خانه / تور / معرفی تور آنکارا

معرفی تور آنکارا

تور آنکارا

اطلاعاتی در خصوص تور آنکارا

آنکارا (در قدیم: آنقره) پایتخت و پس از استانبول دومین شهر بزرگ کشور ترکیه است. این شهر هم‌چنین مرکز سیاسی استان آنکارا است. این شهر در یکی از خشک ترین مناطق ترکیه  قرار دارد وبه جز مناطق جنگلی واقع در محدوده جنوبی آن , بخش اعظم آن با پوشش گیاهی نواحی استپ احاطه شده است ؛ با این حال این شهر منطقه ای سرسبز به شمار می آید. همچنین این شهر در ۴۵۰ کیلومتری جنوب شرقی استانبول قرار دارد ؛ بنابراین برای رسیدن به استانبول و اروپا از ایران معمولأ باید از آنکارا گذشت.مساحت شهر حدود ۲۵۱۶ کیلومتر مربع است و در دشتی در قلب/فلات آناتولی/ و در غرب ترکیه مرکزی قرارگرفته است.

آنکارا آب و هوایی قاره ای , با زمستانهای سرد و برفی وتابستان های خشک و گرم دارد.بیشترین میزان بارندگی آن در طول دو فصل بهار و پاییز است. به علت ارتفاع زیاد این شهر وتابستانهای خشک در فصل تابستان روزها گرم و شبها هوا خنک و میزان بارش به طور کلی کم است ؛ مانند اغلب شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران , مشهد و تبریز.آنکارا از آن دسته از شهر های ترکیه است که بواسطه آب و هوایش از جاهای دیدنی ترکیه شده است و تفریحات ترکیه در این شهر گسترده شده اند.

دمای هوای آنکارا درمرکز منطقه فلات ترکیه ازمیانگین صفردرجه سانتیگراد درماه ژانویه به میانگین ۲۳درجه سانتیگراد درماه ژوئیه تغییرمی یابد.

آنکارا از شهرهای توریسم پذیر ترکیه است که روزانه میزبان گردشگران زیادی ست .آب وهوای آنکارا مانند بیشتر شهرهای ترکیه است.به عبارت دیگر درتابستان گرم ودر زمستان سرد وبرفی است.این شهر درمیان چهار کوه واقع شده است که کرای گودی درجنوب،ادریس درشرق،ایلماداغ در شمال و چال درجنوب شرقی قرار دارند.درمیان قسمت جنوب شرقی سه رودخانه درجریان است.

دمای هوای آنکارا درمرکز منطقه فلات ترکیه ازمیانگین صفردرجه سانتیگراد در ماه ژانویه به میانین ۲۳درجه سانتیگراد درماه ژوئیه تغییرمی یابد .آنجا که شما در تابستان به ترکیه سفر میکنید ،میتوانید از انواع ورزش ها و سرگرمی های ابی و سواحل بی نظیر این کشور استفاده کنید و نگران گرمای طاقت فرسا نباشید چون تابستانهای ترکیه ناراحت کننده و سخت نیست بخصوص که این کشور به طور کلی کشوری کوهستانی به حساب می آید .اگر چه مردم ترکیه بسیار جوان هستند اما احترام ویژه ایی به انها که مسن تر هستند میگذارند و بسیار خون گرمند طوری که رفتاری ندارند که موجبات ازردگی توریستها گردد . آنکارا را بهتر است ماه‌های مه (اردیبهشت)، ژوییه (خرداد)، و از سپتامبر تا نیمه‌ی اکتبر (از اواسط شهریور تا اواخر مهر) دید.

یک نظر

  1. سلام
    من در تاریخ ١٢ خرداد وقت مصاحبه سفارت آمریکا دارم برای تاریخ ١١ خرداد دنبال تور آنکارا هستم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا