خانه / اطلاعات گردشگری / بایدها و نبایدهای سفرهای تجاری و کاری

بایدها و نبایدهای سفرهای تجاری و کاری

مسافرت‌های تجاری اغلب از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند و گاه می‌توان این سفرها را در رده سفرهای هیجان‌انگیز قرار داد که ارتباط مستقیمی با سرنوشت کاری و حتی آینده افراد دارند. پس باید در هنگام مسافرت‌های تجاری مقید به بایدها و نبایدهایی بود تا نتیجه‌ای مطلوب به دست آید.
در این گزارش سعی شده است برخی از رفتارها و عملکردهایی که باید در هنگام سفرهای تجاری مورد توجه ویژه قرار گیرند، معرفی و بررسی شوند.

سفر تجاری

یک بار برای همیشه وسایل سفر خود را آماده کنید:

چمدان‌ مسافرتی خود را در همه‌حال آماده سفر نگه دارید. شاید نتوانید تمام لباس‌های خود را پیش از سفر مرتب کنید، اما به‌راحتی می‌توانید کفش‌ها، لوازم کاری و لباس‌هایی را که برای سفر از آن‌ها استفاده می‌کنید از پیش آماده کرده، در زمان سفر وقت کمتری را صرف جمع‌آوری آن‌ها کنید. با فرا رسیدن زمان سفر، لباس‌های سبک، نت‌بوک و وسایلی را مرتب کنید که کمتر از ۱۵ دقیقه برای جمع‌آوری آن‌ها زمان لازم است.

تا می‌توانید از مسافرت به شهرهای گران‌قیمت خودداری کنید:

تا می‌توانید از مسافرت به شهرهای گران‌قیمت خودداری کنید، اما اگر مسافرت به این مناطق کار متداول شماست بهترین راه برای کاهش هزینه‌ها، ایجاد یک مکان اقامتی ثابت در شهرهای هدف است. عضو همیشگی چندین خط هواپیمایی و چندین هتل بودن مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت که از نمونه‌های آن امکان چانه‌زنی برای کاهش هزینه‌هاست. در این مواقع بلیت‌های تجاری بخرید و یا در هنگام مسافرت از کوپن‌های ویژه استفاده کنید. به همراه داشتن مواد اولیه و درست کردن غذا در هتل از جمله راه‌های کم کردن هزینه‌ها به شمار می‌رود. آشنا و دوست شدن با کارکنان هتل‌ها را فراموش نکنید زیرا در مواقع خاص به درد شما خواهند خورد.

درباره مقصد مورد نظر اطلاعات کافی به دست بیاورید:

هنگام سفرهای تجاری، اطلاعاتی را درباره مقصد مورد نظر خود جمع‌آوری کنید. به دست آوردن اطلاعاتی همچون زمان برگزاری کنفرانس‌های تجاری، سخنرانی‌ها و سمینارها در شهر مقصد و تطبیق دادن آن‌ها با زمان رسیدنتان به آن منطقه این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا زمان کافی برای شرکت در برخی از این برنامه‌ها داشته باشید. هنگام برگزاری این رویدادها فرصت خواهید داشت با بازرگانان و فعالان اقتصادی جدید برای توسعه حرفه خود آشنا شوید.

زبان یاد بگیرید:

یادگیری ۴ لغت اصلی و کلیدی در هنگام سفر به کشورهای خارجی راه‌گشای شما خواهد بود. این کلمات «سلام»، «متشکرم»،‌ «لطفا» و «خداحافظ» هستند که دانستن آن‌ها به زبان کشور مقصد علاوه بر ایجاد دوستی موجب می‌شود خدمات بهتری به شما عرضه شود.

در هنگام مسافرت با رئیستان، چه کارهایی را نباید انجام دهید:

در هنگام سفر با رئیس خود، ۹ کار را انجام ندهید. فراموش نکنید که رئیستان در همه‌حال شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. اگر در مسافرت‌ تجاری هستید، باید توجه داشته باشید که شما بخشی از راه حل هستید و نه بخشی از مشکل. هیچ‌وقت دیر نکنید. با کارکنان با تندی برخورد نکنید. هیچ‌گاه اجازه ندهید رئیستان شما را وادار به انجام کاری غیرحرفه‌ای کند. موبایل خود را دور از دید قرار دهید و در همه‌حال خونسردی خود را حفظ کنید.

با اصحاب رسانه‌های اجتماعی ملاقات کنید:

دعوت از فعالان حوزه رسانه به یک فنجان چای یا قهوه علاوه بر ایجاد آشنایی، بر شمار دوستان شما در این حوزه خواهد افزود که این امر موجب رشد حوزه کاری شما در زمانی بسیار کوتاه می‌شود. این روش را می‌توانید در مقیاسی بزرگ‌تر با دعوت از دوستان رسانه‌ای خود انجام دهید و در هنگام سفرهای تجاری از آن‌ بهره‌مند شوید.

هزینه تلفن‌های خود را در هنگام مسافرت مدیریت کنید:

تلفن زدن از هزینه‌برترین موارد برای مسافران در هنگام سفر به کشورهای خارجی است. به منظور از بین بردن این مشکل و کم کردن هزینه‌‌ها، خرید یک سیم کارت اعتباری متعلق به کشورهای مقصد بهترین شیوه و راه حل خواهد بود. در این حالت، علاوه بر آن که با هزینه‌ای کمتر به تما‌س‌های داخلی می‌پردازید، زنگ‌ها و پیام‌های کوتاهی که دریافت می‌کنید نیز رایگان خواهد شد. علاوه بر آن، می‌توانید تلفن محل کار خود را روی تفلن همراه خود دایورت کنید و در هنگام حرکت نیز از آن بهره ببرید. از دوستان خود بخواهید برای برقراری ارتباط با شما از پیام کوتاه استفاده کنند زیرا این روش برای شما به صرفه‌تر خواهد بود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا