خانه / جاذبه های گردشگری / جاذبه های تفریحی / معرفی پارک دانشجو تهران

معرفی پارک دانشجو تهران

پارک دانشجوی تهران در خیابان انقلاب اسلامی و در نزدیکی چهارراه ولیعصر (تقاطع خیابان ولیعصر) در همسایگی مجموعه تئاتر شهر قرار گرفته است. این پارک از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به خیابان ولیعصر و از شرق به خیابان رازی محدود است.
نام ابتدایی پارک دانشجو «پارک پهلوی» بوده است که در زمینی به مساحت ۳۲۰۰ متر مربع احداث شده و شامل سالن تئاتر شهر، کتابخانه دانشجو، زمین بازی کودکان، سرویس بهداشتی و بوفه است‌.

امکانات تفریحی:
درجنوب شرقی پارک زمینی مخصوص بازی کودکان طراحی شده است به مساحت ۴۵۰ متر مربع، که دارای وسایل بازی معمول می باشد.کف زمین بازی با کفپوش مخصوص پوشیده شده است .دور تا دور زمین با لبه بالا آمده باغچه ها محصور شده که مکانی را-ولو نه چندان مناسب- برای نشستن والدین فراهم آورده است.در اینجا یک وسیله بازی برقی به شکل قو نیز به چشم می خورد که ظاهراً مدتهاست استفاده نمی شود.
در عین وجود مساله اصلی که همان جو نامناسب است، یکی از مشکلات اساسی این بخش،عدم تعبیه هیچ گونه سایبانی اعم از درختان سایه انداز یا هر گونه سایبان دیگری است که بازی کودکان را ا زمان تابش آفتاب بخصوص در تابستان مختل می کند.

امکانات فرهنگی:

به جز تئاتر شهر که در غرب پارک قرار دارد یک کتابخانه در ضلع جنوبی پارک قرار گرفته که زمان چندانی از احداث آن نمی گذرد و هیچ همگونی با مجموعه ندارد.و از بخش های اضافه شده به طرح ابتدایی پارک می باشد که مانند اکثر ملحقات ربطی به کل مجموعه ندارد.

سایر امکانات :

بوفه ای در جنوب غرب وجود دارد که در اطراف آن صندلیهای فایبر گلاسی مشابه آنچه در باقی بوفه ها وجود دارد ،به چشم می خورد.
یک آبنمای دایره ای در غرب پارک و در مجاورت سالن تئاتر شهر به مساحت ۷۰ متر مربع موجود است که همگون با ساختمان تئاتر شهر است .ودر آن فواره ای موجود می باشد.
همچنین ۲ آبنمای مستطیل شکل همراه با فواره ها وتعدادی مجسمه کودک در حال بازی در وسط آبنما نیز در بخش مرکز پارک وجود دارد. جویهایی نیز در راستای محور های اصلی و فرعی وجود دارند.یک آبنما به شکل پلکانی نیز در بخش جنوب شرقی تئاتر شهر قرار دارد که در کنار ان مجسمه ای از پرویز تناولی در مکانی نا مناسب قرار گرفته است.

دانشجو

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا