خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های مذهبی / شناخت بقعه امامزاده هارون بن موسی ( پنجه شاه )

شناخت بقعه امامزاده هارون بن موسی ( پنجه شاه )

این بقعه در خیابان باباافضل واقع و مربوط به دوران صفوی می باشد. در این بقعه امامزاده هارون بن موسی بن جعفر (ع) مدفون می باشد. نقل شده هنگامی که حضرت ابوالفضل (ع)(در کربلا شهید گردید یکی از دستان حضرت را در این محل دفن کرده اند و این محل مشهور شده به «پنجه شاه»، و پس از شهادت حضرت هارون بن موسی (ع)، آن حضرت را در این محل دفن کرده اند.این مجموعه نیز دارای بارگاه و رواق کاشی کاری و سقفهای آینه کاری شده و گنبد مخروطی شکل و مناره آجری که در کنار سردر صحن زیارتگاه قرار دارد و نیز صحن و غرفه های اطراف آن و نیز ضریح چوبی می باشد.

در کنار رواق اصلی محلی است که مجسمه یکدست که توسط میرزا ابوالحسن غفاری کاشانی ملقب به صنیع الملک ساخته شده است در آن نگهداری می شود.

در کنار این بقعه مقبره ای است که آرامگاه چند تن از عالمان و دانشمندان معاصر کاشان از جمله آیت الله ملا عبدالرسول مدنی و فرزند ایشان مرجع و فقیه عالی مقام آیت الله العظمی آقا رضا مدنی کاشانی می باشد.

هارون-5 هارون1 هارون-1 هارون-21

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا