خانه / اطلاعات گردشگری / آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول

استانبول فقط شهر مساجد شگفت انگیز، تنگه بسفر، شاخ طلایی، مراکز خرید ارزان و شیک نیست و برای هرکسی دیدنی‌ها و دنیای جذابی دارد و همه می‌توانند در این شهر بسته به سلیقه و علائق خود، از سفرشان نهایت لذت را ببرند .با تمام پیشرفت های تکنولوژی، انسان هنوز بخش های ناشناخته ی زیادی را در کره زمین روبروی خود می بیند. یکی از جذاب ترین و ناشناخته ترین مناطق کره زمین، در دل دریا ها و اقیانوس ها قرار دارد.جایی که دنیای دیگری با جانداران متفات و عجیب تری در جریان است. در گذشته شاید برای دیدن این جانداران نیازمند سفر به عمق دریا ها و مشاهده آن ها در زیستگاه اصلی خود، بودیم! سفری ناممکن برای همه.اما اکنون انسان توانسته با ساخت آکواریوم های بزرگ بخشی از جانداران شناخته شده در دل دریا ها را در محیطی شبیه سازی شده به محیط زندگی اصلی خود، به نمایش عموم بگذارد! راهی راحت تر به جای سفر به تک تک دریا ها و اقیانوس های موجود!

5

آکواریوم استانبول بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان یکی از جاذبه‌های دیدنی این شهر است که از سال ۲۰۱۱ تاکنون پذیرای هزاران گردشگر بوده است و شامل گونه هایی از ماهی های مختلف است که در دریاهای جهان زندگی می کنند. و اگر به زندگی زیر آب علاقه دارید، می‌توانید با گشت‌وگذار در آکواریوم استانبول لحظات نابی را در سفر خود تجربه کنید

10

 

1

 

2

 

6
این آکواریوم در نزدیکی فرودگاه آتاترک در فلوریا قرار دارد و بر روی زندگی دریایی جانداران دریا و اقیانوس جهان تمرکز کرده است، در این محل مسیرها و جنگل هایی وجود دارد که در آن به راحتی می توانید با محیط و حیوانات تعامل ایجاد کنید، این آکواریوم به خاطر بزرگی، تنوع انواع ماهی ها و فعالیت هایی که در مسیرهای آن وجود دارد از بهترین آکواریوم های جهان است . این آکواریوم دو طبقه با مساحت ۲۲,۰۰۰ متر مربع ۶۴ مخزن مختلف و ۶,۸۰۰ متر مکعب آب دارد که در آن ۱۵,۰۰۰ جانور دریایی و خشکی از ۱,۵۰۰ گونه مختلف زندگی می کنند.اگر به این آکواریوم زیبا بروید می توانید با رفتن از ۱۶ مسیر مختلف و یک جنگل بزرگ و با طی ۱٫۲ کیلومتر از دریای سیاه به سمت اقیانوس آرام بروید و ویژگی های فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی و معماری هر محل با بازی ها، فیلم ها، گرافیک های بصری و وسایل تزئینی مناسب کاملا شبیه سازی شده است و نورپردازی و صدای هر محل هم کاملا هماهنگ با همان ناحیه است، این آکواریوم توسط متخصصان و مطابق با استانداردهای بین المللی اداره می شود و همه موجودات زنده آن در شرایطی کاملا نزدیک به محیط زندگی واقعی شان قرار دارند، هر روز به غیر از دوشنبه ها می توانید در روبروی کانال پاناما در ساعت ۱۱ صبح به نهنگ ها غذا دهید و هر شنبه در ساعت ۴ بعداز ظهر کروکودیل های جنگل های دریایی هم منتظرند تا از دست های شما غذا بخورند.

9

 

4

 

8
ساعت های کار آکواریوم و بهترین زمان بازدید :
روز های عادی هفته : ۱۰ الی ۱۹
آخر هفته و روز های تعطیل (شنبه، یکشنبه) : ۱۰ الی ۲۰
بهترین زمان بازدید از آکواریوم طول هفته در روز های غیر تعطیل می باشد و در تمامی ساعت ها می توانید بازدید خوبی از آکورایوم داشته باشید.
روز های تعطیل (شنبه و یکشنبه) از طول هفته بسیار شلوغ تر است و بین ساعت های ۲-۶ روز های تعطیل شلوغ ترین زمان بازدید از آکواریوم می باشد.
آدرس آکواریوم :
آدرس : ترکیه، استانبول ، منطقه باکرکوی، محله شنلیک کوی ، یشیل کوی، شماره ۹۳ ، آکواریوم فلوریا(استانبول)
Address : Turkey – Istanbul – Bakırköy – Şenlikköy – Yeşilköy – No:۹۳ Florya İstanbul

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا