خانه / هتل / معرفی بهترین هتل های دوشنبه

معرفی بهترین هتل های دوشنبه

معرفی هتل

هتل در دوشنبه

دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان در ابتدا یک دهکده کوچک کوهستانی بوده است و علت نام گذاری آن، دوشنبه بازاری بوده است که در آنجا برگزار می شده است. امروزه آن دهکده به یک کلان شهر تبدیل شده است اما بازار سرپوشیده ی باراکات Barakat هنوز هم یکی از جاذبه های پر جنب و جوش شهر می باشد . خیابان های پوشیده شده از درختان مکانی برای آثار باستانی و موزه ها می باشند از جمله این اماکن موزه یونیفاید Museum Unified ، موزه آثار باستانی Museum of Antiquities ، همچنین تئاتر زیبای اپرا و کافه ها و رستوران های بی شمار که بازدیدکنندان می توانند شیرینی های تاجیکی را در آنها میل نمایند . از دیگر جاذبه های دیدنی دوشنبه می توان به باغ گیاه شناسی، استودیوی سینمایی، چشمه های معدنی درمانی در شهر شاه عنیری، مهمان سرای قره تاغ در پیرامون دوشنبه اشاره نمود.

هتل های دوشنبه به پیشنهاد گردشگران:

Dushanbe Serena Hotel, Atlas B&B guesthouse, Hyatt Regency Dushanbe, Flat by the International airport

نقاط توریستی مهم دوشنبه

- Dushanbe Government Building

- Dushanbe Zoo

- Palace of Nations

- Haji Yakoub Mosque

- Palace of Unity

- Pamir Stadium

- Tajikistan National Museum

- Victory Park

- Dushabe Opera

- Somoni Monument

کجای شهر هتل بگیرم بهتر است؟

مهمترین اصل در انتخاب هتل، موقعیت آن هتل است. هرچه قدر هتل به مرکز اصلی شهر نزدیک باشد بهتر است. با این حال با توجه به هدف سفر شما ممکن است موقعیت هتل برای شما در اولویت بعدی باشد:

- سفرهای تفریحی : در سفرهای تفریحی بهتر است در مرکز شهر دوشنبه، هتل خود را انتخاب کنید. حتی اگر به نسبت هتل های مشابه گرانتر باشد و آن یک دلیل ساده دارد: صرفه جویی در کرایه تاکسی و زمان.

- سفر کاری : اگر برای مسافرت کاری به دوشنبه سفر کرده اید بهتر است کرایه تاکسی در مدت اقامت خود را به مبلغ هر شب اقامت خود در هتلی که از مرکز شهر دور است، اضافه کنید سپس هزینه ها را با هزینه هر شب اقامت در هتل های مرکز شهر مقایسه نمایید.

*ممکن است شما هتلی بهتر و با قیمت پایین تر در مناطق دورتر نسبت به مرکز شهر پیدا کنید اما باید هزینه کرایه تاکسی برای هر شب اقامت را در نظر بگیرید.

یک نظر

  1. با درود .یکی از بهترین هتلهای دوشنبه تاجیکستان .هتل تاجیکستان است.اما هتل تاجیکستان با تورهای گردشگری قرارداد.ندارد .چون قیمت اتاقها گران است تورها بیشتر از هتلهای مرکز شهر که قدیمی وفرسوده هستند استفاده میکنند.منتها میشود شخصا به رزرو اقدام کرد ویا بدون رزرو اتاق گرفت .چون اکثر مواقع غیر از مواقعی که جشنهای ملی ویااجلاس شانگهای برگزار میشود هتل خلوت است.من بیش از ده سال در دوشنبه بوده ام وکاملا به شهر امکانات ومراکز تفریحی اقامتی آن اآشنایی دارم..با تشکر مسعود

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا