خانه / اطلاعات گردشگری / سفری با ابزارهای نوین مسافرتی قرن ۲۱

سفری با ابزارهای نوین مسافرتی قرن ۲۱

با روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند، کمتر کسی را می‌توان یافت که از فواید این محصولات بی‌نصیب مانده و نفعی از فناوری‌های پیشرفته به کار رفته در آن‌ها نبرده باشد؛ گوشی‌ها و حتی تبلت‌هایی که با سیستم‌های جدید خود، جای ویژه‌ای را در این کره خاکی به خود اختصاص داده‌اند.

کاربردهای مختلفی در گوشی‌های هوشمند مدرن نهفته است که از جمله آن‌ها گجت‌های مخصوص مسافرتی است؛ گجت‌هایی که این روزها طراحی یک سفر دلپزیر به کمک آن‌ها بسیار ساده‌تر شده است.

آنچه در ادامه خواهید خواند معرفی چند سامانه یا اپلیکیشن‌‌هایی است که می‌توان با نصب کردن آن‌ها روی گوشی‌ یا تبلت‌، خاطره‌ای خوش از یک سفر لذت‌بخش را به وجود آورد.

ابزارهای نوین مسافرتی

اسکایپ:

اسکایپ را باید در صدر فهرست‌های مرتبط با نسل جدید گوشی‌ها قرار داد. این سامانه بهترین روش برای برقراری ارتباط با دیگران بدون درج کدهای ویژه مخابراتی در هنگام شماره‌گیری است؛ سامانه‌ای که مرز نمی‌شناسد و در هر مکان و هر زمان می‌توان از آن برای هم کلام شدن با دوستان و آشنایان بهره گرفت. برای استفاده از این اپلیکیشن می‌توان گوشی را به‌راحتی از طریق وای فای متصل کرد؛ اگرچه ابتدا باید نسبت به رومینگ خطوط ارتباطی مطمئن بود.

مسافرت هوشمندانه:

این اپلیکیشن از سوی وزارت کشور ایالات متحده امریکا طراحی شده و شامل تمام اطلاعاتی است که یک گردشگر پیش از مسافرت به آن‌ها نیازمند است. استفاده از این سامانه رایگان است و تنها روی گوشی‌های آیفون قابل اجراست. پس از نصب، تنها با تکان دادن گوشی همراه به صورت خودکار یک کشور را که بهترین مقصد برای گردشگری است در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در این ابزار اطلاعات کاملی از هشدارها، شرایط لازم برای ورود به یک کشور و همه مطالبی که پیش از مسافرت مورد نیاز است به مسافر که در حقیقت کاربر گوشی است، داده می‌شود.

هیپمانک:

هیپمانک ابزاری برای ثبت‌نام است که به صورت رایگان در گوشی‌های مبتنی بر مک و آندروید نصب می‌شود. از آنجا که اطلاعات کاملی از نحوه رزرو هتل‌ها و بلیت‌های هواپیما در این سامانه طراحی شده، این سامانه به یکی از بهترین ابزار‌های نصب شده در گوشی‌ها برای مسافران تبدیل شده است. استفاده از میانبرهای کمکی در این ابزار آسان است و به همین دلیل جست‌وجو برای انتخاب بهترین ساعات و روزهای پرواز نیز کاملا آسان است. اما بهترین بخش این سامانه نمایش نزدیک‌ترین رستوران‌ها و اماکنی است که گردشگران در هنگام ورود به مقصد به دنبال آن‌ها می‌گردند.

تریپیت (Tripit):

با تریپیت دیگر نباید غم حفظ اطلاعات مربوط به سفرهای پیشین را داشت و مهم‌تر از آن از جمع‌آوری کاغذهایی که اطلاعات مربوط به هر سفر در آن‌ها ذخیره می‌شوند نیز خبری نخواهد بود. این ابزار ویژه افرادی است که در هر سفر خود نوشته‌های فراوانی تهیه می‌کنند و به همراه داشتن این نوشته‌ها کاری بسیار سخت و دشوار است.
با این سامانه مسافران می‌توانند تمام جزئیات مربوط به سفر از زمان پرواز تا اقامت در هتل‌ها را جمع آوری و در گوشی‌ها یا تبلت‌های خود ذخیره کنند.

راهنمای جیبی:

راهنمای جیبی در واقع راهنمایی برای یک مسافرت مجازی است. در این ابزار مشخصات و ویژگی‌های ۶۵ شهر معروف جهان گنجانده شده است و مسافران می‌توانند در هنگام سفر به هریک از این شهرها اطلاعات مورد نیاز خود را به‌راحتی در اختیار داشته باشند. گفتنی است در اختیار داشتن اینترنت پرسرعت لازمه بهره‌گیری از این ابزار است و می‌توان با اتصال گوشی به اینترنت از طریق وای فای یا هرگونه شبکه ارتباطی دیگر این مشکل را حل کرد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا