خانه / گالری عکس / عکسهای شهر دالاس در ایالت تگزاس آمریکا

عکسهای شهر دالاس در ایالت تگزاس آمریکا

دالاس (به انگلیسی: Dallas)، نهمین شهر بزرگ در آمریکا و سومین شهر بزرگ در ایالت تگزاس است. این شهر از دوران بسیار قدیم بخاطر صنعت نفت، پنبه و خطوط راه‌آهنش بسیار مهمی محسوب می‌شد. بر طبق گزارش اداره آمار آمریکا، جمعیت دالاس در سال ۲۰۱۰ برابر بود با ۱.۱۹۶.۸۱۶ نفر.

معمولاً وقتی صحبت از شهر دالاس می شود منظور منطقه کلان‌شهر دالاس-فورت وورث است. منطقه شهری دالاس و تعداد زیادی مناطق شهری همجوار، به صورت پیوسته تحت نام کلان‌شهر دالاس-فورت وورث شناخته می شوند و همه اهالی این کلان‌شهر خود را ساکنین دالاس می‌نامند. جمعیت این منطقه کلان‌شهری روی هم در سال ۲۰۱۲ برابر بود با ۶.۷۰۰.۹۹۱ نفر. اقتصاد این منطقه نیز جزء اقتصادهای برتر آمریکا بوده و رتبه ششم بزرگترین اقتصاد در آمریکا را دارد. همچنین در سال ۲۰۱۳ و با موفقیت در توسعه اشتغال و کاهش بیکاری، این منطقه کلان‌شهری با داشتن بیش از ۳ میلیون شغل غیر کشاورزی تواسنت به چهارمین مرکز اشتغال‌زایی در آمریکا تبدیل شود.

شهر دالاس در سال ۱۸۴۱ تشکیل شد ولی در فوریه ۱۹۵۶ رسماً به عنوان یک شهر معرفی شد. اقتصاد دالاس بر پایه بانکداری، تجارت، خدمات مخابراتی، فناوری اطلاعات، حمل و نقل، خدمات درمانی و تحقیقات پزشکی استوار است.

شاید دلیل اصلی توسعه دلاس را باید بدلیل وجود راه‌آهن دانست. خطوط راه‌آهن باعث شد این شهر تبدیل به نقطه ارتباطی بین هیوستون و چند شهر دیگر که آنها نیز خط‌آهن داشتند شود. به همین دلیل صنایع کوچک دالاس همچون چرم کم‌کم روند روبه رشدی را طی کردند.

آب و هوای این شهر بسیار متغیر است. در یک نگاه کلی عمدتاً دو فصل تابستان و زمستان در آن مشاهده می شود و عمر سایر فصول بسیار کوتاه است. هوای دالاس در تابستان گرم است و درجه حرارت به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان بندرت برف در دالاس می بارد.

رژیم رطوبتی این کلانشهر به دلیل فاصله نسبتاً نزدیک با خلیج مکزیک، تحت تاثیر آن قرار گرفته و رطوبت نسبی این منطقه زیاد است. میزان و تواتر بارندگی ها زیاد است و معمولاً در هر ماه چند نوبت بارندگی روی می دهد.

تورنادو یا گردباد از ویژگی های منطقه دالاس فورت وورث است. تورنادو عمدتاً در منطقه فورت وورث دیده می شود و در محدوده شهر دالاس به ندرت ایجاد می شود.

گالری تصاویر شهر دالاس

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا