خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های طبیعی / معرفی سراب کنگاور کهنه

معرفی سراب کنگاور کهنه

این سراب تقریباً در چهل و پنج کیلومتری غرب نهاوند و در نزدیکی روستای کنگاور کهنه و در داخل یکی از دره‌های کوه گرو قرار گرفته‌است. دبی متوسط این سراب حدود ۰/۵ متر مکعب در ثانیه برآورد شده‌است. درختان این سراب از نوع چنار و بید است و یک درخت تنومند و کهنسال چنار که عمر آن به بیش از چهار صد سال می‌رسد در ابتدای سراب خودنمایی می‌کند. از دیگر سرابهای این شهرستان می‌توان به سرابهای بنفشه، گنبد کبود، تازناب طاف و ورازانه باروداب (قلعه باروداب) اشاره کرد.

سراب کنگاورکهنه مکان تفریحی بسیار زیبایی است که روزانه تعداد زیادی خانواده برای گذران اوقات فراقت خود به این مکان می روند.

روستای کنگاورکهنه دارای مردمانی مهمان دوست و خونگرم و با اصالت می باشد که خداوند نیز به پشتوانه نیک خلقی این مردمان نعمت های مختلفی ازقبیل آب فراوان-زمین های کشاورزی مناسب و مکان های تفریحی بسیار دیدنی به آنها ارزانی داشته است.روستای کنگاور کهنه در ۲۵ کیلومتری شهر فیروزان می باشد.

سراب کنگاور کهنه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا