خانه / اطلاعات گردشگری / اطلاعات مختصر مفید از گردشگری در پاتایا

اطلاعات مختصر مفید از گردشگری در پاتایا

یکی از شهرهای ساحلی زیبا که بسیار در ذهن ماندگار است شهر ساحلی پاتایا در در تایلند است که شهرت بسیاری بعد از بانکوک دارد. این شهر در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک قرار دارد که توانسته به خوبی گردشگران را جذب خود کند چرا که دارای سواحل شنی زیبایی است و از امکانات تفریحی رفاهی خوبی برخوردار است. این شهر به دلیل قرابت به Walking street دارای رفت و آمد بسیاری است اما اگر خواهان آرامش هستید می توانید فقط به سواحل جنوبی و شمالی آن بپردازید! در این شهر می توانید موتورسیکلت کرایه کنید و با آن به هرجا که دوست دارید بروید!

گردشگری در پاتایا

از اماکن دیدنی یا جاذبه های پاتایا می توان به معبد حقیقت، پارک چالوئم فراکیات، خائو فراتمنک ، صخره راک پارک دایناسور ،کوفائی پاتایا، کوساک، کولن، هات ونگ فراچان، هات جمتین، گذرگاه هلفایر و… اشاره کرد که ما به چند مورد در این مقاله بیشتر نخواهیم پرداخت.

پارک چالوئم فراکیات

این پارک دیدنی که در تاریخ ۵ دسامبر ۱۹۸۷ رونمایی شده است در جاده فراتامناک و درانتهای خائو پاتایا مکان دارد. این پارک از انواع گیاهان سرشار است و مکان مناسبی برای پیاده روی و قدم زدن است!

هات جمتین

این جاذبه دیدنی پاتایا نیز برای خود حرف هایی دارد! هات جمتین ساحلی شش کیلومتری است که توجه دوست داران ورزش های آبی را به خود جلب کرده است! البته می توان گفت که از سواحل پاتایا مکانی آرامتر دارد. گفتنیست که تمام هتل ها و مکان های خرید و.. این مکان در امتداد سواحل قرار دارد.

کوساک

اینجا هم یک ساحل جذاب است که از شن مملو است. کوساک در فاصله ششصد کیلومتری کولن واقع شده و امکان اقامت شبانه نیز دارد.

آب و هوای پاتایا

آب و هوای این شهر در حدود ۴ درجه بالای صفر است که اغلب اوقات شاهد بارندگی است! البته در طول سال دما تا ۱۰ درجه سانتیگراد متغییر است اما به دلیل گرمای تابستانی و .. گاهی اوقات موجب گرما زدگی در افراد می شود که کمی ناخوشایند است.

مرکز خرید های پاتایا

طبق مرسوم هر جاذبه گردشگری باید یک منظقه فروشگاهی و خرید نیز در پاتایا باشد اما خوشبختانه در پاتایا بیشترین مکان خرید برای ایرانیان وجود دارد. در اینجا به چند مرکز خرید اشاره می کنیم.

مرکز خرید ایرانیان

در این مرکز خرید می توان انواع کیف و کفش و لباس متناسب با فرهنگ ایرانی و … یافت که به بهترین مرکز برای ایرانیان و … واقع شده است. مرکز خرید ایرانیان در این منطقه شهرت خاصی دارد.

مرکز خرید توکام

این بخش هم مثل مرکز خرید ایرانیان است که برای فروش محصولات الکتریکی و دیجیتال مثل گوشی همراه و .. شهرت پیدا کرده است. می توان گفت مرکز خرید توکام با مرکز خرید ایرانیان در یک سطح قرار دارد.

هتل های پاتایا

از نظر هتل نیز می توان گفت پاتایا بسیار هتل دارد که شامل هتل های ۳ و ۴ و ۵ ستاره است . در بین این هتل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هتل مریوت،هتل هالیدی این، هتل پولمن، هتل دوسیتانی،هتل سنترا گرند، هتل هیلتون،هتل شرایتون، هتل گاردن،هتل هیلتون، هتل رویال کلیف اشاره کرد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا