خانه / اطلاعات گردشگری / لباسهایی برای عبور راحت از خط امنیت فرودگاه

لباسهایی برای عبور راحت از خط امنیت فرودگاه

بهترین روش برای آسان عبور کردن از خط امنیت فرودگاه، پوشیدن لباس مناسب است. پوشاک خاص و لوازم دیگر شما ر ا از دیگران جدا می کند ، و سبب می شود که مسیر فرودگاه را به کندی طی می کنید. اگر می خواهید از خط امنیت به راحتی عبور کنید، از پوشیدن لباسهای زیر اجتناب کنید.

خط امنیت فرودگاه

۱) کفشهایی که در آوردنش مشکل است:

ما به مسافران پیشنهاد می کنیم که کفشهایی را که به راحتی درمی آیند( بدون بند) را در خط امنیت پرواز بپوشند. قبل از انکه از ردیاب فلزی عبور کنید کفشهایتان را در بیاورید و انها را روی صفحه نمایش صندوقی بگذارید ، و خدمه فرودگاه به شما توری یا صندل می دهند که بتوانید این خط را طی کنید. به علاوه، اگر شما عجله دارید که به پروازتان برسید، کفشهای بدون بند ،که درآوردن و پوشیدن ان آسان است، استفاده کنید.با این کار شما با سرعت از انتهای خط پرواز به ترمینال خواهید رسید.

دقت کنید که بچه های زیر ۱۲ سال و افراد ۷۵ سال به بالا در طول عبور از screening کفشهایشان را در می اورند.

۲) از جواهرات یا چیزهای نوک تیز یا هرچیز فلزی استفاده نکنید.

هرچیز فلزی از سنجاق قفلی روی لباس گرفته تا دسته کلید در جیبتان سبب به صدا در آمدن زنگ در خط امنیتی می شود. به علاوه، چیزهای فلزی مانع می شوند تا شما بتوانید از اسکنرهای Backscatter عبور کنید (که به عنوان دستگاه فن آوری پیشرفته تصویر برداری شناخته شده است).  براساس اعلامیه اداره امنیت حمل ونقل (TSA) ، ماموری که تصویر را می بیند ، نمی تواند مسافر را نیز ببیند، به همین دلیل هربی نظمی که بر روی صفحه نمایش دیده شود، برای مشخص شدن دلیل ان نیاز به بازرسی دارد.

اگر شما از زیورآلات فلزی استفاده کرده اید که نمی توانید آنها را در بیاورید، باید تقاضای صفحه نمایش خصوصی به جای این مسیر بنمایید.

۳) کمربند

اگر شلوار شما  طوری است که اگر کمربند ان را در بیاورید می افتد، ان را در هواپیما نپوشید. احتمالا دلیل ان را می توانید تصور کنید. مامورین پرواز قبل از اینکه از ردیابهای فلزی عبور کنید از شما می خواهند که کمربند خود را در بیاورید پس از یک کمربند رایگان استفاده کنید. استفاده از کمربند، هنگام عبور از خط امنیت فرودگاه غیر مجاز است زیرا زبانه فلزی ان ، ردیاب فلزی را تحریک می کند.البته، حتی اگر، شما کمربندی بدون زبانه فلزی هم پوشیده اید، یک مامور از شما می خواهد که ان را در آورید. این روند استاندارد و قانونی ان است.

۴) کت و ژاکت

ماده ۱۰۱ صفحه نمایش ( اسکنر) فرودگاه: مسافرین باید کت یا ژاکت خود را، قبل از اینکه  از ردیاب فلز عبور کنند در بیاورند- این قانون شامل انواع لباسهای رو مانند سوئیشرتهای کرک دار، جلیقه ها، و چیزهایی مانند ان است. خوب است از یک ژاکت ورزشی در فرودگاهی که سرد است استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که قبل از اینکه از محل بازرسی وسائط نقلیه عبور کنید لباس روی خود را در بیاورید و ان را روی SCREENING BIN  قرار دهید.

۵) هر چیز زننده و توهین آمیز

لباسهای توهین آمیز سبب می شود تا شما هواپیما را از دست بدهید، و توجه ماموران را بیشتر به خود جلب می کنید ( اگرچه، بیشتر احتمال دارد که کارکنان خطوط هوایی، به جای مامور امنیت فرودگاه، مانع پرواز شما به خاطر لباس توهین آمیزتان شوند.) از این دست اتفاقات بسیار است، و بیشتر انها، در هنگام عبور از اسکنر اتفاق افتاده است. با این وجود، اگر ماموران چیز تهدید امیز یا سوال برانگیزی از شعار روی تیشرت شما  بفهمند شما را برای یک اسکن مجدد کنار می کشند.  اگر شما هنگام رفتن به رستوران و دید و بازدید خانوادگی یا دوستانه انها را نپوشید، در هنگام سفر نیز طبیعتا انها را نخواهید پوشید.

۶) لباسهای گشاد و آزاد

لباسهای گشاد ممنوع نیستند. اما مسافرینی که لباسهای گشاد مانند شلوارهای چروک، دامنهای لخت، سوئیشرتهای ضخیم و بزرگ یا حتی لباسهای گشاد برای مراسم مذهبی می پوشند، باید یک بار دیگر از اسکنر عبور کنند. بر اساس قوانین TSA شما برای  بازرسی قسمت پایین بدن انتخاب می شوید « تا در قسمت گشاد لباستان چیزهای ممنوع را پنهان نکرده باشید.»

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا