خانه / اطلاعات گردشگری / سفر به ۱۰ مکان شگفت انگیز و ترسناک جهان

سفر به ۱۰ مکان شگفت انگیز و ترسناک جهان

هیجان ناشی از ترس یکی از لذتهای بشر در عصر حاضر قلمداد شده است ، موج تولید فیلم‌ها و سریال‌های ترسناک و شهربازی‌هایی با وسائل عجیب و غریب ، بیانگر این مطلب است.

در اینجا قصد داریم شما را با مکان‌هایی شگفت انگیز آشنا کنیم که در دل طبیعت و برای همین هیجان ناشی از ترس ساخته شده اند.

جایگاه هوایی داستین ( اتریش)

مکان شگفت انگیز و ترسناک

این جایگاه که به نام “بالکن کوه‌های آلپ” معروف است در ارتفاع ۲۷۰۰ متری از سطح دریا بر روی یک صخره به بلندای ۲۵۰ متر واقع شده است. چشم انداز ۳۶۰ درجه آن به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا کشور اسلونی از جنوب تا جمهوری چک در شمال را ببینند.ارتفاع این مکان حتی از آبشار نیاگارا و یا آبشار ایگازوا در برزیل هم بیشتر است.

دورنمای اورلند ( نروژ)

مکان شگفت انگیز و ترسناک

تاد ساندرس و تامی ویل هلسمن ، معماران این طرح با هدف ایجاد منظره‌ای منحصر به فرد از دریاچه اورلند در نروژ آن را بنا کردند. در انتهای این جایگاه که به سمت دره خم شده ، شیشه‌ای وصل شده است که منظره‌ای باور نکردنی را در خود منعکس می‌کند و برای بازدیدکنندگان لذتی وصف ناپذیر همراه با ترس را به همراه دارد.

جایگاه هوایی گرند کانیون

مکان شگفت انگیز و ترسناک

این جایگاه که به شکل نعل اسب طراحی شده است در حدود ۴۰۰۰ پایی از سطح زمین واقع شده است . همچنین در حدود بیست متر از لبه پرتگاه به سمت دره پیشروی کرده است. زمین این جایگاه از شیشه‌هایی به ضخامت ۱۰ سانتیمتر ساخته شده است که به همین جهت بازدیدکنندگان برای ورود بدان جا باید از جوراب‌های مخصوص ضد خش استفاده کنند. مهندسی دقیق آن این شرایط را فراهم کرده است تا بیش از ۷۰ تن وزن را بتواند تحمل کند و در برابر وزش بادی به قدرت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت مقاومت داشته باشد.

سکوی معلق در آبشار ایگازوا ( حد فاصل برزیل و آرژانتین)

مکان شگفت انگیز و ترسناک

منظره آبشاری به این زیبایی خود سرشار از لذت است که با نزدیک تر شدن به آن این لذت بیشتر قابل لمس است. راه رفتن بر روی پلی معلق در نزدیکی آبشار با لمس قطرات آب منظره و حسی وصف نا پذیر را به همراه خواهد داشت.

برج آسمان اوکلند (نیوزلند)

مکان شگفت انگیز و ترسناک

برج آسمان اوکلند به ارتفاع ۳۲۸ متر بلندترین برج واقع درنیمکره جنوبی زمین به شمار می‌رود. ۲۰۰۰ تن تیر آهن ، ۶۶۰ تن مصالح آهنی و ۱۵۰۰۰ مترمربع بتن استفاده شده تا این بنا بر پا شود. در مقابل ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت باد تند و بیش از هشت ریشتر زلزله مقاومت دارد . از فاصله ۸۲ کیلومتری حتی در اوج آلودگی دیده می شود. نکته قابل توجه فضای شیشه‌ای است که دیدی ۳۶۰ درجه به شما می‌دهد. این دیوار گرداگرد بنا به شکل نصب شده است.

برج ایلاورا ( استرالیا)

مکان شگفت انگیز و ترسناک

این برج که محلی برای گام برداشتن بر مناظر بسیار زیبایی است در مدت پنج ماه ساخته شده است. بر فراز تپه‌های نایتس( شوالیه‌ها) در غرب منطقه کوهستانی رابرتسون در استرالیا این بنا ساخته شده است. اتفاع آن از سطح زمین ۲۵ متر است که به بازدید کنندگان این امکان را می‌دهد تا به این منطقه باران خیز و سر سبز دیدی کامل داشته باشند.

چشم انداز دره ای در سوییس

مکان شگفت انگیز و ترسناک

این جایگاه که تا پایان سال ۲۰۱۰ تکمیل و به پایان می رسد مناظر زیبایی از سوییس را در زیر پای خود دارد. در این جایگاه از نماد‌های زیبایی که در فرهنگ و ادبیات وجود دارد بهره برده شده است و مسلما به زیبایی طبیعت آن می‌افزاید.

خانه‌ای به سوی بیکران از فراز تخته سنگ( وینسون آمریکا)

مکان شگفت انگیز و ترسناک

این خانه کوچک در سال ۱۹۵۹ ساخته شده است. این بنا تلفیقی از معماری منحصر به فردی است که در اتاق‌ها و دیوارها و محل خرید آن به کار رفته است . معمار این بنا الکس جردن نام دارد . این جایگاه که یکی از جاذبه‌های گردشگری در دنیا محسوب می شود در منطقه‌ای به نام گرین اسپرینگ ( بهار سبز) در وینسون آمریکا واقع شده است. این خانه که چشم اندازی به سوی بی نهایت دارد چندین متر بدون هیچ ستونی بر روی دره‌ای واقع شده است. ۳۰۰۰ پنجره نیز با کار دست در آن ساخته شده است تا چشم انداز زیباتری را ایجاد کند.

بالکن آیل ( ایتالیا)

مکان شگفت انگیز و ترسناک

در باغ‌های قلعه ترانتمنسون این مکان هیجان انگیز را خواهید یافت. معمار این بنا متیو تون نام دارد و چشم انداز زیبایی را از این منطه برای بازدید کنندگان خود رقم زده است.

بر فراز تایرول (اتریش)

مکان شگفت انگیز و ترسناک

این سازه مسطح در ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا در استابیو کلکیر واقع شده است . با به کار رفتن آهن‌هایی خاص که مقاومت جایگاه را نسبت به هوای خاص منطقه تنظیم می کند، شما می توانید ۹ متر از لبه پرتگاه به سمت طبیعت رفته و از مناظر منطقه لذت ببرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا