خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های مذهبی / نگاهی بر مسجد جامع اسیر

نگاهی بر مسجد جامع اسیر

این مسجد تاریخی که بیش از هزار سال از تآسیس آن می گذرد و در اکثر کتب تاریخی به آن اشاره شده است در زمان ما و از حدود پانزده سال قبل جهت باز سازی تخریب و در حال حاضر کار بازسازی آن متوقف شده است.

قلات دیلا در اسیر، تالاب فصلی هرج، دژ دفاعی و نظامی در کوه‌های مشرف بر اسیر و هرج و دیدنی‌های مزیجان، باغ چاله، نرگس‌زارهای نوآباد، لاور، هفت‌چاه، آب‌باریک، دشت لاله، چه بالو (چاه بهارلو)، قلعه سرگاه، وقلعه تاریخی دیلا، قبرستان قدیمی مسجدعلی(ع) اسیر، دشت سرسبز و زیبای دارالمیزان، مشک‌آویز، کناردان، منطقه توریستی چک‌چک که قطرات آب بسان مروارید از صخره‌های آن می‌چکد و مناظر دیدنی آنجا بی‌شمار است، دیدن چک‌چک بی شک خاطرات دلپذیری را برایتان رقم خواهد زد.

واما مهمترین مکان مقدس زمان معاصر، گلزارشهداست که سمبل مجاهدت و رشادت غیور مردان اسیری در طول دوران دفاع مقدس می‌باشد، زیارت این پرندگان مهاجر و لاله‌های همیشه جاوید که مزارشان در ورودی اسیر قرار دارد و در جای جای روستاهای منطقه نیز آرامگاه آنان روشنی بخش راهمان خواهند بود .

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا