خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تفریحی / جاذبه های زیبا و دیدنی شهر ساحلی هواهین

جاذبه های زیبا و دیدنی شهر ساحلی هواهین

شهر ساحلی هواهین که درفاصله سه ساعتی بانکوک پایتخت تایلند قرارگرفته است. دارای جذابیت های بسیار زیبا وعاشقانه ای است. این شهر که سنتی ترین و قدیمی ترین استراحتگاه تایلند است درجنوب تایلند و ۲۶۰ کیلومتری بانکوک واقع شده و محل استراحتگاه های سلطنتی نیز می باشد. این شهرکه درواقع یک دهکده ماهیگیری آرام است، در حدود ۱۰۰ سال پیش توسط خانواده سلطنتی که برای گذراندن تعطیلات به آنجا می رفتند به مردم معرفی شد. درهواهین می توان از امکانات مدرن درکنار امکانات سنتی استفاده کرد. یکی از پادشاه های تایلند در۱۹۲۰ میلادی جذب هواهین شد و دراین منطقه یک قصر سلطنتی بنا کرد. درسال ۱۹۸۰ بازسازی هتل راه آهن هواهین توسط گروه هتل سازی سوفتیل فرانسه باعث شد توجه جهانیان به هواهین جلب شده و امروزه اکثر رستوران های بزرگ و زنجیره ای درآن حضور داشته باشند.

شهر ساحلی هواهین

ازجمله جاذبه های دیدنی این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ایستگاه راه آهن هواهین تایلند

این ایستگاه قدیمی که در زمان پادشاهی رام چهارم ساخته شد در فاصله یک ساعتی شهر بانکوک قرار گرفته است. این ساختمان به سبک معماری تایلندی و رنگ آمیزی زیبا ساخته شده است.

ایستگاه راه آهن هواهین تایلند

بازارشبانه هواهین

این بازار شبانه که هر شب از ساعت ۱۸:۳۰ شروع به فعالیت می کند دردل شهر هواهین قرارگرفته است. تمامی مایحتاج گردشگران از پوشاک وصنایع دستی گرفته تا موادغذایی را تامین می کند. دوستداران غذاهای دریایی می توانند غذای موردعلاقه خود را در این بازاربیابند.

بازارشبانه هواهین

پارک سنتورینی

این پارک در واقع ترکیبی از یک پارک تفریحی ، رستوران های مختلف و مغازه های متنوع و بارهای زیادی است که شامل ساختمان های کلاسیک و رنگارنگ ومسیرهای سنگ فرش شده است.

پارک سنتورینی

 بازار جیرجیرک

به دلیل این که این بازار درفضای بازی قرارگرفته که صدای جیرجیرک به وفور به گوش می رسد این اسم برروی آن گذاشته شده است. انواع صنایع دستی در این بازار رو باز به فروش می رسد و مکانی بسیار خوب برای خرید یک یادگاری از تایلند است.

 بازار جیرجیرک

دهکده خرید پلارن وات

این دهکده که در نزدیک کاخ کلای کانگ وون قرارگرفته است بدلیل داشتن ساختمانهای چوبی قهوه ای رنگ که تعداد زیادی مغازه ومهمان پذیر و رستوران در آن قرارداردیکی از زیباترین بخش های هواهین است. این دهکده هر روز از ساعت ۱۰ باز است.

دهکده خرید پلارن وات

کاخ سلطنتی ماراکوتای یاوان

این کاخ که به دستور پادشاه رام ششم و توسط یک معمار ایتالیایی ساخته شده است. دارای ایوان های بسیار زیبا و مشبک با پوششی از ساچ طلایی است.

کاخ سلطنتی ماراکوتای یاوان

معبد هوای مونگ کول خائو تاکیب

این معبد در واقع خانه ی بزرگترین مجسمه ی بودا در دنیاست که توسط ملکه سیریکیت راه اندازی شده است. محیطی شبیه به پارک دارد و بودایی ها معتقدند که این مجسمه قدرتی افسانه ای دارد.

معبد هوای مونگ کول خائو تاکیب

خائوتاکیب

این کوه بزرگترین جاذبه ی گردشگری شهرهواهین است که دردل آن یک معبد وجود داردکه گردشگران پس از طی کردن مسیری کوهستانی به معبدی رنگارنگ در دل طبیعت سرسبز این کوهستان می رسند.

خائوتاکیب

پارک ملی سام روی یوت

این پارک که دارای طبیعت بسیار زیبایی است گونه های مختلف جانوری از جمله گوزن و بزکوهی را درخود جای داده است. از جمله جاذبه های دیدنی این پارک می توان تالاب ها، غارها و حیات وحش آن  را نام برد.

پارک ملی سام روی یوت

پارک ملی کائنگ گراچان

این پارک که بزرگترین پارک ملی تایلند است ۲۹۱۵ کیلومترمربع وسعت دارد که درنزدیکی شهرهواهین و درمنطقه ی پتچابوری قراردارد. ازجاذبه های این پارک می توان به  جنگل های زیبا ، آبشار، دریاچه ها و غارها اشاره کرد. یکی دیگر از زیبایی های این پارک داشتن انواع پرندگان زیبا و نادر است.

پارک ملی کائنگ گراچان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا