خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های مذهبی / اطلاعاتی در مورد مسجد جمیرا در دبی

اطلاعاتی در مورد مسجد جمیرا در دبی

خوشبختانه این روزها اماکن مذهبی به دلایل مختلفی توانسته اند در لیست جاذبه های گردشگری بسیاری از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی باشند!

مسجد جمیرا

به عنوان مثال مسجد جامع استراسبورگ در فرانسه هر چند یک مسجد قدیمی نیست اما به عنوان یک جاذبه پر گردشگر شناسایی می شود! علاوه بر این، در دبی هم می توانید مساجد بسیار معتبری پیدا کنید و از معماری های زیبای آن ها لذت ببرید!

مسجد جمیرا

یکی از مکان هایی که تور های دبی روی آن بسیار زوم می کنند مسجد جمیرا در منطقه جمیرا می باشد! این مسجد هم از نظر قدمت و هم از نظر معماری و طرح و ساخت یک جاذبه جذاب به شمار می رود!

مسجد جمیرا

معماری این مسجد از نمونه معماری های اسلامی می باشد به طوری که در آن یک گنبد بزرگ ۱۶ متری چشم همه را به خود می دوزد! مناره های حدود ۴۰ متری هم بر عظمت این بنای با شکوه افزوده است! از طرفی هم باید سراغ منبر مسجد بروید و حتما از آن دیدن کنید چرا که بسیار با شکوه می باشد!

مسجد جمیرا

در جلو بنای مسجد از سنگ های قهوه ای مایل به صورتی برای تزیین نما استفاده شده است. جالب است که روی گنبد و مناره ها هم از اشکال زیبای هندسی تراشیده شده و زیبایی و گیرایی آن را دوچندان کرده است.

مسجد جمیرا

این مسجد نه تنها از روبرو بلکه از نظر معماری داخلی نیز بسیار زیباست وباعث شده که مسافران حداقل یک ساعت برای دیدن آن وقت بگذارند.

مسجد جمیرا چنان از اهمیت برخوردار است که نقش روی اسکناس های ۵۰۰ درهمی در امارات متحده عربی را از آن خود کرده است!

مسجد جمیرا

آدرس: Jumeirah Beach Road – Dubai – United Arab Emirates

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا