خانه / اطلاعات گردشگری / نکاتی از کالاهای همراه مسافر در گمرک

نکاتی از کالاهای همراه مسافر در گمرک

دانستن نکات مهم برای کالاهای همراه مسافر برای مسافران بسیار مفید بوده و از بسیاری از دردسرها و یا مشکلات قانونی جلوگیری می نماید.

کالاهای همراه مسافر

۱)  از تحویل گرفتن کالای دیگران خودداری نمائید چرا که هر گونه مسئولیت قانونی آن به عهده شما می باشد و چنانچه هر نوع تخلف گمرکی کشف شود شما باید پاسخگو باشید.

۲) حتی الامکان سبک سفر نمائید تا کاهش زمان تحویل کالا در کمترین زمان ممکن تشریفات گمرکی را به پایان رسانید.

۳) به منظور حمایت از صنایع و تولیدات داخلی و کاهش میزان بیکاری حتی الامکان از خرید کالای خارجی اجتناب نمائید.

۴)  از خرید کالاهای حجیم و دارای ارزش بالا چون تلویزیون و …. خودداری نمایید بهتر است این قبیل کالاها به منظور جلوگیری از هزینه حمل و حقوق ورودی از داخل کشور خریداری شود که دارای ضمانت نامه،گارانتی و خدمات بعد از فروش می باشد در نظر داشته باشید که شما فقط ۸۰ دلار معافیت دارید.

۵) اظهار نامه های ارائه شده از سوی گمرک را به دقت مطالعه و با توجه به مندرجات آن مسیرهای سبز یا قرمز را انتخاب نمائید.

۶)  هنگام خروج از کشور چنانچه بیمار هستید و دارو به همراه دارید باید حتما نسخه پزشک داشته باشید چرا که قوانین کشورها با هم متفاوت و داشتن بعضی دارو ها در آن کشورها جرم محسوب می شود. به خاطر داشته باشید قطعات صنعتی و فنی ، مواد اولیه کارخانجات و واحد های تولیدی و تحقیقاتی ، مراکز درمانی ، همراه مسافر قابل ترخیص نمی باشد.

۷) همچنین دارو ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، پوشاک ، کفش و بدلیجات ، زیور آلات طلا و … بصورت زیاد علاوه بر آنکه قابل ترخیص نمی باشند در مرحله تجاری نیز نیازمند مجوزهای وزارت بازگانی ، بهداشت ، ارتباطات و فن آوری اطلاعات ، بانک مرکزی ، استاندار و غیره می باشند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا