خانه / جاذبه های گردشگری / مرتفع ترین و طولانی ترین پل شیشه ای چین

مرتفع ترین و طولانی ترین پل شیشه ای چین

اگر چین در لیست مقاصد گردشگری شما قرار دارد پیشنهاد میکنیم حتماً سری به مرتفع ترین پل شیشه ایی جهان که بر روی دره ی بزرگ Zhangjiajie در استان هونان قرار دارد و با طول ۴۳۰ متر و به ارتفاع ۳۰۰ متر از سطح دره لقب طولانی ترین و مرتفع ترین پل شیشه ای جهان را از آن خود نموده است. در کشور چین با توجه به جمعیت و پهناوری اش گاهی اوقات از روی اجبار دست به کارهایی فوق العاده میزنند.که البته این موضوع برای چینی های پر تلاش تبدیل به عادتی شده است که گردشگران و مسافران را از سراسر جهان با جاذبه های متنوع و منحصر بفردشان شیفته ی زیبایی های خود کنند.
پله شیشه ای دره ی zhangjiajie، چین که تماشای مناظر از روی این پل فوق العاده است اما پس از ترک برداشتن شیشه کف پل یونتای مونین به هنگام عبور گردشگران ، شاید عبور از این پل کمی دلهره آور باشد. ممکن است شما اخبار مربوط به ترک خوردن پل شیشه ای پارک ملی Shiniuzhai در حالی که گردشگران در ارتفاع ۳.۵۰۰ متری بر روی آن ایستاده بودند را به یاد بیاورید . پل جدید در امتداد ۱.۴۱۰ پایی میان دو کوه در پارک جنگلی Tianmenshan در ایالت Zhangjiajie ساخته شده است و به معنی طولانی ترین پل شیشه ای این کشور است. قطر شیشه های به کار رفته بر کف این پل ۵ سانتی متر است که می تواند ۸۰۰ نفر را همزمان بر روی خود تحمل کند.

در پل ژانگ ژیاجی که توسط معماری به نام هِیم دوتام (Haim Dotam) طراحی شده، ۹۹ پنل شیشه ای چند لایه به کار رفته که بازدیدکنندگان به وسیله آنها می توانند زیر پای خود را مشاهده کنند.
معمار این بنا می گوید: پل به گونه ای طراحی شده که نامرئی به نظر برسد و رنگ سفید، به پنهان شدن آن در ابرها کمک می نماید.
چندی پیش، افراد داوطلب برای آزمایش مقاومت و ماندگاری شیشه های پل، با چکش به آن ها ضربه زدند. مقامات رسمی نیز در طول جشن افتتاحیه، با یک خودرو بر روی پل حرکت نمودند و می توان گفت پل ژانگ ژیاجی آخرین و شگفت انگیز ترین پل شیشه ای چین به شمار می رود. پس از این پل آسمان خراشی شیشه ای و ۸۸ طبقه به نام برج ژین مائو (Jin Mao) در شانگهای افتتاح شد که همان حس ترسناک را القا می نمود.
این راهروی شیشه ای کنار کوه یونتای (Yuntai) احداث شده و ۱۰۶۷ متر ارتفاع دارد. درست ۲ هفته بعد از رونمایی، ترک هایی بر روی پنل های شیشه ای آن مشاهده شد و سپس بلافاصله پل به دلایل امنیتی تعطیل گشت. آزمایش های بسیار زیادی بر روی پل ژانگ ژیاجی انجام گرفته تا دیگر چنین مشکلاتی پیش نیاید.

1 131

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا