خانه / اطلاعات گردشگری / خونسرد ماندن هنگام تکان خوردن هواپیما

خونسرد ماندن هنگام تکان خوردن هواپیما

تکان خوردن هواپیما بیشتر افراد را عصبی می کند اما بندرت منجر به ایجاد زخم و جراحت می شود خصوصا اگر تا زمانی که در صندلی خود نشسته اید کمربند ایمنی را هم بسته باشید. این مقاله چند نکته مفید را در مورد خونسرد ماندن در حین تکان دادن پرواز به شما ارائه می دهد:

تکان خوردن هواپیما

صندلی را بگیرید که در آن راحت هستید:

اگر دیواره ای در جلوی شما قرار دارد صندلی بگیرید که کنار پنجره باشد، این مورد ایمنی بیشتری را فراهم می کند، البته این را در ذهنتان داشته باشید که هیچ صندلیی ایمنی بیشتری از دیگری ندارد، صندلی های دیگری که احتمالا از آن ها اجتناب می کنید صندلی های ردیف اضطراری هستند، زیرا اگر ترسو باشید احتمالا نمی توانید مسولیت ناشی از نشستن در این ردیف ها را کنترل کنید، در هنگام حرکت هواپیما حول محورهای طولی و عرضی نشستن نزدیک مرکز ثقل هواپیما احتمالا راحتی بیشتری را ایجاد می کند.

قبل از بلند شدن هواپیما به دستشویی بروید :

در حین تکان خوردن هواپیما بودن در دستشویی آن می تواند خطرناک باشد. سعی کنید که مواد ادرار آور نظیر : قهوه و چای مصرف نکنید.

به گفته های خلبان و مهمانداران گوش فرا دهید:

اگر به شما می گویند که به صندلیتان برگردید و کمربندتان را ببندید فورا به این حرف گوش فرا دهید. این توصیه ممکن است که واضح باشد اما بسیاری از جراحات ناشی از تکان خوردن زمانی بوجود می آید که مسافران به دستورات گوش نمی دهند.بعنوان مثال : خانمی که در حین روشن بودن چراغ بسته بودن کمربند به دستشویی رفته بود زمانی که هواپیما در یک توربولانس افتاد دچار جراحتی فلج کننده شد.

کمربندتان را ببندید:

حتی اگر دستور بسته شدن آن صادر نشده باشد.تا زمانی که خلبان ها پیش بینی توربولانس را در نظر دارند این مورد می تواند بطور ناگهانی یا بطرزی سخت بوجود آید . بعنوان مثال :۲۶  نفر در پروازی از برزیل به آمریکا در برخورد با یک توربولانس پیش بینی نشده مجروح شدند اما تمام کسانی که کمربند خود را بسته بودند آسیبی ندیدند. در پروازهای طولانی امکان دارد که برای راحتی بیشتر وسوسه شوید که کمربند را باز کنید.بجای این کار آن را کمی شل کنید.

ایمن ترین محل برای بچه ها:

در هنگام توربولانس صندلی خودشان است که البته مجهز به صندلی ایمنی نیز هست.

اشیایی را که احتمال پرتاب شدن دارند در جایی قرار دهید:

جراحات می توانند از برخورد اشیایی که در حین توربولانس به اطراف برخورد می کنند حاصل شوند. سینی جلویتان را ببندید تا در حین تکان خوردن به آن برخورد نکنید.

تنفستان را کنترل کنید:

وقتی که شروع به ترس می کنید ممکن است که نفس شما سریع شود یا بر عکس آن را نگه دارید. هر دوی این موارد باعث عصبی شدنتان می شود. روی تنفسی آرام و عمیق متمرکز شوید.

انگشتانتان را روی دسته صندلی شل کنید:

اجازه دهید بدنتان سست و آزاد باشد. تنش فقط اوضاع را بدتر می کند.

اگر ترسیده اید به مهمانداران پرواز نگاه کنید:

اگر آن ها خونسرد و آرام هستند نشانه خوبیست که همه چیز خوبست.

چشمانتان را ببندید و به موسیقی گوش فرا دهید:

به متن آن توجه جدی تری کنید.برای هر چیز که بدان گوش می دهید موزیک ویدیویی در ذهن خود ایجاد کنید.

کتاب مطالعه کنید

با همراهان بازی دستی انجام دهید:

اگر با کسی سفر می کنید دوتایی با هم بازی های دستی انجام دهید.

با انگشتانتان تا ۹۹ بشمرید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا