خانه / اطلاعات گردشگری / بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن

بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن

مونترال، کانادا
بزرگترین شهر استان کبک در کانادا و دومین شهر بزرگ این کشور (پس از تورنتو) و پانزدهمین شهر بزرگ آمریکای شمالی می‌باشد. این شهر یکی از ۵ شهر کانادا است که در رتبه‌بندی‌های کلی قرار گرفته‌است. این شهر فرانسوی زبان به عنوان مرکز تجارت، تامین مالی، و فناوری شناخته شده‌است.

VuedeMontreal

مونترال

وین ( اتریش)

این شهر برای ۷‌امین بار پیاپی در صدر رتبه‌بندی‌ها قرار گرفته‌است. وین که در شرق رودخانه‌ی دانوب قرار دارد، از نظر جمعیت درون محدوده‌ی شهر، ۷‌امین بزرگ‌ترین شهر اتحادیه‌ی اروپا است و فرهنگی غنی دارد. واقعا وین باید عنوان  بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی را داشته باشد. این شهر بالاترین استاندارد زندگی را به شهروندانش عرضه می کند.شهر وین که سیستم حمل‌ونقل شهری آن در اروپا نمونه است.  هماهنگی محیط‌زیست با طبیعت را در هیچ نقطه اروپا نمی‌توان بهتر از وین درک کرد.زندگی در این شهر، نبض دیگری دارد که در کمتر نقطه‌ای در اروپا دیده می‌شود. طبیعت زیبا در روحیه مردم نیز بی‌اثر نیست و بی‌دلیل نبوده است که منش شهروندان وین در برخورد با جامعه از سوی سازمان یونسکو به عنوان منشی که جزو میراث بشریت قلمداد شده، به ثبت رسیده است.

vienna-1812-mm9

وین

بروکسل، بلژیک
این شهر که مرکز سیاسی اروپا است، بی‌نهایت امن و تمیز است و تعداد زیادی موزه، پارک ملی، و رستوران‌های گران‌قیمت دارد.

Brussels

بروکسل

ملبورن، استرالیا

این پایتخت ساحلی یکی از بهترین شهرهای دنیا برای تحصیل، مراقبت‌های بهداشتی درمانی، پژوهش، و توسعه محسوب می‌شود. هم‌چنین بخش‌های پررونق توریستی و تفریحی آن، باعث می‌شود این شهر همیشه ثروتمند باشد.

melborn

 

تورنتو، کانادا

این شهر که برج به یادماندنی سی‌ان را در خود جای داده‌است، پایتخت مالی کانادا است. هم‌چنین برخی از ۵ بزرگ‌ترین بانک‌های کانادا را در خود جای داده‌است. تورنتو در حال توسعه‌ی چشم‌انداز تفریحی‌اش است و هر سال میزبان جشنواره‌ی معروف فیلم تورنتو است.

torento

آمستردام، هلند

این شهر یکی از مراکز مالی اروپا است و هم‌چنین به خاطر استاندارد بالای زندگی مشهور است. آمستردام که در همه‌ی دنیا شناخته‌شده است زندگی مدرن و شهری را با نگرش‌های آرام و بی‌اضطراب به تفریح سرگرمی ترکیب می‌کند.

amsterdam2

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا