خانه / اطلاعات گردشگری / معرفی برترین وسایل رفاهی مسافرت

معرفی برترین وسایل رفاهی مسافرت

مسافرت و گشت و گذار در ۵۰ سال گذشته به آسانی و همه گیری امروز نبود. حمل و نقل کند و کسل کننده بود و سنگینی وسایل سفر، مردم را مجبور می‌ساخت تا به سپری کردن تعطیلات در خانه یا در یک ساحل ساده تابستانی دل خوش کنند. اما سال به سال و با تغییر کردن اوضاع و روی کار آمدن فناوری‌های جدید گردشگری، دستیابی به این تمایل دیرینه آدمی، بهتر و آسانتر شد.

آنچه در ادامه می‌آید فهرستی از ۱۰ اختراع برتر ۱۰ سال گذشته بخش گردشگری است که حاصل یک نظر سنجی اینترنتی در سایت گردشگری BudgetTravel.com بوده است. این فهرست که برای ذوق زدگی خوانندگان از انتها به ابتدا چیده شده، نتیجه‌ای باور نکردنی را در معرفی برترین وسیله رفاهی مسافرت به ثبت رسانده است.

وسایل رفاهی مسافرت

۱۰-نقشه‌های اینترنتی:
یک نقشه اینترنتی، قطع وسیله ای مفید برای مسافرتهای طولانی است. ابزاری که نه تنها موقعیت و مکان شما را نشان می دهد بلکه کوتاه‌ترین و سریع‌ترین راه رسیدن به مقصد مورد نظر را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد. رایج‌ترین این راهنمایی‌ها، هدایت یک مسافر از فرودگاه به هتل و یا از هتل محل اقامت به نزدیکترین رستوران یا موزه است. در این میان فوتومپ‌ها یا نقشه های تصویری جایگاه ویژه‌ای در میان مسافران مدرن امروزی باز کرده اند. نقشه ای با توضیحات و راهنماییهای واقعی از اماکن دیدنی سراسر جهان.

۹-دوربین دیجیتال:
همه می‌دانند، با دوربینهای عکاسی معمولی، تنها چند صد عکس در بهترین شرایط می‌توان گرفت، اما در پایان و پس از ظهور هر یک از آنها می بینیم نیمی سوخته و تنها نصف آن عکس‌ها سالم باقی مانده اند. در این بین تراژیک‌ترین زمان، هنگامی است که باید هزینه ظهور تمام عکسها پرداخت شود.در نقطه مقابل دوربین های معمولی، انواع دیجیتال آن قرار دارد. با این دوربین‌ها می توان هزاران عکس گرفت، هر یک از آنها را بازدید کرد، در صورت تمایل نیمی از آنها را حذف کرد و در این بین مهمترین تصاویر که زنده کننده بهترین خاطره های یک سفر هستند را نگاه داشت. برتری دیگر آن، عدم پرداخت هزینه های اضافی و محفوظ نگاه داشتن آنها در حافظه رایانه ها برای مدتی طولانی است.

۸-چک کردن اینترنتی زمان پرواز:
چک کردن اینترنتی پروازها برای افرادی سودمند است که به مسافرت‌های هوایی عادت کرده اند. در این زمان دیگر کسی مجبور نیست دقیقه‌ها یا ساعتهایی متمادی را در صفوف طویل تهیه بلیت و در کنار مسافران عصبی و بی حوصله صرف کند. تنها فعالیت سنگین در این روش چک کردن اینترنتی پرواز، و گرفتن بلیت از طریق دستگاههای مخصوص آن است. امری که تنها در چند دقیقه انجام شده و کابوس انتظار در صف‌های ممتد را از بین می‌برد. شاید، جالب‌ترین قسمت این بخش، انتخاب صندلی و حتی تغییر آن در صورت نیاز است. کاری که در روشهای پیشین به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده بود.

۷-دستگاه مکان یاب یا GPS:
دستگاهی کوچک، زیبا، کم حجم ولی با کارایی باور نکردنی. وسیله‌ای که پیدا کردن مسیرها در شهرهایی که هرگز در آن نبوده‌اید را بسیار ساده و سریع می‌کند. تنها کاری که کاربران انجام می‌دهند، دادن آدرس دقیق به این مکان‌یاب‌ها است، رسیدن و انتخاب بهترین مسیر، وظیفه‌ای است که خود به خود انجام می‌شود. با این دستگاه می‌فهمیم کی و کجا مسیر خود را تغییر دهیم، علاوه بر آن خلوت‌ترین مسیر را نیز پیش از درگیر شدن با ترافیکی طولانی، یافته و از کوتاهترین راه به مقصد برسیم. GPS ها یک پیام دارند و آن پایان یافتن دوره سرگردانی است.

۶-خودپردازهای جهانی (ATM):
خودپردازها این امکان را برای مسافران به وجود می آورند در هر نقطه از جهان، و در هر زمانی که بخواهند، با سرعت و آسودگی خیال، مبالغ مورد نیاز خود را با پول رایج هر کشور دریافت کنند. این دستگاه‌ها،‌انتظار در پشت درهای بسته بانک‌ها را از بین برده و مسافران را از سر و کله زدن با کارمندانی که به غیر از زبان مداری خود زبان دیگری نمی‌دانند،‌ رها می‌‌سازد.

۵-تلفن های همراه:
با روی کار آمدن تلفن‌های همراه، دوره باجه‌های تلفن و سکه‌های کوچکی که در نقاط کور جیب‌ها مخفی می‌شدند، گذشت. با تلفن های همراه، در مواقع دردسر، تنها کاری باید انجام دهید، گرفتن شماره‌های اضطراری است. شماره‌هایی که در هر مکان و زمانی پاسخگو هستند. با این حال معایبی نیز در پشت این همه حسن نهفته است و آن در دسترس بودن همیشگی است.

۴-دسترسی جهانی به اینترنت:
اینترنت، خدماتی رایج و معمولی است که این روزها در هر هتلی می‌توان آن را دید و مکان‌های مخصوص ارائه آن که به کافی نت شهرت پیدا کرده اند را در گوشه گوشه هر شهری مشاهده کرد. به کمک این فناوری نوین، مردم قادر خواهند بود، همچون قهرمانان داستانهای افسانه‌ای با نشستن در یک مکان، جهان را در مشت خود بگیرند.

عاشقان سفر می‌توانند با فشردن یک کلید، مسیر حرکتی خود را تغییر دهند، بلیت هواپیمای خود را رزرو کنند، و در دنیایی مجازی با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کرده و جدیدترین عکس و تصویر از خود را برای آنها فرستاده و از تازه‌ترین اطلاعات و اخبار روز با خبر شوند.

۳-سایتهای مسافرتی اینترنتی:
سایتهای مسافرتی اینترنتی، راهنمایی کاربلد برای گردشگرانی هستند که هیچ تجربه‌ای در انتخاب مقصد، هتل و تفرجگاه‌های مناسب و ارزان قیمت ندارند. سایت‌هایی معتبر و جهانی همچون تریپ ادوایزر (TripAdvisor) که سابقه‌ای طولانی در ارائه خدمات گردشگری دارند، همواره بهترین انتخاب را در اختیار کابران خود قرار می‌دهند. به کمک این سایت‌ها، مسافرت به سواحل آلوده، اقامت در هتل‌های نامناسب و مشاجره با کارکنان پرحرف و مشاهده غذاهای کثیف رستوران‌ها، دیگر به خیالی گذرا تبدیل خواهند شد. اطلاعاتی که توسط این سایت‌ها به راحتی در اختیار مسافران قرار می گیرد، همان‌هایی است که تا پیش از این با مشقت تمام از دیگر مراکز خدماتی مسافرتی به دست می‌آمد.

۲-ثبت نام مسافرتی اینترنتی:
اینگونه ثبت نام‌ها بدون اغراق، انقلابی در صنعت گردشگری به وجود آورده اند. گردشگران این توانایی را بدست می آورند که نقشه مسافرت خود را طراحی کرده و در هر لحظه آنرا تغییر دهند. یافتن اینترنتی مقصد مورد نظر، رزرو هتل‌های دلخواه، بلیت هواپیما و و ده‌ها توانایی دیگر بدون آنکه نیازی به خروج از منزل باشد کمترین خدماتی است که از طریق ثبت نام اینترنتی گردشگری در اختیار مسافران قرار می گیرد.

۱-چمدانهای چرخدار:
عجیب است که قهرمان این نظر سنجی وسیله ای معمولی و ساده به نام چمدان چرخدار است. وسیله‌ای که به راحتی از تمام ماشینهای دیجیتالی و مدرن دنیای گردشگری الکترونیکی گذشته و با چرخهای کوچک خود سکوی نخست بهترین وسیله رفاهی مسافرت را فتح کرده است. هنوز هم اکثر گردشگران چمدان‌های چرخدار را، بیشتر از GPSها، خودپردازهای اینترنتی، تلفن های همراه و صدها امکانات دیگر، ابزاری مناسب و راحت برای مسافرتی رویایی و مفره می‌دانند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا