خانه / اطلاعات گردشگری / توصیه های دروغین برگزارکنندگان تور به گردشگران

توصیه های دروغین برگزارکنندگان تور به گردشگران

بسیاری از برگزارکنندگان تور برای کسب سود بیشتر، کیفیت خدمات و امکانات ردپایین می‌آوردند، گاهی نیز در انتخاب محل اقامت و جاذبه‌های گردشگری خوش سلیقه نیستند و از این رو ممکن است نتواند گردشگران را راضی کند. در اینجا به تعدادی از توصیه‌های گمراه‌کننده‌ای که اغلب از سوی برگزارکنندگان تور به گردشگران ارائه می‌شود، پرداخته می‌شود.

برگزارکنندگان تور

بسته کامل:

تورهایی که به عنوان بسته کامل به شما ارائه می‌شود، نه‌تنها گمراه‌کننده است بلکه ناقص بوده و مشکل دارند. هنگام خرید بسته سفر حتما تمام جزئیات، شرایط و برنامه سفر را به صورت مکتوب دریافت کنید تا در صورتی که هر یک از بندهای قرارداد شما اجرا نشد، بتوانید ادعای خسارت کنید. دانستن تعداد وعده‌های غذایی و نوع آنها، سایت‌های گردشگری مورد بازدید، نوع محل اقامت و چگونگی ارائه آنها و… اهمیت زیادی در کیفیت سفر شما دارد. مساله مهم دیگر درخصوص پکیج کامل سفر، هزینه‌هاست. بهتر است ریز خدماتی را که با پرداخت پول پکیج کامل در برنامه سفرتان دریافت می‌کنید به صورت مکتوب دریافت کنید.

عاشق مقصد می‌شوید:

گاه فروشندگان تور با داخل‌کردن سلیقه شخصی یا حتی به دروغ شما را متقاعد می‌کنند تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد داشته و از مقصد خود نهایت لذت را می‌برید. بهتر است برای اطمینان از این‌که سفر پیش رو همان طور است که شما تصور می‌کنید، پیرامون مقصدتان کمی تحقیق کنید. ممکن است آداب و رسوم، غذاهای محلی، اقلیم مقصد یا حتی فعالیت‌هایی که در برنامه سفر گنجانده شده برایتان مطلوب و قابل انجام‌دادن نباشد.

راهنمای فارسی زبان:

وجود راهنمای فارسی‌زبان یکی از مهم‌ترین ابزار بازاریابی تورها است، اما سوال اینجاست در سفری ۳۰ یا ۴۰ نفری یک راهنما تا چه حد می‌تواند وقت خود را به شما اختصاص دهد؟ پس بهتر است به این مساله اعتماد نکرده و برای سفرهای خارجی کمی زبان بیاموزید یا از نرم‌افزارهای مترجم همزمان بهره ببرید تا در زمان خرید یا در صورت گم‌شدن بتوانید بر مشکل خود فائق آیید.

بیمه های سلامت:

بهتر است تحقیق کنید بیمه سفر شما شامل چه مواردی می‌شود و در صورت بروز هر مشکلی چگونه و تحت چه شرایطی از شما حمایت می‌شود. بهتر است ریز خدمات بیمه‌ای را به صورت مکتوب از آژانس مسافرتی دریافت کنید.

خرید:

زیاد به نصیحت‌هایی که هنگام خرید از جانب راهنمای سفر به شما ارائه می‌شود، اعتماد نکنید. در بسیاری از موارد، گردشگران به سمت فروشگاه‌هایی از پیش تعیین‌شده راهنمایی می‌شوند که نه‌تنها محصولاتی با کیفیت ندارند، بلکه از تنوع نیز برخوردار نیستند. بهتر است از فروشگاه‌هایی خرید کنید که خودتان تائیدش می‌کنید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا