هتل یخی در سوئد

هتل یخی (Ice Hotel) اولین و بزرگترین هتل ساخته شده از یخ و برف در جهان است. این هتل در روستای کوچک یوکاسژروی (Jukkasjärvi)  در شمال سوئد واقع شده، لازم به ذکر است که جمعیت روستا تنها به ۱۱۰۰ نفر می رسد. هر زمستان ۵۰،۰۰۰ توریست برای بازدید از این هتل زیبا و همچنین گذراندن چند شب به یاد ماندنی در آن به این روستا می آیند. هر سال وقتی که دمای هوای سرزمین‌های شمالی سوئد و مدار قطب شمال به زیر صفر سقوط می‌کند، قالب‌های بلورین یخ از یک دریاچه محلی جمع‌آوری شده و به اشکال هندسی فوق‌العاده‌ای تراش می‌خورند.
هتل یخی که از سال ۱۹۹۰ تا به امروز هر سال بازسازی می شود، با استفاده از ۳۰ هزار تن برف و ۴۰۰۰ تن یخ این کلبه اسکیمویی ۶۰ متر مربعی به یک هتل ۵۰۰۰ متر مربعی تبدیل شد. با استفاده توده های برفی، برف روی طاق فلزی تشکیل می شود و سپس ستون های یخی را برای مستحکم کردن طاق های برفی قرار می دهند. در ماه مارس یخ با کمک تراکتورها و اره های مخصوص برش یخ از رودخانه تورن جمع آوری می شود و سپس این تکه های بزرگ یخ ذخیره و برای ساخت هتل در فصل زمستان استفاده می شوند.این هتل بیشتر از ۶ ماه دوام نمی آورد، زیرا در فصل تابستان ذوب می شود. از این جهت تعداد دقیق اتاق ها هر سال متفاوت می باشد، اما در زمستان سال ۲۰۰۴-۲۰۰۵ این هتل ۸۵ اتاق داشت. این هتل شامل بخش پذیرش، سالن، ستون ها، نمایشگاه آثار هنری درست شده از یخ، سینما و یک کلیسا می باشد. در ماه مارس یخ با کمک تراکتورها و اره های مخصوص برش یخ از رودخانه تورن جمع آوری می شود و سپس این تکه های بزرگ یخ ذخیره و برای ساخت هتل در فصل زمستان استفاده می شوند.
سالانه نزدیک به ۱۴ هزار گردشگر شب را در هتل سپری می کنند و ۴۰ هزار گردشگر روزها وارد هتل می شوند که در آن از پوست گوزن شمالی پوشیده شده است. دمای داخل هتل که بسته به دمای محیط بیرون می تواند به ۴۰- درجه سانتی گراد هم برسد، بین ۴- تا -۹ درجه سانتی گراد می باشد. شب ها یک کیسه خواب مخصوص به مهمانان داده می شود و درباره این که «چگونه در هتل یخی دوام بیاوریم» صحبت می شود. ممکن است برخی افراد بخواهند غذاهای رستوران هتل یخی را که در بشقاب هایی از یخ های رودخانه تورن سرو می شود، امتحان کنند. هنگام روز فعالیت های بسیاری مانند سوار شدن بر اتومبیل برف روب، سورتمه سواری با سورتمه هایی که سگ ها آن را می کشند، سافاری با سورتمه هایی که گوزن های شمالی آن را می کشند و مجسمه سازی با یخ برای مهمانان در نظر گرفته شده است. بازدیدکنندگان می توانند در کنسرت هایی در مکانی روباز که طرحش از تئاتر گلوب شکسپیر الهام گرفته شده، شرکت کنند. این تالار با گنجایش ۵۲۰ نفر، معجزه ای در معماری با یخ می باشد که به وسیله تکنسین ها تنها در سه هفته ساخته می شود. اما هزینه اقامت در هتل یخی پایین نیست؛ هزینه اقامت در یک اتاق لوکس برای هر شب ۴۴۰ پوند می باشد.

75

757

888

88888

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا