خانه / اطلاعات گردشگری / پکیج مسافرتی چیست و چند نوع است؟

پکیج مسافرتی چیست و چند نوع است؟

یک پکیج اساسا یک ترکیب از محصولات منفرد سفر و گردشگری است که تحت یک مارک و برند خاص بازاریابی شده و با یک قیمت کلی بفروش می رسد. بیشترین محصولات در بازارهای سفر و گردشگری بفروش می رسند با این وجود محصول سفرهای مهم تجاری وخیلی از کنفرانس ها نیز به همین طریق پکیج می شوند.

محصول جامع گردشگری به صورت یک پکیج و بر اساس ۵ جزء اصلی شامل جاذبه های مقصد، تسهیلات و خدمات مقصد، دسترسی به مقصد( شامل حمل و نقل)، تصویر و برند مقصد و قیمت بازاریابی تورهای جامع و پکیج های محصول برای مشتریان تعریف می شود. یک تورگردان تور جامع، سازنده یک محصول گردشگری است که اجزای پکیج را از عرضه کنندگان خدمات گردشگری می خرد و آنها را به صورت یک پکیج و با برند یک نهاد واحد می فروشد.

پکیج مسافرتی

ارائه پکیج ها سه مدل تجاری دارد:

۱- نوع اول همیشه شامل حمل و نقل و نیز تسهیلات اقامتی است و توسط یک پیمانکار مستقل که با دیگر بخش های تجاری در ارتباط است، بر مبنای یک اصل قراردادی ارائه می شود.

۲ – نوع دوم همیشه شامل تسهیلات اقامتی است اما می تواند شامل حمل و نقل باشد یا نباشد. این گروه از پکیج ها به همراه هتل ها و دیگر تسهیلات اقامتی و سطح وسیعی از جاذبه ها ارائه می شود. این گروه از پکیج ها برای رویارویی با اثرات هزینه های ثابت بالا و فصلی بودن تقاضا طراحی می شوند. بهره می گیرد. برای رهایی از مشتریان زیاد و بازاریابی انبوه و تقاضای خاص İCT

۳- نوع سوم ترکیبی است که از پیشرفت های اخیر در مشتریان برای محصولات مختلف در واقع در این روش از تکنولوژی های جدید استفاده می شود.

دو نکته مهم که باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

۱-  ماهیت پکیج که برای فروش ارائه می شود و ارتباط تجاری بین توراپراتورها و مالکان محصول اصلی

۲ – روش های موثر توزیع

ماهیت محصول و ارتباط تجاری در زمینه پکیج محصول عبارت است از:

ضمانت کیفیت و عرضه مستمر یک یا دو جزء از اجزاء شامل حمل و نقل، تسهیلات اقامتی، غذا، جاذبه های مقصد، دیگر تسهیلات خدمات مرتبط( شامل بیمه سفر)، پکیج ها باید استاندارد باشند، توسط پیمانکارها ساخته شده و یا توسط دیگر بخش های صنعت گردشگری که جزئی از محصول کلی را ارائه می دهند، گردآوری شوند. در هر صورت پکیج هایی که این عاملان گردآوری می کنند بر اساس ۵ عنصر اصلی از محصول گردشگری به اضافه ارزش افزوده آنها طراحی می شود. از قبیل ضمانت های قیمتی، تسهیلات، دسترسی به مشتریان، تصویر و برند، استانداردهای بالا و ایجاد اطمینان در اثر فعالیت با شرکت های معتبر.

روش توزیع:

دومین مورد قابل توجه مربوط به شکل بازاریابی است که برای فروش پکیج ها بکار می رود. پکیج یا می تواند به صورت مستقیم بازاریاب شود و یا از طریق شبکه های توزیع. البته گسترش اینترنت و تجارت الکترونیک سیستم های توزیع را دگرگون کرده است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا