خانه / اطلاعات گردشگری / معرفی صندلی های هواپیما و انتخاب بهترین صندلی

معرفی صندلی های هواپیما و انتخاب بهترین صندلی

روش‌های زیادی وجود دارد که شما از بین صندلی های مختلف هواپیمای پروازهای Economy راحت‌ترین صندلی را برای خودتان اتخاب کنید.

صندلی های هواپیما

صندلی های کنار پنجره Window Seats : که چشم‌انداز خوب دارند

صندلی های راهرو Isle Seats : که فضای راحت‌تر و بیشتری برای تحرک دارند

صندلی های وسطی Middle Seats : امکانات دوتای دیگر را ندارند

صندلی های جلو First Class : اصولاً یکی از مهم‌ترین دلایل جلو بودن صندلی های پروازهای دور شدن از سر و صدای موتور است. البته آرامش و سکوت این بخش می‌تواند با سر و صدای نوزادان (که انگار همیشه صندلی های آرام و ساکت جلوتر را ترجیح می‌دهند!) زایل شود.

صندلی های عقب : یکی از بزرگ‌ترین معایب صندلی های عقب، سرو صدای داخل کابین است.

صندلی های عقب‌تر هواپیما : در پروازهای Economy، چشم‌انداز زیباتری دارند، درحالی‌که چشم‌اندازِ صندلی های جلوتر با بال هواپیما کور می‌شود.

صندلی های وسط و نزدیک به بال : تلاطم و تکا‌ن‌خوردن‌های هواپیما در صندلی های وسط و نزدیک به بال کمتر احساس می‌شود.

و بالاخره این‌که  آمار US National Transportation Safety Board از تصادفات هوایی، نشان می‌دهد که کدام مسافران شانس بیشتری برای نجات داشته‌اند. طبق این آمار صندلی های عقب هواپیما امن‌ترند.

صندلی های که کمتر پسندیده می شوند : هواپیماها تعدادی هم صندلی های معمولی دارند که بنا به دلایل زیر می‌توانند موردپسندِ کمتر یا بیشتر قراربگیرند:

-  ردیف صندلی های نزدیکِ دُم هواپیما، صندلی های وسطی را ندارند و فضای خالی بیشتری دراختیار دارید.

-  با صندلی هایی که دقیقاً قبل از راهروی خروج قراردارند و آن‌هایی که در انتهای یک بخش از هواپیما هستند، امکان خم‌کردن پشتی صندلی به عقب و لمیدن ندارید.

-  در صندلی های کنار دست‌شویی ممکن است مشام‌تان آزرده شود یا رفت وآمد بیش از حد مسافران کلافه‌تان کند.

-  صندلی های کنار کابین آشپزخانه، سروصدا دارد. مخصوصاً اگر در پروازی باشید که وعده‌ی غذایی پخته یا آماده و بسته‌بندی می‌شود. شاید بوی بخار حاصل از گرم‌شدن غذاها برای‌تان آزاردهنده باشد.

-  ردیف‌های ویژه certain rows ممکن است سرگرمی‌های الکترونیکی زیر صندلی‌ها داشته باشند و یا فضای جلوی پای شما بتواند بیشتر شود.

صندلی پرواز First Class را برای خودتان شبیه‌سازی کنید : شما می‌توانید آسایش یک صندلی پرواز First Class را برای خودتان شبیه‌سازی کنید! (اگر هواپیما بزرگ باشد) با گرفتن یک ردیف از صندلی های وسط هواپیما، بالا دادن دسته‌ی صندلی‌ها و درست کردن یک تخت موقت. به‌محض این‌که برنامه‌ی پرواز بسته شد از مسوؤل گیت، آمار صندلی های پُرنشده را بگیرید. اگر به شما گفت صندلی های C و D و  F وG  در ردیفِ فلان خالی است، یکی از اولین صندلی های همین ردیف را بگیرید، وقتی در هواپیما نشستید با روزنامه‌ها و مجله‌های بازشده روی بقیه‌ی صندلی های کنارتان، آن‌ها را اشغال‌شده نشان دهید تا درهای هواپیما بسته شود و همه کم‌کم سر جاهای خود بنشینند. حالا تخت‌تان آماده است! اگر می‌خواهید بخوابید، کمربند را از روی پتو ببندید تا خدمه‌ی پرواز آن را ببینند وگرنه اگر در حین پرواز نیاز به بستن کمربند پیش بیاید و آن را نبینند مزاحم خواب‌تان خواهد شد تا کمربندتان را ببندید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا