌ی فروشندگان آن محصول را پیدا کنید. تقریباً هر جنسی که فکرش را بکنید راسته‌ی مخصوص به خود را دارد، از لباس عروس و لوازم‌ آرایشی و بهداشتی گرفته، تا لوازم آشپزخانه و پوشاک. پرطرفدارترین اجناس کمرآلتی پوشاک، جواهرات، و چرم هستند. قیمت‌های اجناس به‌ قدری مناسب است که ممکن  است با خود فکر کنید از مواد اولیه تقلبی در ساخت آن‌ها استفاده‌ شده است، اما مطمئن باشید که اینطور نیست و با خیال راحت به خرید در کمرآلتی بپردازید. ممکن است بعد از قدری گشتن در بازار موقعیت خود را فراموش کنید، اما نگران این موضوع نباشید و با خیال راحت به گشت‌ و گذار ادامه دهید. ازمیر شهر امنی است و اتفاق ناخوشایندی برایتان نخواهد افتاد.

بازار کمرآلتی ازمیر

بازار کمرآلتی ازمیر

بازار کمرآلتی ازمیر

بازار کمرآلتی ازمیر

بازار کمرآلتی ازمیر

بازار کمرآلتی ازمیر

بازار کمرآلتی ازمیر

بازار کمرآلتی ازمیر

اما پرطرفدارترین بخش بازار کمرآلتی،  کیزلارآگاسی هانی (Kizlaragasi Hani) است، کاروانسرایی عثمانی که در سال ۱۷۴۴ و توسط حاج بشیر آقا ساخته‌ شده است، یکی از معدود نمونه‌های معماری عثمانی در شهر ازمیر. این بنا با محوطه‌ای به مساحت ۴۰۰۰ مترمربع و سقفی پوشیده از سرب، یکی از اقامتگاه‌های پرطرفدار تاجرین ابریشم و ادویه‌ای بود که از شرق دور به ازمیر می‌آمدند. نزدیکی کیزلارآگاسی هانی به بندر ازمیر دلیل اصلی استقبال تاجران از آن بود. امروزه این کاروانسرا سرپناه سوغاتی فروشی‌هایی است که در کنار هم مشغول به کارند، صنایع‌دستی، فرش، نقره جات، لباس و پوشاک چرم چیزهایی است که در کیزلارآگاسی پیدا می‌شوند. اگر به دنبال مکانی برای استراحت و نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه‌ی داغ هستید سری به کافه‌های آن بزنید.

کیزلارآگاسی هانی

کیزلارآگاسی هانی

کیزلارآگاسی هانی

کیزلارآگاسی هانی

علاوه بر کمرآلتی، بازار روزهای کوچک و بزرگ دیگری نیز در مناطق مختلف ازمیر برپا می‌شود که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست. معروف‌ترین بازارهای روز ازمیر در مناطق گازیِمیر، بالجوا، کارشیاکا، بوجا، و کوناک شهر شکل می‌گیرد. در تمام طول هفته حداقل در یکی از این مناطق یک بازار روز برپاست.

اما همه‌ چیز در ازمیر به خرید از بازارهای سنتی شلوغ و سرزنده و گشت‌ و گذار در بازارهای روز ختم نمی‌شود. چندین مرکز خرید شیک و بزرگ که بزرگترین مارک‌های دنیا را در خود جای‌ داده‌اند در سراسر شهر مشغول به کارند که در ادامه به معرفی معروفترین مراکز خرید شهر می‌پردازیم. خرید از این مکان‌ها نیز طرفداران خاص خود را دارد، کسانی که ترجیح می‌دهند علاوه بر خرید به کار دیگری نیز بپردازند، مانند رفتن به سینماهای چندبعدی یا سرزمین عجایب، و در انتهای روز غذای خود را در همان محل میل کنند. آرامش و هوای مطبوع‌تر مراکز خرید نیز یکی دیگر از برتری‌هایش نسبت به بازار است.

مرکز خرید فروم بُرنوا

که اولین پروژه مراکز خرید چند کاربردی در ترکیه بود و در سال ۲۰۰۶ در ازمیر به بهره‌برداری رسید. این فروشگاه بزرگ در زمینی به مساحت ۲۰۰۰۰۰ مترمربع ساخته شد. ۱۲۸ فروشگاه شامل انواع مارک‌های شناخته‌ شده داخلی و بین‌المللی، سالن‌های سینما، چندین رستوران، و هایپرمارکت هایی نظیر کیپا و ایکیا، در شهرک کوچکی که دو بلوار، ۲ میدان و ۴ خیابان دارد به زیبایی گنجانده شده‌اند. قیمت اجناس در فروم بُرنوا قدری بالاتر از بازار است، اما بازدید از این مرکز خرید زیبا خالی از لطف نیست، بویژه اگر به همراه خانواده به خرید رفته اید.

مرکز خرید Forum bornova ازمیر

مرکز خرید Forum bornova ازمیر

مرکز خرید Forum bornova ازمیر

مرکز خرید Forum bornova ازمیر

مرکز خرید Forum bornova ازمیر

مرکز خرید Forum bornova ازمیر

مرکز خرید آگورا (Agora)

آگورا هم یکی از پرطرفدارترین مراکز خرید شهر ازمیر از سال ۲۰۰۳ به بعد است. آگورا در جلب رضایت مشتریان، ارائه سرویس‌های متنوع، حضور پررنگ مارک‌های معتبر مُد و لباس و سرگرمی در سراسر ازمیر بی‌نظیر است. آگورا نیز مانند فروم بُرنوا چندکاربردی است، سالن سینما، انواع سرگرمی‌ها، رستوران‌های مختلف، و چندین و چند گزینه‌ی دیگر در کنار خرید از ۱۷۸ فروشگاه این مرکز خرید بزرگ می‌توانند تمام‌ روز مشغول نگهتان دارند. مساحت بخش سرپوشیده آگورا ۲۹۰۰۰ مترمربع است، و ۸۹۰۰۰ مترمربع مساحت بخش روباز آن است. این مرکز خرید در منطقه بالجوا و در جاده ساحلی ازمیر واقع‌شده است.

مرکز خرید آگورا ازمیر

مرکز خرید آگورا ازمیر

مرکز خرید آگورا ازمیر

مرکز خرید آگورا ازمیر

مرکز خرید آگورا ازمیر

مرکز خرید آگورا ازمیر

مرکز خرید Ege Park

یکی از زیباترین و دلبازترین مراکز خرید شهر است، با ۱۱۵ فروشگاه لوکس که به عرضه انواع مایحتاج شما می‌پردازند. دوطبقه که پر است از فروشگاه‌های کوچک و بزرگ و طبقه سوم که انواع رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها در آن مشغول به کارند.

مرکز خرید Ege Park ازمیر

مرکز خرید Ege Park ازمیر

مرکز خرید Ege Park ازمیر

مرکز خرید Ege Park ازمیر

مرکز خرید Konak Pier

 این مرکز خرید که در نزدیکی برج ساعت کوناک ازمیر قرار دارد، میزبان معروفترین مارک‌های دنیا، چند رستوران، کافه و سینماست. بنای کوناک پیِر توسط گوستاو ایفلِ معروف و در سال ۱۸۷۰ ساخته شد و در ابتدا بعنوان گمرک ازمیر، گمرک فرانسه و بازار ماهی‌فروشان از آن استفاده شد. ساختمان فلزی این بنا با تکیه‌ بر دانش روز بازسازی شد و از سال ۱۹۹۸ بعنوان مرکز خرید کوناک پیِر مشغول به کار است. مهم‌ترین نکته در مورد این مرکز خرید بالا بودن قیمت اجناس است، بیشتر قیمت‌ها در این مرکز خرید به دلار تعیین‌ شده‌اند که علت آن کشتی‌های کروز اروپایی و آمریکایی پر از مسافری است که در بندر ازمیر پهلو می‌گیرد.

مرکز خرید Konak Pier ازمیر

مرکز خرید Konak Pier ازمیر

مراکز خرید ازمیر

مرکز خرید Konak Pier ازمیر

مراکز خرید دیگری نیز در این شهر مشغول به کارند، مانند پالمیه (Palmiye)، مترو ازمیر، آسماچاته (Asmaçatı) و مرکز خرید لوازم صوتی و تصویری اُپتیموم که ارزش گشتن را دارند.

مراکز خرید ازمیر

مرکز خرید لوازم صوتی و تصویری اُپتیموم

مراکز خرید ازمیر

مرکز خرید آسماچاته ازمیر

و نهایتاً این نکته که ازمیر، بهشت خریداران انواع اجناس تُرک است. زبردست‌ترین تولیدکنندگان پوشاک تُرک در بازار ازمیر مشغول به کارند و مراکز خرید ازمیر باعرضه‌ی باکیفیت ترین و مرغوبترین اجناس ممکن به شهرتی جهانی دست‌ یافته‌اند. بنابراین اگر قصد سفر به ازمیر را دارید خود را برای سفری پر از گشت‌وگذار در بازارها و مراکز خرید شهر آماده کنید تا پشیمان به خانه باز نگردید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا