خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تاریخی / نگاهی بر مسجد جامع اشکنان

نگاهی بر مسجد جامع اشکنان

مسجد آن درسال ۱۲۹۲ بنای آن به پایان رسید که درطول یکصد واندی محل برکزاری نماز جمعه مردم ولایت مدار اشکنان بوده است . حمام علیخانی که درسال ۱۲۹۶ به بهره برداری رسیدومدت ۸۵ سال مورد استفاده قرارگرفت واز ۴۵ سال پیش تا کنون ازکار افتاده که روبه ویرانی می رفت اما به همت عالی میراث فرهنگی کشور تعمیر ومرمت گردیده است ودر ردیف آثار ملی قرارگرفت و آثار دیگر قلعه خان می باشد که در قسمت شرق اشکنان واقع شده است ودارای آثار زیادی از اتاق ها وچاههایی که درگذشته محل زندگی خان ها بوده است .
مکان برگزاری نماز جمعه مکان برگزاری نماز جمعه مردم شهیدپرور اشکنان مسجد جامع می باشدکه این مسجد در مجموع از سه تالار ویک حیاط هشت ضلعی تشکیل شده که یادآور بنای مقدس مسجد الاقصی در قدس می باشد .
مسجد جامع اشکنان مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در اشکنان، داخل شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۰۶۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

0

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا